ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2018 року м. Черкаси справа № 925/1401/17
Господарський суд Черкаської області в складі
головуючого - судді Єфіменка В.В.,
з секретарем судового засідання Макарченко Н.П,
за участю представників сторін:
від позивача - Микитюк Р.Б. за довіреністю;
від відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області в м. Черкаси справу
за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Ватутіна, с.Юрківка, Звенигородський район
до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, м.Черкаси
про укладення додаткової угоди до договору оренди землі, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач, посилаючись на ст. ст. 16, 654, 777 Цивільного Кодексу України; ст. 188 Господарського кодексу України; ст.30, ст.33 Закону України Про оренду землі заявив позов, в якому просив суд укласти додаткову угоду про поновлення договору оренди землі та внесення змін по договору оренди землі, укладеного між Звенигородською районною державною адміністрацією (орендодавець) і сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю (далі - СТОВ) ім. Ватутіна (орендар), зареєстрований у Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 15.11.2007 за № 040778300041 із змінами від 30.03.2011 та 31.03.2017 у редакції, викладеній позивачем в резолютивній частині позову.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю, просив суд їх задовольнити з мотивів, викладених у позовній заяві.
Відповідач у відзиві на позов заперечував проти заявлених вимог зокрема посилаючись на Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 07.06.2017 № 413. Зокрема, посилався на те, що за умовами Угоди про зміни до Договору (зареєстровані у відділі Держкомзему у Звенигородському районі від 30.03.2011) орендна плата складає 4,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Відповідач вказував, що з рішення Господарського суду Черкаської області від 24.03.2017 у справі № 925/220/17 вбачається, що додаткову угоду до Договору (по об'єкту оренди і розміру орендної плати ) визнано укладеною, але розмір ставки орендної плати залишився незмінним у розмірі 4,5% від грошової оцінки ріллі.
Відповідач вважає, що листом від 18.10.2017 № 9056/2-17 Головне управління надало відмову Товариству на його звернення від 14.09.2017 про поновлення Договору на новий термін та при цьому, Позивача було поінформовано, що у проекті додаткової угоди не зазначається інформація про розмір відсоткової ставки по платі за земельну ділянку, а також відсутній агрохімічний паспорт земельної ділянки.
Розпорядник земель запропонував змінити істотні умови Договору, а саме, термін дії Договору встановити 7 років, а річну орендну плату у розмірі 12 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Головне управління не дійшло згоди з Товариством змінити умови Договору на бажаних для Головного управління або Позивача умовах, а відповідно до статті 654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.
Оскільки Головне управління не досягло згоди з Товариством про поновлення Договору на новий термін із зміною при цьому його істотних умов (або у добровільному порядку не уклало додаткову угоду), то відповідач вважає, що позивач втратив переважне право на поновлення Договору на підставі частин 1-2 статті 33 Закону і поновлення Договору не відбулося.
Відповідач зауважив, що на підставі частини 6 статті 33 Закону Позивач також не може претендувати на поновлення Договору, так як Додатково, на виконання вимог Закону Головне управління направило Товариству рекомендований лист-повідомлення від 11.12.2017 № 27-23-0.32-10601/2-17, в якому заперечило у поновленні Договору на новий строк та обов'язку повернути земельну ділянку. За таких обставин, як вважає відповідача, слід прийти до висновку, що Товариство не дотрималося положень статті 33 Закону в частині можливості поновлення Договору на новий строк. Належної домовленості про зміну істотних умов Договору досягнуто не було, обставина поновлення договору оренди не настала і зазначена вимога Позивача суперечить нормам статті 12 ГПК України, не відповідає способам захисту порушеного права, передбачених статтею 16 ЦК України та статтею 152 Кодексу.
Відповідач вважає, що всупереч норм статей 4-3, 33, 54 і 57 ГПК України Позивач не обґрунтував свої вимоги, не довів ті обставини, на які посилається, як на підставу своїх вимог; в позовній заяві не виклав обставин, обґрунтовуючи позов і не зазначив доказів, що його підтверджують; не додав до заяви документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги; що Товариство не реалізувало свого переважного права на поновлення Договору, так як не підтвердило документально чи іншими належними і допустимими засобами доказування наявності необхідних і достатніх підстав для його поновлення, як це визначено статтями 32-37 ГПК України.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про причини нез'явлення суд не повідомив.
Факт отримання відповідачем ухвали суду з повідомленням про дату, час і місце розгляду справи підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення УДППЗ Укрпошта (ф. № 119), в якому міститься відмітка про вручення відповідачу - 25.01.2018. Відтак, неявка у судове засідання представник Відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового засідання не перешкоджає розгляду справи по суті.
Справа розглядається за наявними матеріалами.
Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та подані сторонами докази приходить до наступних висновків.
Згідно з ч. 1 ст. 15, п. 1 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України: кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання; кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Позивач - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю ім. Ватутіна (далі - СТОВ ім. Ватутіна; Орендар) є суб'єктом господарської діяльності, що підтверджується копією Статуту та довідкою ЄДРПОУ, основним видом економічної діяльності якого є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур, вирощування овочів і баштанних культур, корнеплодів, бульбоплодів та розведення великої рогатої худоби і ін.
Предметом спору є захист права позивача на користування (оренду) земельними ділянками державної форми власності шляхом укладення додаткової угоди про поновлення договору оренди землі та внесення змін по договору оренди землі.
Землекористувачем (орендарем) на час вирішення спору є позивач.
Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності від 06.09.2012, який набрав чинності з 01.01.2013, внесено зміни до Земельного кодексу України та Закону України Про оренду землі , а також землі державної та комунальної власності визнано розмежованими.
Згідно з ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу України, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Частиною 4 статті 4 Закону України Про оренду землі встановлено, що орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є органи виконавчої влади, які відповідно до закону передають земельні ділянки у власність або користування.
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.05.2012 № 258, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 30.05.2012 за №852/21164, затверджено Положення про Головне управління Держземагенства в області, яке є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України та йому підпорядковане, і яке, серед іншого, розпоряджається земельними ділянками сільськогосподарського призначення державної власності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.01.2015 № 5 Про утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру утворені, як юридичні особи публічного права, територіальні органи Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).
Наказом комісії з реорганізації Державного агентства земельних ресурсів України від 29.04.2015 № 3 Головне управління Держземагентства у Черкаській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області.
Суд приходить до висновку, що Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області є належним відповідачем.
Цивільний кодекс України (далі - ЦК) передбачає два випадки пролонгації договору найму (оренди): ч. 1 ст. 764 ЦК України і ч. 1 ст. 777 цього Кодексу.
Так, за змістом положень ч. 1 ст. 764 ЦК якщо наймач продовжує користуватися майном після закінчення строку договору найму, то, за відсутності заперечень наймодавця протягом одного місяця, договір вважається поновленим на строк, який був раніше встановлений.
Відповідно до ч. 1 ст. 777 ЦК наймач, який належно виконує свої обов'язки за договором найму, після спливу строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору найму на новий строк.
Аналогічні підстави поновлення договорів оренди землі передбачено ст. 33 Закону України Про оренду землі , яка конкретизує порядок такої пролонгації.
За змістом ст. 33 Закону України Про оренду землі по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі).
Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі.
До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.
При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється.
Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із: власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності); уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності).
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку.
Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.
Порядок зміни господарських договорів регламентовано ст.188 Господарського кодексу України (далі - ГК), а порядок зміни договорів оренди землі - спеціальним Законом України Про оренду землі . Відповідно до положень ст.30 Закону України Про оренду землі зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін, а в разі недосягнення згоди спір вирішується в судовому порядку.
15 листопада 2007 року між Звенигородською районною державною адміністрацією (орендодавець) і СТОВ ім. Ватутіна (орендар, позивач) укладений договір оренди землі, який зареєстрований у Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 15 листопада 2007 року за № 040778300041 (далі - Договір ). Договір укладений на термін 10 років ( п.8 Договору) (а.с.12-13).
На підставі цього Договору по акту прийому-передачі від 15 листопада 2007 року № 040778300041 позивач прийняв у строкове платне користування земельну ділянку загальною площею 10,4 га, в тому числі 10,4 га ріллі, яка знаходиться в на території Юрківської сільської ради (землі резервного фонду) Звенигородського району Черкаської області (а.с.14).
Таким чином, договір оренди укладений на термін 10 років, відповідно, строк його дії закінчувався 15 листопада 2017 року.
30 березня 2011 року сторонами була укладена Угода про зміни, якою внесені зміни до пункту 5 розділу 2 Об'єкт оренди договору оренди земельної ділянки стосовно грошової оцінки земельної ділянки, яка стала 81841,65 грн. і пункту 9 розділу 4 Орендна плата договору оренди земельної ділянки стосовно орендної плати, яка стала у грошовій формі у розмірі 4,5% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки за рік використання. Угода про зміни зареєстрована у відділі Держкомзему у Звенигородському районі Черкаської області, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 30 березня 2011 року №712128944000406 (а.с.15).
24 листопада 2013 року за результатами інвентаризації земель, земельна ділянка зареєстрована у Державному земельному кадастрі за номером 7121289400:02:002:0333 (а.с. 19 ).
21.04.17 на підставі рішення Господарського суду Черкаської області від 24.03.17 у справі №925/220/17 до Договору та до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права внесено зміни до змісту умов договору оренди землі, а саме:
- пункт 2 розділу 2 договору оренди землі, викладено у такій редакції:
в оренду передається земельна ділянка загальною площею 10,1459 га ріллі, (кадастровий номер 7121289400:02:002:0333), розташована за межами населеного пункту в адміністративних межах Юрківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області.
- пункт 5 розділу 2 договору оренди землі, викладено в такій редакції:
нормативно грошова оцінка земельної ділянки загальною площею 10,1459 га, (рілля) (кадастровий номер 7121289400:02:002:0333) становить 352553,70 грн. ( триста п'ятдесят дві тисячі п'ятсот п'ятдесят три гривні 70 коп.)
- пункт 12 розділу 4 договору оренди землі, викладено в такій редакції:
не допускається передача продукції та надання послуг в рахунок орендної плати (а. с. 18 ).
В судовому засіданні з'ясовано, що Позивач, на час розгляду справи по суті, користується земельною ділянкою за її цільовим призначенням, сплачує у встановленому розмірі та строки орендну плату; земельні ділянки відносяться до земель сільськогосподарського призначення державної власності, надані СТОВ ім. Ватутіна для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, використовуються останнім за цільовим призначенням.
Статтею 30 Закону України Про оренду землі передбачено, що спори, пов'язані зі зміною договору оренди земельної ділянки, вирішуються у судовому порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Договором встановлені умови зміни, припинення і розірвання договору оренди земельної ділянки .
14 вересня 2017 року, тобто за два місяці до закінчення строку дії договору, позивач направив відповідачу проект додаткової угоди про поновлення договору оренди землі до умов пункту 8 чинного договору оренди земельної ділянки, а саме:
- Договір поновлено строком на 10 (десять) років та діє до 15 листопада 2027 року.
Після закінчення дії договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію
Проект додаткової угоди був направлений супровідним листом з наступними додатками: копія договору оренди землі від 15.11.2007 з додатками на 4-х арк.; копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на 1 арк.; копія витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку на 3-х арк.; копія виписки ї Єдиного державного реєстру на 1-му арк., додаткова угода про внесення змін до договору оренди землі від 15.11.2007 на 1 арк., в 2-х екз.; копія довідки про відсутність заборгованості з орендної плати на 1 арк.
Лист-повідомлення про поновлення до договору оренди земельної ділянки з проектом додаткової угоди і відповідними додатками отримані відповідачем 14 вересня 2017 року за вх. № 27-10350/0/1-17(а.с. 16-17).
Акт отримання вищевказаного листа Відповідач не оспорює.
Статтею 777 ЦК України закріплено переважне право наймача, який належно виконує свої обов'язки за договором, на укладення договору на новий строк та передбачена певна процедура здійснення цього права.
Права наймача, що встановлені статтею 777 ЦК України, є переважними, тобто за своєю правовою природою вони є привілеями носія таких прав, який має перевагу на укладення відповідних договорів перед третіми особами.
Згідно ст.654 ЦК України зміна або розірвання договору вчиняється у такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не впливає із звичаїв ділового обороту.
Зазначені положення ЦК України узгоджується з положеннями Закону України Про оренду землі , зокрема, його статей 16, 30, 33.
Суд приходить до переконання, що відповідно до умов Договору, ст. 654 ЦК України, ст.33 Закону України Про оренду землі , у редакції зі змінами, позивач, як добросовісний землекористувач (орендар) має переважне право на поновлення договору оренди земельної ділянки. У свою чергу відповідач повинен був у місячний термін, тобто за вказаних обставин до 14 жовтня 2017 року, розглянути надісланий орендарем (позивач) лист-повідомлення з проектом додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки, перевірити його на відповідність вимогам закону, узгодити з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, прийняти рішення про поновлення договору оренди землі, укласти з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі відповідач у місячний строк мав направити орендарю лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення.
Доказів того, що у встановленому порядку відповідач розглянув пропозиції позивача від 14.09.2017 та повідомив орендаря про прийняте рішення стосовно поновлення договору оренди земельної ділянки до суду не подані.
Натомість у відзиві на позов Відповідач визнав факт пропуску визначеного Законом строку зазначивши: …листом від 18.10.2017 № 9056/2-17 Головне управління надало відмову Товариству на його звернення від 14.09.2017 про поновлення Договору на новий термін (копія додається). (а. с. 45; 49 ).
Статтею 15 Закону України Про оренду землі визначено істотні умови договору оренди землі, а саме:
- об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки);
- строк дії договору оренди;
- орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, способу та умов розрахунків, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.
Відповідно до вимог ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території та не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Аналізуючи доводи сторін щодо процедури узгодження сторонами умов Додаткової угоди, і, зокрема таких істотних умов Договору, як строк дії договору та розмір орендної плати, суд бере до уваги наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 червня 2017 р. № 413 затверджено Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними , яка зокрема передбачає, що Пріоритетами управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними є:
- забезпечення паритету інтересів суспільства, територіальних громад та держави під час здійснення повноважень з розпорядження землями;
- передача земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності переважно на умовах оренди на строк не більш як сім років;
- забезпечення відкритості, прозорості, прогнозованості, передбачуваності, послідовності діяльності Мінагрополітики та Держгеокадастру під час формування та реалізації державної політики у сфері земельних відносин.
Судом встановлено, що з моменту отримання землі в оренду, зміна умов оренди земельних ділянок, які перебували в користуванні у Позивача відбувалася за згодою розпорядника земель в період дії узгоджених сторонами умов Договору.
Факт здійснення/справляння орендної плати підтверджується поданими Позивачем належними і допустимими доказами, а Відповідачем не оспорюється.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення повністю.
Судові витрати відповідно до положень ст. 129 ГПК України підлягають стягненню з відповідача.
Керуючись ст.ст. 123, 219, 220, 232 - 240 ГПК України, суд -,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Визнати поновленим договір оренди земельної ділянки (кадастровий номер 7121289400:02:002:0333) укладений 15 листопада 2017 року між Звенигородською районною державною адміністрацією (орендодавець) і сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю ім. Ватутіна (орендар), зареєстрований у Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 15.11.207 за № 040778300041 із змінами від 30.03.2011 про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 30 березня 2011 року №712128944000406 та від 21 квітня 2017 у відповідності до рішення господарського суду Черкаської області від 24 березня 2017р.
Визнати укладеною додаткову угоду про поновлення договору оренди землі та внесення змін, до договору оренди землі укладеного 15 листопада 2007 року між Звенигородською районною державною адміністрацією (орендодавець) і сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю ім. Ватутіна (орендар), який зареєстрований у Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 15 листопада 2007 року за № 040778300041, із змінами від 30 березня 2011 року №712128944000406 та від 21 квітня 2017 року у відповідності до рішення господарського суду Черкаської області від 24 березня 2017 року у наступній редакції:
Додаткова угода про внесення змін до договору оренди землі від
15 листопада 2007 року
2017 рік м.Черкаси
Головне управління Держгеокадастру у Черкаській області ( код ЄДРПОУ 39765890), адреса: м. Черкаси, вулиця Смілянська. 131, в особі Керівника, діяльність якого визначена законодавством, (далі - орендодавець) з однієї сторони, та Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю ім. Ватутіна, в особі директора Лавриченка Віталія Анатолійовича, адреса: 20245, Черкаська область, Звенигородський район, село Юрківка (далі - орендар) з іншої сторони за рішенням суду уклали Додаткову угоду до договору оренди землі від 15 листопада 2007 року, який зареєстрований у Звенигородському районному відділі Черкаської регіональної філії Центру державного земельного кадастру, про що у Державному реєстрі вчинено запис від 15 листопада 2007 року за № 040778300041, про нижченаведене:
1. Пункт 8 розділу 3 Строк дії договору викласти в такій редакції: Договір поновлено строком на 10 ( десять) років та діє до 15 листопада 2027 року.
Після закінчення дії договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
2. Цю додаткову угоду укладено у 2 ( двох) примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар
Головне управління Держгеокадастру у Сільськогосподарське товариство
Черкаській області обмеженою відповідальністю ім.
18000, м. Черкаси, Ватутіна
вул. Смілянська, 131, Юридична адреса: 20245, код ЄДРПОУ 39765890, Черкаська область, Звенигородський район, село Юрківка, код ЄДРПОУ 03792906
Підписи сторін
Орендодавець Орендар
М.П 2017 року М.П 2017 року
Стягнути судові витрати у розмірі 1600 грн. сплаченого судового збору з Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (код ЄДРПОУ 39765890), адреса: м. Черкаси, вулиця Смілянська, 131 на користь Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю ім. Ватутіна, (код ЄДРПОУ 03792906), адреса: 20245, Черкаська область, Звенигородський район, с. Юрківка.
Рішення може бути оскаржено до Київського апеляційного господарського суду в порядку визначеному ГПК України з дня складення повного тексту рішення.
Повне рішення складено 12.02.2018
Суддя В.В.Єфіменко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2018 |
Оприлюднено | 13.02.2018 |
Номер документу | 72149598 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Єфіменко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні