Ухвала
від 12.02.2018 по справі 137/240/18
ЛІТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

137/240/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12.02.2018р. смт. Літин

Слідчий суддя Літинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , представника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , розглянувши клопотання начальника слідчого відділу Літинського відділення поліції Калинівського ВП ГУНП України у Вінницькій області майора поліції ОСОБА_5 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ),

ВСТАНОВИВ:

Слідчий ОСОБА_5 звернувся із вказаним клопотанням, яке погоджене 09.02.2018 р. прокурором Калинівської місцевої прокуратури Вінницької області ОСОБА_6 .

Клопотання мотивоване тим, що в провадженні слідчого знаходиться кримінальне провадження за № 42017021160000023 від 12.06.2017 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

У ході проведення досудового розслідування встановлено, директор ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 , ФОП ОСОБА_8 , ФОП ОСОБА_9 , ФОП ОСОБА_10 , здійснюючи діяльність пов`язану із заготівлею пиломатеріалів та зовнішньоекономічну діяльність, пов`язану з експортом пиломатеріалів, будучи обізнаними з порядком відпуску пиломатеріалів у лісництвах, цехах, дільницях та інших виробничих підрозділах підприємств лісового господарства України, регламентованим Інструкцією по обліку продукції лісозаготівель, лісопиляння і деревообробки на підприємствах лісового господарства України, затвердженою наказом Держкомлісгоспу України від 19.12.2013 р. за № 205, згідно даних ІНФОРМАЦІЯ_3 , упродовж 2014-2016 років, здійснили реалізацію лісоматеріалів в кількості відповідно 5402,95; 309,05; 43,56; та 331 тон, загальною вартістю відповідно 33 185 925 гривень, 1 978 993,1 гривень, 442 778,71 гривень та 1 939 303,1 гривень.

При цьому, згідно інформації обласних державних та дочірніх лісогосподарських підприємств, вказані суб`єкти господарювання упродовж 2014-2016 років будь яких операцій, пов`язаних із заготівлею, купівлею лісо продукції не здійснювали.

Статтею 7 Лісового кодексу України, передбачено, що ліси, які знаходяться в межах території України є об`єктами права власності Українського народу, при цьому згідно ст. 17 цього кодексу, у постійне користування ліси на землях державної власності для ведення лісового господарства без встановленого строку надаються спеціалізованим державним лісогосподарським підприємствам, іншим державним підприємствам, установам та організаціям, у яких створені спеціалізовані лісогосподарські підрозділи. Зазначені підприємства, відповідно до ст. 19 Лісового кодексу України мають виключне право на заготівлю лісу.

Відповідно до ст. 69 Лісового кодексу України, спеціальне використання лісових ресурсів на виділеній лісовій ділянці проводиться за спеціальним дозволом (лісорубним квитком, ордером), на виділених лісових ділянках можуть використовуватись лише ті лісові ресурси і лише для тих цілей, що передбачені виданим спеціальним дозволом.

Вимогами ст. 107 Лісового кодексу України та ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природнього середовища» встановлено, що підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

Пунктом 1.2 «Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини» визначено, що реалізація необробленої деревини всіма постійними лісокористувачами здійснюється через аукціони з продажу необробленої деревини на біржі.

Таким чином, вказані суб`єкти господарювання, діючи за попередньою змовою, здійснюючи діяльність пов`язану із заготівлею пиломатеріалів та зовнішньоекономічну діяльність, пов`язану з експортом пиломатеріалів, порушуючи відносини у сфері зайняття господарською діяльністю поза встановленим законом порядком, заволоділи цінними породами деревини, при цьому здійснивши маскування злочинною діяльності, шляхом підроблення офіційних документів, задля приховання факту незаконності походження лісо деревини та володіння нею, а також джерела такого походження.

За даним фактом Калинівською місцевою прокуратурою 12.06.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Дане клопотання подається з метою отримання доступу до оригіналів документів та речей, які слугували підставою для видачі сертифікатів «Про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій», наступним суб`єктам господарювання:

1. ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ;

2. ФОП ОСОБА_8 , адреса: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;

3. ФОП ОСОБА_9 , адреса: АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ;

4. ФОП ОСОБА_10 , адреса: АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ,

із наданням реєстру з зазначенням лісокористувача, № товарно-транспортної накладної, дати видачі, експортера, продукції, що експортується, тощо.

Документи, про доступ до яких клопоче слідчий, можуть містити фактичні дані, на підставі яких можна буде встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження, щодо службового підроблення та привласнення цінних порід деревини та, які будуть процесуальним джерелами доказів, будуть слугувати речовими доказами по кримінальному провадженню. Іншим чином, в будь-яких фізичних чи юридичних осіб, органів державної влади отримати дану інформацію не можливо.

У судовому засіданні заступник начальника СВ Літинського ВП Калинівського ВГУНП України у Вінницькій області ОСОБА_3 клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому доводи та просив його задовольнити.

Представник ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечив проти задоволення клопотання.

Дослідивши матеріали клопотання та кримінального провадження, заслухавши пояснення слідчого, та представника - ОСОБА_4 , вважаю, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.

Так, згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі та документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Документи, про доступ до яких клопоче слідчий, можуть містити фактичні дані, на підставі яких можна буде встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження, щодо службового підроблення та привласнення цінних порід деревини та, які будуть процесуальним джерелами доказів слугувати речовими доказами по кримінальному провадженню. Іншим чином, в будь-яких фізичних чи юридичних осіб, органів державної влади отримати дану інформацію не можливо.

Оскільки матеріалами кримінального провадження та клопотанням слідчого доведено факт того, що документи, про доступ до яких клопоче останній, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, клопотання підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 159, 160, 163, 164-166 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати заступнику начальника Літинського відділення поліції Калинівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області начальнику слідчого відділення майору поліції ОСОБА_5 , дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів та речей які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 ), які слугували підставою для видачі сертифікатів «Про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій», наступним суб`єктам господарювання:

1. ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", адреса: АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ;

2. ФОП ОСОБА_8 , адреса: АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;

3. ФОП ОСОБА_9 , адреса: АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ;

4. ФОП ОСОБА_10 , адреса: АДРЕСА_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ,

із наданням реєстру з зазначенням лісокористувача, № товарно-транспортної накладної, дати видачі, експортера, продукції, що експортується, тощо.

Термін виконання ухвали до 08.03.2018 року.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення12.02.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу72126431
СудочинствоКримінальне
Сутьнадання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1

Судовий реєстр по справі —137/240/18

Ухвала від 12.02.2018

Кримінальне

Літинський районний суд Вінницької області

Гопкін П. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні