Справа № 468/49/18-ц
2/468/107/18
БАШТАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД
56101 Миколаївська область м. Баштанка вул. Полтавська 43
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.02.2018 року Баштанський районний суд Миколаївської області в складі: головуючого - судді Муругова В.В., за участі секретаря - Рижньової О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Баштанка справу № 468/49/18-ц за позовом ОСОБА_1 до Доброкриничанської сільської ради Баштанського району Миколаївської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. На обґрунтування вимог позивач в позовній заяві зазначив, що після смерті його батька ОСОБА_2, померлого 27.09.2006 року, відкрилась спадщина, в тому числі - на земельну частку (пай) розміром 6,96 в умовних кадастрових гектарах. Позивач є спадкоємцем за законом після померлого. Інший спадкоємець ОСОБА_3 (дружина померлого) померла у вересні 2017 року. Позивач пропустив строк звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. На думку позивача, строк для звернення до нотаріальної контори був пропущений з поважних причин, оскільки через смерть батька зазнала моральних переживань, а також в неї був відсутній сертифікат на земельну частку (пай), який вона знайшла лише в серпні 2017 року. Посилаючись на викладене, позивач просив про визначення йому додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 тривалістю в один місяць.
Від представника позивача до суду надійшла заява про підтримання позову та розгляд справи за його відсутності.
Від Доброкриничанської сільської ради Баштанського району Миколаївської області до суду надійшла заява про розгляд справи за відсутності відповідача. Відповідач не надавав до суду відзиву на позов.
З огляду на те, що належним чином повідомлені учасники заявили про розгляд справи за їх відсутності, суд ухвалив про розгляд справи за відсутності учасників справи.
Дослідивши наявні у справі матеріали (копію свідоцтва про смерть ОСОБА_2; постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 20.09.2017 року; копію сертифікату на право на земельну частку (пай); копію свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 12.04.2005 року; копію свідоцтва про народження позивача; копію свідоцтва про одруження; копію свідоцтва про смерть ОСОБА_3; повідомлення Баштанської державної нотаріальної контори від 16.01.2018 року; інформаційну довідку зі Спадкового реєстру про відсутність спадкової справи після смерті ОСОБА_2Т.), суд приходить до висновку про можливість задоволення позову.
Судом встановлено, що 27.09.2006 року помер ОСОБА_2, після смерті якого відкрилась спадщина, в тому числі на земельну частку (пай) розміром 6,96 в умовних кадастрових гектарах із земель, що перебували в колективній власності КСП „Добра Криниця» с. Добра Криниця Баштанського району Миколаївської області. Позивач є спадкоємцем першої черги за законом після померлого. Позивач пропустив строк звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини. Строк позивачем пропущений з поважних причин, оскільки позивач протягом строку для прийняття спадщини не подав заяву про прийняття спадщини, тому що через смерть батька зазнала моральних переживань, а також в неї був відсутній правовстановлюючий документ на спадкове майно - сертифікат на земельну частку (пай), який вона знайшла лише в серпні 2017 року. Після померлого ОСОБА_2 до теперішнього часу спадкова справа не заводилась. Сукупність вказаних обставин в комплексі з тією обставиною, що ніхто не прийняв спадщину після ОСОБА_2, спадщина не визнана відумерлою - свідчить про можливість задоволення позову.
Зазначені правовідносини врегульовані ст.ст. 1269 ч.1; 1270 ч.1; 1272 ч.3 ЦК України, із змісту яких слідує, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але не проживав на час відкриття спадщини із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки в судовому засіданні встановлено, що позивач пропустив встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини з поважних причин, спадщина після померлого ніким не прийнята та не визнана відумерлою, суд вважає можливим визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Враховуючи викладене, на підставі ст.ст. 1269 ч.1; 1270 ч.1; 1272 ч.3 ЦК України та керуючись ст.ст. ст.ст. 12; 13; 81; 264; 265 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 (зареєстрована ІНФОРМАЦІЯ_1, і.н. НОМЕР_1) до Доброкриничанської сільської ради Баштанського району Миколаївської області (вул. Центральна, 1 с. Добра Криниця Баштанського району Миколаївської області, клд ЄДРПОУ 02125875) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженці ІНФОРМАЦІЯ_3, визначити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, який помер 27.09.2006 року, тривалістю в один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана апеляційному суду Миколаївської області протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
суддя:
Суд | Баштанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2018 |
Оприлюднено | 15.02.2018 |
Номер документу | 72186188 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Муругов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні