Ухвала
від 12.02.2018 по справі 918/64/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А


УХВАЛА

про відкриття провадження у справі

"12" лютого 2018 р. Справа № 918/64/18

Господарський суд Рівненської області у складі судді Бережнюк В.В. розглянувши матеріали позовної заяви від 30.01.2018 р. №35

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова - Пак"

до відповідача LTD "TSKHUMI"

про стягнення в сумі 103 953,70 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Нова-Пак" (Україна) (далі - позивач) звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовною заявою до LTD "TSKHUMI" (Грузія) (далі - відповідач) про стягнення 3 681 доларів США 08 центів, що еквівалентно за офіційним курсом Національного банку України на дату подачі позову - 103 953 грн. 70 коп.

Свої вимоги обгрунтовує наступним. Між Товариством з обмеженою відповідальністю "Нова-Пак" (Продавець) та LTD "TSKHUMI" (Покупець) укладено Контракт №6 від 26.09.2016 р., за умовами якого Продавець зобов'язаний поставити, а Покупець зобов'язаний прийняти та оплатити відповідно до умов даного Контракту, продукцію, згідно рахунків-інвойсів до даного Контракту. 15 серпня 2017 р. на виконання умов Контракту позивач поставив відповідачу товар загальною вартістю 5 500,88 доларів США. У свою чергу Покупець оплатив вартість товару на суму 2 400,88 доларів США. Несплаченими лишилися 3100,00 доларів США. Покликаючись на п.5.4. Контракту позивач нарахував відповідачу пеню в загальному розмірі 581,08 доларів США. Отже, позивач просить стягнути з відповідача всього 3 681,08 доларів США.

Відповідно до п.5.3. Контракту якщо сторони не можуть врегулювати спір шляхом переговорів, будь-яка з них має право передати спір на розгляд до Господарського суду Рівненської області. Спір розглядається за законодавством України.

Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.162 Господарського процесуального кодексу України.

Підстави для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Враховуючи положення статті 247 Господарського процесуального кодексу України (від 06.11.1991 р. №1798-XII (у редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017 р., що діє з 15.12.2017 р.), зважаючи на обраний позивачем спосіб захисту, категорію та складність справи, кількість сторін у справі тощо, суд вважає за можливе розгляд справи здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження.

Судом встановлено, що відповідач по справі є нерезидентом, який не має свого представництва на території України.

Відповідно до ч. 2 статті 3 Господарського процесуального кодексу України, якщо міжнародним договором України встановлено інші правила судочинства, ніж ті, що передбачені цим Кодексом, іншими законами України, застосовуються правила міжнародного договору.

За умовами ст. 3 Закону України "Про міжнародне приватне право", якщо міжнародним договором України передбачено інші правила, ніж встановлені цим Законом, застосовуються правила цього міжнародного договору.

Згідно з ч.1 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Відповідно до ч. 1 ст. 366 ГПК України підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України

Статтею 367 ГПК України передбачено, що у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Порядок вручення документів юридичним особам, які утворені відповідно до законодавства тієї Договірної Сторони, на території якої вони знаходяться (Республіка Грузія) регулюється Договором між Україною та Республікою Грузія про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах від 09.01.1995р. (дата набуття чинності 05.11.1996р.).

Відповідно до ст.ст. 4, 5 вищезазначеного Договору при здійсненні правової допомоги установи Договірних Сторін зносяться одна з одною через Міністерство юстиції та Генеральну Прокуратуру України і Міністерство юстиції та Прокуратуру Республіки Грузія, якщо даним Договором не передбачено інше. Прохання про здійснення правової допомоги та додатки до них складаються на мові запитуючої Договірної Сторони, до них також додаються завірені копії перекладу на мову другої Договірної Сторони або російську мову. Переклад засвідчується офіційним перекладачем або нотаріусом, або посадовою особою запитуючої установи, або дипломатичним представництвом чи консульською установою запитуючої Договірної Сторони.

Згідно п. 2.5. Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, суд України направляє доручення через Головне управління юстиції до Мін'юсту, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.

Умовами вказаного міжнародного договору інше не передбачено.

За таких обставин, для належного повідомлення відповідача про розгляд справи, суд вважає за необхідне звернутися до Міністерства юстиції Грузії (через Міністерство юстиції України) із судовим дорученням про вручення відповідачу ухвали Господарського суду Рівненської області про відкриття провадження у справі.

Згідно п.4 ч.1 ст.228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема, звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Пунктом 8 частини 1 статті 229 ГПК України визначено, що провадження у справі зупиняється у випадку, передбаченому пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу - до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.

Тому, провадження у справі №918/64/18 підлягає зупиненню.

На підставі вищевикладено, керуючись ст. ст. 3, 176, 228, 229, 233, 234 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі.

2. Здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

3. Справу призначити до слухання в засіданні на "18" липня 2018 р. о 11:00 год.

4. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Рівненської області за адресою: Україна, м. Рівне, вул. Набережна, 26-А, каб. № 09.

5. Запропонувати сторонам судового процесу подати суду у строк до 20 червня 2018 року:

а) позивачу : будь-які додаткові докази в обгрунтування позовних вимог (у разі їх наявності);

б) відповідачу : відповідно до ст. 165 Господарського процесуального кодексу України відзив на позовну заяву і всі докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову (у разі їх наявності); одночасно надіслати позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку розгляду справи по суті в порядку спрощеного провадження.

в) позивачу: відповідно до ст. 166 ГПК України подати відповідь на відзив у 5-денний строк з дня отримання відзиву.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 46 ГПК позивач вправі збільшити або зменшити розмір вимог до початку першого судового засідання якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, а також відповідно до ч. 3 ст. 46 ГПК позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п'ять днів до початку першого судового засідання у справі, що розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Роз'яснити відповідачу, що він має право у строк до 20 червня 2018 року подати заяву із запереченнями проти розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження.

6. Звернутися із судовим дорученням (проханням про здійснення правової допомоги) до Міністерства юстиції Грузії (0114, Грузія, Тбілісі, вул. Горгасалі, 24а) про вручення LTD "TSKHUMI" (Грузія, місто Тбілісі, вул. Вазісубані, ІІІ-м/р М/р ІІАДРЕСА_1, ідентифікаційний номер 406187326) даної ухвали Господарського суду Рівненської області від 12 лютого 2018 року.

7. Зупинити провадження у справі № 918/64/18 до надходження відповіді від Міністерства юстиції Грузії про виконання судового доручення щодо вручення відповідачу даної ухвали від 12.02.2018 р.

8. Суд звертає увагу сторін що подання доказів у справі здійснюється відповідно до ст.80 ГПК України .

9. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст.60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - http://rv.arbitr.gov.ua/sud5019/ .

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до ст.135 Господарського процесуального кодексу України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема, за ухилення від вчинення дій, покладених судом на учасника судового процесу.

Суддя Бережнюк В.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення12.02.2018
Оприлюднено14.02.2018
Номер документу72164830
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/64/18

Ухвала від 04.12.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 22.11.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 24.10.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

Ухвала від 12.02.2018

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Бережнюк В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні