Справа № 185/111/18
Провадження № 2/185/1169/18
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
09 лютого 2018 року Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Головіна В.О, з участю секретаря судового засідання Молчанової Н.Ю., представника позивача адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Павлограда цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради, третя особа Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гагаріна 32" про визнання права на житло та зобов'язання укласти договір найму житлового приміщення
В С Т А Н О В И В
02.01.2018 р. позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, про визнання права на житло та зобов'язання укласти договір найму житлового приміщення, відповідно до якого просив визнати за ним право користування житловим приміщенням - квартирою № 43 в будинку № 32 по вул. Гагаріна в м. Павлограді та зобов'язати відповідача укласти з ним договір найму жилого приміщення - квартири АДРЕСА_1.
В обґрунтування позову посилався на те, що його батько, ОСОБА_3, був наймачем квартири АДРЕСА_1, в якій був зареєстрований один та проживав до травня 2017 року. Він був зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_1, яка належить на праві власності його матері, ОСОБА_4. Однак с батьком у них склалися більш міцні і дружні стосунки. На початку 2007 року він пристав на пропозицію батька щодо постійного проживання разом з ним і за його згодою на постійне проживання в цьому житлі вселився в квартиру АДРЕСА_2, квартиронаймачем якої він був. В це житло він перевіз всі свої речі, з цього часу він став користуватися нею нарівні с батьком, єдиною сім'єю, і до даного часу постійно проживає в цій квартирі та несе витрати на її утримання. 08 травня 2017 року його батько помер. Однак, за життя батька він не здійснив заходів, необхідних для реєстрації його місця проживання в ІНФОРМАЦІЯ_2, квартиронаймачем якої він був. А на даний час в іншому порядку, аніж визнання за ним права на користування цим житловим приміщенням в судовому порядку, це зробити неможливо, оскільки відповідно до вимог ч. 3 ст. 6 вказаного Закону для реєстрації подаються в тому числі документи, що підтверджують право на проживання в житлі. Будь-якого іншого житла, в тому числі у власності, він не має.
Позивач в судове засідання не з'явився.
Представник позивача наполягав на задоволенні позову в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.
02 лютого 2018 року в судовому засіданні представник відповідача заперечувала проти задоволення позову з підстав викладених у запереченні на позовну заяву, та просила суд в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, на адресу суду від неї надійшла заява, відповідно до якої, остання просила суд розглядати справу за відсутності представника та покладається у вирішенні справи на розсуд суду.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_5 пояснила, що вона мешкає за адресою: м. Павлоград, вул. Гагаріна, 32/41, а в квартирі 43 цього будинку проживав ОСОБА_3, а разом з ним проживав близько 7-8 років його син ОСОБА_6, який на даний час там проживає, ходить на роботу звідти.
В судовому засіданні свідок ОСОБА_7 пояснила, що він мешкає за адресою: м. Павлоград, вул. Гагаріна, 32/41, а в квартирі 43 цього будинку проживав та проживає син ОСОБА_3, за цією адресою його син мешкає з 2005 року або з 2006 року.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази у їх сукупності, суд дійшов висновку про повне задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 41 Конституції України, ніхто не можу бути примусово позбавлений житла інакше, як на підставі закону за рішенням суду.
Згідно до ч. 1,4 ст. 29 ЦК України місце проживання фізичної особи є житловий будинок, квартира, інше приміщення, придатне для проживання в ньому (гуртожиток, готель тощо), у відповідному населеному пункті, в якому фізична особа проживає постійно, переважно або тимчасово.
Відповідно до ст. 9 ЖК Української РСР ніхто не може бути виселений із займаного приміщення або обмежений у праві користування ним інакше, ніж з підстав і в порядку, визначених законом.
Відповідно до ст. 65 ЖК Української РСР наймач вправі в установленому порядку за письмовою згодою всіх членів сім'ї, які проживають разом з ним, вселити в займане ним жиле приміщення свою дружину, дітей, батьків, а також інших осіб. На вселення до батьків їх неповнолітніх дітей зазначеної згоди не потрібно. Особи, що вселилися в жиле приміщення як члени сім'ї наймача, набувають рівного з іншими членами сім'ї права користування жилим приміщенням, якщо при вселенні між цими особами, наймачем та членами його сім'ї, які проживають з ним, не було іншої угоди про порядок користування жилим приміщенням.
Відповідно до ст. 64 Житлового кодексу України члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму жилого приміщення. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору. До членів сім'ї наймача належать дружина наймача, їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство. Якщо особи, зазначені в частині другій цієї статті, перестали бути членами сім'ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщенні, вони мають такі ж права і обов'язки, як наймач та члени його сім'ї.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 Житлового кодексу України, повнолітній член сім'ї наймача вправі за згодою наймача та інших членів сім'ї, які проживають разом з ним, вимагати визнання його наймачем за раніше укладеним договором найму жилого приміщення замість попереднього наймача. Таке ж право у разі смерті наймача або втрати ним права на жиле приміщення належить будь-якому членові сім'ї наймача.
Відповідно до ч. 1 ст. 106 Житлового кодексу України, у разі відмови наймодавця у визнанні члена сім'ї наймачем за договором найму спір може бути вирішено в судовому порядку.
Судом встановлено, що гр. ОСОБА_3 є квартиронаймачем приміщення за адресою: м. Павлоград, вул. Гагаріна, 32/43 (арк.с.10), а гр. ОСОБА_2 довгий час мешкав за адресою: квартира АДРЕСА_1 з дозволу квартиронаймача гр. ОСОБА_3, а також разом з ним, окрім цього квартиронаймач батько позивача (арк.с.7-8), що підтверджується поясненнями свідків: ОСОБА_5 та ОСОБА_7, актами про фактичне проживання громадян від 30.10.2017 року та 14 липня 2017 року(арк.с.11-12), окрім цього судом встановлено, що квартиронаймач - гр. ОСОБА_3 помер(арк.с. 9). Позивач не був зареєстрований за аджресою: м. Павлоград, вул. Гагаріна, 32/43 (арк.с.14) та не є власником нерухомого майна(арк.с.13), а оскільки представником місцевої територіальної громади, як орендодавця цієї квартири є виконавчий комітет Павлоградської міської ради, то суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, але оскільки відповідачем виступає виконавчий комітет Павлоградської міської ради, суд приходить до висновку про стягнення судового збору з позивача.
Керуючись ст.263,264,265 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В
Позов ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_3, інн. НОМЕР_1) до Виконавчого комітету Павлоградської міської ради (код ЄДРПОУ 389272), третя особа Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку "Гагаріна 32" (код ЄДРПОУ 40869827) про визнання права на житло та зобов'язання укласти договір найму житлового приміщення - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2 право на користування житловим приміщенням - квартирою №43 в будинку №32 по вулиці Гагаріна м. Павлограда Дніпропетровської області.
Зобов'язати Виконавчий комітет Павлоградської міської ради укласти з ОСОБА_2 договір найму жилого приміщення - квартирою №43 в будинку №32 по вулиці Гагаріна м. Павлограда Дніпропетровської області.
Витрати на судовий збір покласти на ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга подається апеляційному суду Дніпропетровської області.
Повний текст рішення суду складено 14 лютого 2018 року.
Суддя: ОСОБА_8
Суд | Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2018 |
Оприлюднено | 16.02.2018 |
Номер документу | 72206159 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Цивільне
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Головін В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні