4/173-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
У Х В А Л А
"14" червня 2007 р. Справа № 4/173-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ємленінової З.І. при секретарі Сокуренко Л..І., розглянувши справу
за позовом: прокурора м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського міського комунального підприємства "Херсонтеплоенерго" м. Херсон
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Пересувна механізована колона №19" м.Херсон
про стягнення 31189 грн. 53 коп.
за участю прокурора Пуляєва І.В. та представників сторін:
від позивача - юрист Попель І.О.
від відповідача - уповноважена особа Небрат Ю.В.
Відповідно до розпорядження голови господарського суду Херсонської області № 95 від 25.05.2007 року справу передано на розгляд судді Ємленіновій З.І.
в с т а н о в и в:
Прокурор звернувся з заявою про стягнення з відповідача на користь позивача 26570грн. 91 коп. заборгованості за спожиту теплову енергію станом на 01.05.2007 року за договором № 570 про постачання теплової енергії від 20.11.2006 року; 2139 грн. 56 коп. пені; 1859 грн. 97 коп. штрафу; 443 грн. 23 коп. інфляційних втрат та 175 грн. 86 коп. 3% річних.
Ухвалою суду від 18.05.2007 року порушено провадження у справі та призначено судове засідання для розгляду спору на 14.06.2007 року.
Позивач підтримує позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги не визнає та заперечує проти того, що прокурор подав позов в інтересах позивача, посилаючись на те, що підстав для представництва прокуратурою інтересів позивача не вбачається, оскільки позивач не є органом державної влади чи місцевого самоврядування, уповноваженим державою здійснювати функції держави.
Згідно з ч. 1 ст. 2 ГПК України господарський суд порушує справи за позовними заявами прокурорів та їх заступників, які звертаються до господарського суду в інтересах держави. В позовній заяві прокурор самостійно визначає, в чому саме полягає порушення інтересів держави і обґрунтовує необхідність їх захисту (ч. 3 ст. 2 ГПК України).
Конституційний Суд України в рішенні від 08.04.1999 року (далі рішення КСУ) визначив, що прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає з посиланням на законодавство, на підставі якого подається позов, в чому саме відбулося чи може відбутися порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує у позовній заяві необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах.
Пунктом 2 резолютивної частини рішення КСУ визначено, що під поняттям "орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах", зазначених в ч. 2 ст. 2 ГПК України, треба розуміти орган державної влади або орган місцевого самоврядування, який законом наділений повноваженнями органу виконавчої влади.
Пунктом 5 мотивувальної частини рішення КСУ передбачено, що орган уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах фактично є позивачем у справі, порушеній за позовною заявою прокурора і на підставі ч. 1 ст. 21 ГПК України є стороною в господарському процесі. Цей орган здійснює процесуальні дії відповідно до вимог ст. 22 ГПК України.
Отже, прокурор може бути представником сторони у справі тільки у випадку, коли цією стороною у справі є орган державної влади або орган місцевого самоврядування, наділені повноваженнями виконавчої влади.
Як вбачається із позовної заяви, в даному випадку позов пред'явлено не в інтересах держави, а в інтересах самостійного суб'єкта господарської діяльності - Херсонського міського комунального підприємства "Херсонтеплоенерго".
Відповідно до ч. 2 п. 3 Роз'яснень президії Вищого господарського суду України від 22.05.2002 року № 04-5/570 "Про деякі питання участі прокурора у розгляді справ, підвідомчих господарським судам" у випадках неправильного визначення прокурором позивача, тобто органу, уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах, господарський суд повертає таку позовну заяву без розгляду. В разі ж її призначення, позовні вимоги залишаються без розгляду.
Таким чином, позовні вимоги прокурора м. Херсона в інтересах держави в особі Херсонського міського комунального підприємства "Херсонтеплоенерго" залишаються судом без розгляду.
Після усунення обставин, що зумовили залишення позову без розгляду, позивач має право знову звернутися з ним до суду на загальних підставах.
Керуючись п. 1 ст. 81, ст. 86 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В:
1. Позовні вимоги прокурора м.Херсона в інтересах держави в особі Херсонського міського комунального підприємства "Херсонтеплоенерго" залишити без розгляду.
2. Ухвалу надіслати прокурору м. Херсона, прокурору Херсонської області та сторонам по справі.
Суддя З.І. Ємленінова
мв 6 прим
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 720790 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Ємленінова З.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні