справа №619/4027/17
провадження №2/619/266/18
РІШЕННЯ
іменем України
09 лютого 2018 року м. Дергачі
Дергачівський районний суд Харківської області у складіголовуючого - суддіБолибока Є.А. за участю секретаря судового засідання Молотко А.В.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області, про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням, -
встановив
05 грудня 2017 року ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_4, ОСОБА_5, третя особа: Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області, в якому на підставі ст.ст.71, 72 ЖК УРСР просила визнати відповідачів такими, що втратили право користування житловим приміщенням за адресою: АДРЕСА_1. В обґрунтування позову ОСОБА_3 зазначила, щовідповідно до довідки наданої Дергачівським комунальним підприємством технічної інвентаризації Інвенрос від 28.11.2017 року житловий будинок, який знаходиться за адресою: Харківська область м. Дергачі вул. Золочівський шлях №149 (колишня Ворошилова) в 13/25 частинах в рівних частках кожному зареєстровано за ОСОБА_3 та за сином ОСОБА_6 згідно до свідоцтва про право на спадщину виданого Дергачівською державною нотаріальною конторою 23.032007 року за реєстровим №1-696, №1-698 та внесено в реєстрову книгу за №30 реєстр №1-3758. ОСОБА_4 з 10.12.2008 року, а ОСОБА_5 з 20.11.2008 року зареєстровані за адресою: АДРЕСА_2. У вказаному ОСОБА_4 не проживає з 2015 року, а ОСОБА_5 з 2013 року і по теперішній час, що підтверджується актом депутата. Особистих речей відповідачів по справі в домоволодінні не має, участі у сплаті комунальних послуг вони не приймають, кореспонденція на їх ім'я за вищевказаною адресою не надходить. На теперішній час, місце проживання відповідачів невідоме, будь яких відомостей про них немає. Визнання відповідачів такими, що втратили право користування житловим приміщень необхідно для призначення субсидії.
11 січня 2018 після отримання інформації про місце проживання (перебування) відповідачів було постановлено ухвалу про відкриття провадження у справі та розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами. Направлено відповідачам копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів. Запропоновано відповідачам подати до суду відзив на позов в строк до 31 січня 2018 року. Запропоновано позивачу подати до суду відповідь на відзив у строк до 06 лютого 2018 року. Запропоновано відповідачам подати до суду в строк до 08 лютого 2018 року заперечення, в яких викласти свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.
Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення відповідач ОСОБА_4 особисто отримала судові документи 17 січня 2018 року.
Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення відповідач ОСОБА_5 особисто отримала судові документи 17 січня 2018 року.
До початку першого судового засідання будь-яких клопотань від учасників справи, в тому числі про розгляд справи з повідомленням сторін, не надійшло.
Судом встановлені фактичні обставини та зміст спірних правовідносин.
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від 23.03.2007 року, 13/50 частини домоволодіння, що знаходиться за адресою: Харківська область м. Дергачі вул. Золочівський шлях №149, належить ОСОБА_3 після смерті чоловіка ОСОБА_7.
Згідно витягу про реєстрацію права власності №14314684 від 20.04.2007 року, ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом №1-696 від 23.03.2007, виданого Дергачівською державною нотаріальною конторою, є власником 13/50 частин домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3
Згідно довідки директора КПТІ Інвенрос №8921 від 28.11.2017, ОСОБА_3 є власником 13/25 частин домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_3
Відповідно до акту депутата Дергачівської міської ради Харківської області Дехтяренко Л.М. від 27.11.2017 року, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_4, однак з 2015 року ОСОБА_4, а з 2013 року ОСОБА_5 за даною адресою не проживають.
Згідно паспорту НОМЕР_2, виданого Дергачівським РВ ГУ ДМС України в Харківській області, ОСОБА_3 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4
Всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо дослідивши наявні у справі докази, з'ясувавши обставини, на які посилалися сторони, як на підставу своїх вимог та заперечень, оцінивши ці докази на належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову з наступних мотивів.
Відповідачами не доведено та не надано будь-яких належних та допустимих доказів того, що вони не проживають за місцем реєстрації з поважних причин.
За положеннями ч.1 ст.317 та ч.1 ст.319 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном і він реалізовує їх на власний розсуд.
Згідно із ч.1 ст.316 ЦК України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Частиною 1 ст.321 ЦК України передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Стаття 379 ЦК України вказує, що житлом фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, призначені та придатні для постійного проживання в них.
Глава 28 ЦК України визначає житло об'єктом права приватної власності.
Згідно ч.1 ст.319 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно ч.1 ст.383 ЦК України, власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім'ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.
Згідно відомостей адресно-довідкового підрозділу ГУ ДМС України в Харківській області, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_5
Права власника житлового будинку, квартири визначені ст.383 ЦК України та ст.150 ЖК УРСР, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім'ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд. Обмеження чи втручання в права власника можливе лише з підстав, передбачених законом.
Згідно ст.391 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.33 своєї Постанови №5 Про судову практику в справах про захист права власності та інших речових прав від 07 лютого 2014 року дав судам роз'яснення, що Застосовуючи положення статті 391 ЦК, відповідно до якої власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном, навіть якщо вони не пов'язані із позбавленням права володіння, суд має виходити із такого. Відповідно до положень статей 391, 396 ЦК позов про усунення порушень права, не пов'язаних із позбавленням володіння, підлягає задоволенню у разі, якщо позивач доведе, що він є власником або особою, яка володіє майном (має речове право) з підстави, передбаченої законом або договором, і що діями відповідача, не пов'язаними з позбавленням володіння, порушується його право власності чи законного володіння.
ОСОБА_3 є власником 13/25 частини зазначеного домоволодіння, відповідачами не доведено та не надано будь-яких належних та допустимих доказів на підтвердження правомірності користування житловим приміщенням, яке належить позивачеві.
Судом встановлено, що відповідачі ОСОБА_5 та ОСОБА_4 фактично не проживають за місцем реєстрації, будь-яким чином вказаним жилим приміщенням не цікавляться, комунальні послуги не сплачують, кореспонденція на їх ім'я за даною адресою не надходить.
Таким чином, суд визнає ОСОБА_5 та ОСОБА_4 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_6.
Згідно ч.3 ст.12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до абз.1 ч.6 ст.259 ЦПК України у виняткових випадках залежно від складності справи складання повного рішення (постанови) суду може бути відкладено на строк не більш як десять днів, а якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження - не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Частинами 4 та 5 ст.268 ЦПК України передбачено, що у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст.259 ЦПК України суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду.
Згідно п.15.5 ч.1 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 83, 89, 206, 258, 259, 263-265, 268, 273-279, 351, 352, 354, пунктами 8, 9, 15.5 ч.1 Перехідних положень Розділу ХІІІ ЦПК України, суд -
ухвалив
Позов ОСОБА_3 задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_4 такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_6.
Визнати ОСОБА_9 такою, що втратила право на користування житловим приміщенням, яке розташовано за адресою: АДРЕСА_6.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через Дергачівський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_3, місце проживання: АДРЕСА_7, РНОКПП НОМЕР_1.
Відповідач: ОСОБА_4, місце проживання: АДРЕСА_7, паспорт НОМЕР_3.
Відповідач: ОСОБА_9, місце проживання: АДРЕСА_7, паспорт НОМЕР_4.
Третя особа: Дергачівська міська рада Дергачівського району Харківської області, місцезнаходження: 62300 Харківська область м. Дергачі вул. Сумський шлях №76-б, код ЄДРПОУ 00433354.
Повне судове рішення складено 09 лютого 2018 року.
Суддя Є. А. Болибок
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2018 |
Оприлюднено | 12.02.2018 |
Номер документу | 72125753 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Болибок Є. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні