Справа № 143/73/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2018 року Погребищенський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Бойка А. В.,
з участю секретаря Шуваріної В. А.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Погребище справу за позовом ОСОБА_1 до Дзюньківської сільської ради про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -
Встановив:
18 січня 2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з цим позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина у виді земельної ділянки та іншого майна. У встановлений законом строк позивач подала до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, однак не може отримати свідоцтво про право на спадщину, в зв'язку з втратою правовстановлюючого документа.
Позивач в судове засідання не з'явилася, подала заяву у якій справу просила розглянути у її відсутності, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник Дзюньківської сільської ради до суду не з'явився також, у телефонному режимі повідомив, що позовні вимоги визнає в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечував.
Враховуючи положення ч.2 ст.247 ЦПК України, згідно з якою у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не проводилось.
З'ясувавши позицію сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно зі ч.4 ст.200 ЦПК України за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
У відповідності до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 81 ЦПК України, обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Беззаперечно встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла ОСОБА_2 (свідоцтво про смерть а. с. 6), яка була власником земельної ділянки площею 1,48 га, кадастровий номер НОМЕР_2, що розташована на території Дзюньківської сільської ради Погребищенського району Вінницької області (а. с. 8). У встановлений законом строк позивач подала заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини, однак у вдачі свідоцтва про право на спадщину їй було відмовлено, у зв'язку з відсутністю правовстановлюючого документа на це майно (а. с. 7).
Окрім позивача право на спадщину після покійної ОСОБА_2 мають ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які від спадщини відмовилися у встановленому законом порядку (а. с.10-11).
Дані правовідносини у системному зв'язку регулюються:
-ч.1 ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав і основоположних свобод, яка передбачає право на ефективне мирне володіння майном;
-ст.328 ЦК України, за змістом якої фізична або юридична особа може набути право власності на підставах, що не заборонені законом;
-ст.392 ЦК України передбачено, що власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності;
-ст.1218 ЦК України, відповідно до якої, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Оскільки в судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_2, яка помер ІНФОРМАЦІЯ_2, була власником земельної ділянки розміром 1,48 га, кадастровий номер НОМЕР_2, що розташована на території Дзюньківської сільської ради Погребищенського району Вінницької області; ОСОБА_1 як спадкоємиця за законом подала до нотаріальної контори заяву про її прийняття, але через відсутність правовстановлюючих документів не може отримати свідоцтво про право на спадщину, то з метою захисту майнових прав позивача, необхідно визнати за нею право приватної власності на це майно.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 200, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1, жителькою с. Дзюньків Погребищенського району Вінницької області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, право приватної власності на земельну ділянку площею 1,48 га, кадастровий номер НОМЕР_2, яка розташована на території Дзюньківської сільської ради Погребищенського району Вінницької області, що належала ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серії НОМЕР_3, виданого Дзюньківсьою сільською радою Погребищенського району Вінницької області 18.03.2002р., в порядку спадкування за законом.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Апеляційного суду Вінницької області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Погребищенський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2018 |
Оприлюднено | 12.02.2018 |
Номер документу | 72126422 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Погребищенський районний суд Вінницької області
Бойко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні