Справа № 359/1113/18
Провадження № 1-кс/359/270/2018
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 лютого 2018 року м. Бориспіль
Слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю слідчого ОСОБА_2 ,
при секретарі судового засідання ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду з технічною фіксацією клопотання старшого слідчого 1-го відділення слідчого відділу Бориспільського відділу поліції ГУ НП в Київській області ОСОБА_2 погодженим прокурором Бориспільської місцевої прокуратури Київської області юристом 1 класу ОСОБА_4 про надання дозволу на обшук приміщення, -
в с т а н о в и в:
12.02.2018 року старший слідчий першого відділення слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_2 за згодою прокурора Бориспільської місцевої прокуратури, звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення обшукуторгівельного приміщення, що знаходиться на території ринку «Зоряний» по вул. Київський Шлях 10 В, 1 ряд, у м. Борисполі Київської області, загальною площею 66 кв.м., внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016110000000273 від 19.05.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на підставі заяви громадської організації «Зелена планета молодіжна» про вчинення злочину,внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42016110000000273 від 19.05.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, відповідно до якої одним з напрямків діяльності ГО «ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА МОЛОДІЖНА» є організація суспільства, територіальної громади навколо проблеми залежності від «грального бізнесу» та ініціювання спільної з правоохоронними органами боротьби з незаконним гральним бізнесом в Україні, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, процесуальне керівництво у якому здійснюється Бориспільською місцевою прокуратурою Київської області.
Активістами та волонтерами ГО «ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА МОЛОДІЖНА» була проведена ціле направлена робота по збиранню та виявленню адрес місць розташування нелегальних залів з ігровими автоматами.
Відповідно до ст. 2 ЗУ «Про заборону грального бізнесу в Україні», в Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх.
Відповідно до ст. 203-2 Кримінального кодексу України, зайняття гральним бізнесом - карається штрафом від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Активістами та волонтерами ГО «ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА МОЛОДІЖНА» було встановлено ряд адрес місць по Київській області, де здійснюється незаконна діяльність, пов`язана з організацією, проведенням та наданням можливості доступу до азартних ігор.
Допитаний в якості свідка керівник ГО «ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА МОЛОДІЖНА» ОСОБА_5 підтвердив відомості, вказані у зазначеній заяві очолюваної ним організації.
Допитаний в якості свідка ОСОБА_6 показав, що він є активістом громадської організації «Зелена планета молодіжна». Протягом квітня 2016 року ним, спільно з іншими правосвідомими громадянами України була проведена робота по виявленню незаконних закладів, де організовується гральний бізнес. Так, ними встановлено ряд місць, де функціонують зали з ігровими автоматами та стимуляторами ігрових автоматів, які використовуються в організації незаконного грального бізнесу.
Не будучи байдужим до нехтування законів України, в тому числі до Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні», він з іншими активістами своїми силами отримували від мешканців Київської області інформацію про такі місця. В подальшому, їздили по указаним адресам та безпосередньо перевіряли отриману інформацію. В більшості випадків дані повідомлення про протиправну діяльність підтверджувались.
Після цього, пересвідчившись у достовірності інформації, ним була узагальнена відповідна інформація та встановлено ряд адрес місць по Київській області, де здійснюється незаконна діяльність, пов`язана з організацією, проведенням та наданням можливості доступу до азартних ігор.
У ході досудового розслідування з метою встановлення місць розташування гральних закладів та власників нерухомого майна, у яких вони функціонують, осіб, яким можуть бути відомі порядок, місця, організатори гральних закладів, а також інші обставини, які мають значення для кримінального провадження, у порядку п. 5 ч. 2 ст. 36 КПК України Бориспільською місцевою прокуратурою 31.01.2018 надано доручення № 34-1600, Бориспільському ВП ГУНП в Київській області.
На виконання вказаного доручення згідно відповіді № від 02.02.2018
№1792/109/1002/01 Бориспільським ВП ГУНП в Київській області отримано інформацію про те, що невстановлені на даний час особи у тимчасовому приміщенні по АДРЕСА_1 організували роботу підпільного ігрового закладу, у якому надаються послуги у сфері грального бізнесу за допомогою класичного грального обладнання та комп`ютерних програм - симуляторів азартних ігор, що містять генератори випадкових чисел та дозволяють проведення гри в автономному режимі, не зважаючи не те, що при вході до вказаного ігрового залу знаходиться вивіска « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Зазначена інформація підтверджується також показами свідка, які, окрім іншого, вказали, що зазначені заклади працюють цілодобово, а всередині них може знаходитись гральне обладнання, імітуючі гральний процес програмні продукти, фінансово-господарські документи, у яких відображено ведення незаконної діяльності щодо отриманих прибутків та понесених витрат, відомості щодо осіб, які залучені в якості працівників в підпільних гральних закладах, документи щодо оренди приміщень під підпільні гральні заклади, списки постійних гравців, комп`ютерна техніка, на якій може міститись зазначена інформація, боргові розписки щодо невиплачених виграшів як на паперових, так цифрових і магнітних носіях, відомості щодо осіб, причетних до організації та діяльності підпільних гральних закладів, грошові кошти і матеріальні цінності, отримані внаслідок злочинної діяльності.
Таким чином, на даний час є підстави вважати, що невстановлені на даний час особи можуть бути причетні до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України.
У зв`язку з викладеним, під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження виникла необхідність у проведенні обшуку у торгівельному приміщенні, що знаходиться на території ринку «Зоряний» по АДРЕСА_2 .
Підставами для проведення вказаного обшуку є встановлення під час досудового розслідування достатніх даних вважати, що вказаною адресою можуть зберігатися речі і документи, які мають значення для досудового розслідування, та відомості, які можуть міститись у речах і документах, які планується відшукати, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Зокрема, під час проведення обшуку планується відшукати наступні речі та документи: гральне обладнання, імітуючі гральний процес програмні продукти, фінансово-господарські документи, у яких відображено ведення незаконної діяльності щодо отриманих прибутків та понесених витрат, відомості щодо осіб, які залучені в якості працівників в підпільних гральних закладах, документи щодо оренди приміщень під підпільні гральні заклади, списки постійних гравців, комп`ютерна техніка, на якій може міститись зазначена інформація, боргові розписки щодо невиплачених виграшів як на паперових, так цифрових і магнітних носіях, відомості щодо осіб, причетних до організації та діяльності підпільних гральних закладів, грошові кошти і матеріальні цінності, отримані внаслідок злочинної діяльності, а також інші речі та документи, які можуть мати значення для розслідування вказаного кримінального провадження.
Можливість відшукання вказаних речей та документів, а також факт вчинення вказаного кримінального правопорушення підтверджується: інформацією, яка міститься відповіді на доручення прокурора Бориспільського
ВП ГУНП в Київській області № 1792/109/1002/01 від 02.02.2018, показами свідка у кримінальному провадженні, а також іншими доказами, зібраними під час досудового розслідування вказаного кримінального провадження в їх сукупності.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомо майна щодо об`єкта нерухомого майна земельна ділянка із кадастровим номером 3210500000:07:004:0006, площею 0,0234 га., на праві власності належить Бориспільській міській раді Київської області та знаходиться в оренді в ТОВ «Душа», згідно договору оренди ТОВ «Корант» орендує торгівельне місце загальною площею 66 кв.м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Оригінали вище вказаних документів, речі та грошові кошти, які планується відшукати, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, підлягають вивченню і в подальшому направленню для проведення експертиз, можуть бути використані як доказ, оскільки містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення.
У зв`язку з вище викладеним просить суд задовольнити клопотання, для отримання підтвердження протиправної діяльності іншим шляхом, без завдання шкоди інтересам досудового розслідування, неможливо у зв`язку з наявністю ризиків зміни місцезнаходження предметів кримінального правопорушення, знищення відомостей та носіїв інформації, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення.
У судовому засіданні старший слідчий першого відділення слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітан поліції ОСОБА_2 , клопотання підтримав в повному обсязі та просив задовольнити з підстав зазначених в ньому.
Дослідивши клопотання та додані матеріали до нього, заслухавши пояснення слідчого, слідчий суддя дійшов до таких висновків.
Згідно із ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якої метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під житлом особи розуміється будь-яке приміщення, яке знаходиться у постійному чи тимчасовому володінні особи, незалежно від його призначення і правового статусу, та пристосоване для постійного або тимчасового проживання в ньому фізичних осіб, а також всі складові частини такого приміщення. Не є житлом приміщення, спеціально призначені для утримання осіб, права яких обмежені за законом. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.Обшук - це слідча дія, що являє собою процесуальне примусове обстеження приміщень, місцевості, окремих осіб з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте в результаті його вчинення, а також установлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання про проведення обшуку встановлено, що вимоги ст. 234 КПК України, говорить про обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Однією з головних підстав для проведення обшукує є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. При наявності достатніх даних, що вказують на необхідність проведення обшуку, слідчий чи прокурор приймає рішення про його проведення. З огляду на вищевикладене, оригінали вище вказаних документів, речі та грошові кошти, які планується відшукати, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, підлягають вивченню і в подальшому направленню для проведення експертиз, можуть бути використані як доказ, оскільки містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення. Тому для законного та обґрунтованого рішення суду достатньо наданих підстав для надання дозволу проведення обшуку.
Згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.
На підставі викладеного та беручи до уваги вимоги чинного законодавства, суд прийшов до переконання у задоволені клопотанні старшого слідчого першого відділення слідчого відділу Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області капітана поліції ОСОБА_2 , погодженого з прокурором Бориспільської місцевої прокуратури Київської області юристом 1 класу ОСОБА_4 в кримінальному провадженні №42016110000000273, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.05.2016, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України, про надання дозволу на проведення обшуку.
Керуючись ст.ст.7, 9, 11, 12, 16,233-234 КПК України, слідчий суддя,-
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл прокурорам, які включені до групи прокурорів, а саме прокурорам Бориспільської місцевої прокуратури ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 42016110000000273 від 19.05.2016, слідчим у вказаному кримінальному провадженні, а саме слідчим СВ Бориспільського ВП ГУНП в Київській області ОСОБА_2 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , а також за їх дорученням уповноваженим службовим особам на проведення обшуку торгівельному приміщенні, що знаходиться на території ринку «Зоряний» по вул. Київський Шлях 10 В, 1 ряд, у м. Борисполі Київської області, загальною площею 66 кв.м., у м. Борисполі Київської області, з метою виявлення, фіксації та вилучення наступних речей та документів: грального обладнання, імітуючих гральний процес програмних продуктів, фінансово-господарських документів, у яких відображено ведення незаконної діяльності щодо отриманих прибутків та понесених витрат, відомостей щодо осіб, які залучені в якості працівників в підпільних гральних закладах, документів щодо оренди приміщень під підпільні гральні заклади, списки постійних гравців, комп`ютерної техніки, на якій може міститись зазначена інформація, боргових розписок щодо невиплачених виграшів як на паперових, так цифрових і магнітних носіях, відомостей щодо осіб, причетних до організації та діяльності підпільних гральних закладів, грошових коштів і матеріальних цінностей, отриманих внаслідок злочинної діяльності, які можуть мати значення для розслідування вказаного кримінального провадження.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали і надає право проникнення до приміщення лише один раз.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72169167 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Журавський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні