Справа № 522/5656/17
Провадження № 2/522/1058/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2018 року Приморський районний суд м. Одеси,
у складі: головуючого судді Бойчука А.Ю.,
при секретарі Скибінській Є.С.,
розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСББ Аркадія Хіллс про усунення перешкод в здійсненні права користування та розпорядження майном,-
ВСТАНОВИВ:
У березні 2017 року позивач звернулася до Приморського районного суду м. Одеси з позовом до ОСББ Аркадія Хіллс та відповідно до останньої редакції позовних вимог просила суд визнати дії Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку Аркадія Хіллс щодо нарахування з ОСОБА_1 плати за комунальні послуги як власника квартири №133 (будівельний №85) у будинку №9/1 по провулку Аркадіївському у м. Одесі протиправними.
При цьому обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 27 лютого 2008 року між позивачем та Приватним Підприємством Транском було укладено договір купівлі-продажу майнових прав на об'єкт нерухомого майна №04. Об'єктом нерухомого майна виступає житлова квартира за будівельним номером №85, що розташована на 5 поверсі секції №3 житлового будинку №9/1 у провулку Аркадіївському у м. Одеса. За умовами вказаного договору, Продавець зобов'язується передати у власність Покупця Майнові права на новозбудоване майно, а Покупець зобов'язується прийняти Майнові права на новозбудоване майно і сплатити ціну Майнових прав.
Так, позивач вказує, що станом на дату звернення до суду з позивачем не було підписано Акт приймання-передачі майнових прав на вищезгадану квартиру, а отже ОСОБА_1 майнові права на квартиру за будівельним номером №85 у будинку №9/1 у пров. Аркадіївському у м. Одеса отримані не були.
Тим не менше, 16 травня 2017 року на адресу позивача ОСББ Аркадія Хіллс було направлено лист-нагадування, у якому зазначено, що ОСОБА_1 є власником квартири №133 у багатоквартирному будинку, що знаходиться за адресою: м. Одеса, пров. Аркадіївський, 9/1, та що в неї станом на 01 травня 2017 року наявна заборгованість по оплаті комунальних послуг у розмірі 8 312,75 гривень.
Позивач зазначає, що вона не є власником вказаної квартири та за таких обставин плату за житлово-комунальні послуги їй нараховано незаконно, що стало підставою для звернення до суду із відповідним позовом.
У судовому засіданні ОСОБА_1 позовні вимоги з урахуванням уточнень підтримала, просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача заперечував щодо задоволення позовних вимог, надавши відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі з огляду на їх безпідставність.
Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Законодавець у ч. 1 ст. 16 ЦК установив, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, а в ч. 2 цієї статті визначив способи здійснення захисту цивільних справ та інтересів судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення. Таким чином, у розумінні закону, суб'єктивне право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ для захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ст. 2 ЦПК).
З матеріалів справи вбачається, 27 лютого 2008 року між Позивачем та Приватним Підприємством Транском було укладено договір купівлі-продажу майнових прав на об'єкт нерухомого майна №04. Об'єктом нерухомого майна виступає житлова квартира за будівельним номером №85, що розташована на 5 поверсі секції №3 житлового будинку №9/1 у провулку Аркадіївському у м. Одеса. За умовами вказаного договору, Продавець зобов'язується передати у власність Покупця Майнові права на новозбудоване майно, а Покупець зобов'язується прийняти Майнові права на новозбудоване майно і сплатити ціну Майнових прав.
Пунктом 2 Договору передбачаються Тимчасові експлуатаційні витрати (тобто витрати по утриманню об'єкта будівництва, прибудинкової території та новозбудованого майна, а також плата за комунальні послуги, які покладаються на Тимчасового утримувача - ТОВ Меандр або іншу особу, тобто споживача даних послуг.
Відповідно до Декларації про готовність об'єкта до експлуатації від 19.03.2013 року, виданого Інспекцією ДАБК в Одеській області, багатоквартирний будинок вважається закінченим будівництвом і готовим до експлуатації.
Після введення об'єкту в експлуатацію, за надані житлово-комунальні послуги відповідачем було надіслано позивачу лист-нагадування від 16.05.2017 року, в якому зазначалось про необхідність сплати заборгованості по оплаті житлово-комунальних послуг на суму 8312,75 грн.
Правовідносини,що виникають у сфері надання та споживанні житлово-комунальних послуг між іхніми виробниками,виконавцями,споживачами регулюються Законом України №1875-І від 24 червня 2004 року Про житлово-комунальні послуги .
За змістом ст. 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги , комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газопостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.
Дана стаття зазначає, що споживач - фізична чи юридична особа, яка отримує або має намір отримати житлово-комунальну послугу
Відповідно до п.5 ч.3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги , споживач зобов'язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом. Дані вимоги передбачені також ст.15 Закону України Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку , відповідно до якої співвласник багатоквартирного будинку зобов'язаний своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.
Згідно ст.526 ЦК України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу , інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
У відповідності до ст.ст. 525 , 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання не допускається, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до договору та вимог ЦК України .
Статтями 66-68 , 162 ЖК України , ст.20 Закону України Про житлово-комунальні послуги визначено, що наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну платню та плату за комунальні послуги.
Позивач зазначає, що на час звернення до суду із позовною заявою, Акт приймання передачі майнових прав на зазначену квартиру не підписувався, Приватне підприємство Транском усіляко ухиляється від виконання свого обов'язку щодо підписання даного Акту. Позивач зазначає, що у неї відсутнє право власності на вказане житлове приміщення, ПП Транском відмовляється надати їй акт приймання-передачі майнових прав. Водночас, позивачем не надано доказів на підтвердження даних обставин.
Відповідно до ч. ч. 1-4 ст.12 Цивільного процесуального кодексу України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов'язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до ч.ч.1,5,6 ст.81 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до ч.1 ст.89 Цивільного процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ч.1 ст.16 ЗУ Про житлово-комунальні послуги порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Відповідно до ст.18 ЗУ Про житлово-комунальні послуги у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо. Представник виконавця повинен з'явитися на виклик споживача не пізніше строку, визначеного договором. Акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необґрунтованої відмови від підписання акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два споживачі. Акт-претензія споживача подається виконавцю, який протягом трьох робочих днів вирішує питання про перерахунок платежів або видає письмово споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред'явленої претензії.
Відповідно до ст.32 ЗУ Про житлово-комунальні послуги плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Позивачем не надано і в судовому засіданні не здобуто доказів того, що відповідач не надавав позивачу як споживачу послуг по утриманню будинку та прибудинкової території, або, що дані послуги були неналежної якості, або, що за ненадані послуги не проводилися перерахунки оплати. Позивачем не надано і в судовому засіданні не здобуто доказів того, що вона у період, коли утворилася заборгованість зверталася до відповідача зі скаргами на ненадання або надання послуг неналежної якості, на неправильне нарахування оплати послуг.
Крім того, Позивачем не спростовано факт того, що комунальні послуги були надані в повному обсязі та спожиті, а позивач мав можливість користуватися вказаним житловим приміщенням та прибудинковою територією.
З огляду на викладене, позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст. 263 ЦПК України, законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданню цивільного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Керуючись: ст. ст. 2, 13, 76-80, 81,223, 247, 274-275, 280-281 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ОСОБА_1 (НОМЕР_1, виданий Суворовським РВОМУУМВС України в Одеській області, адреса: АДРЕСА_1) до ОСББ Аркадія Хіллс (м. Одеса, Аркадіївський пров. 9/1, 5-й під'їзд, офіс ОСББ) про усунення перешкод в здійсненні права користування та розпорядження майном - відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до п. п. 15.5 п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Повний текст рішення суду складений 07.02.2018 року.
Суддя: Бойчук А.Ю.
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2018 |
Оприлюднено | 09.02.2018 |
Номер документу | 72105228 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Приморський районний суд м.Одеси
Бойчук А. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні