Рішення
від 14.02.2018 по справі 480/2081/17
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Справа № 480/2081/17

Провадження № 2/480/275/18

РІШЕННЯ

Іменем України

14 лютого 2018 року м.Миколаїв

Миколаївський районний суд Миколаївської області, в складі головуючого судді Войнарівського М.М., за участю секретаря судового засідання Трифонової І.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Миколаївського району Миколаївської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

встановив:

У листопаді 2017 року ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до Миколаївського районного суду Миколаївської області з позовом до ОСОБА_2 сільської ради Миколаївського району Миколаївської області (далі - відповідач) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що 28 лютого 2015 року померла його баба ОСОБА_3. Після її смерті відкрилася спадщина, яка складається з житлового будинку №39 по вулиці Садовій в селі Петрівка Миколаївського району Миколаївської області; земельної ділянки з цільовим призначенням для будівництва і обслуговування житлового будинку, площею 0,25 га, розташованої за адресою: вул.Садова,39, с.Петрівка Миколаївський район Миколаївська область; земельної ділянки з цільовим призначенням для ведення особистого підсобного господарства, площею 0,05 га, розташованої за адресою: вул.Садова,39, с.Петрівка Миколаївський район Миколаївська область. За життя баба позивача заповіт не залишила. Маючи намір прийняти спадщину після смерті баби, позивач звернувся в нотаріальну контору, однак отримав відмову, оскільки пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Причинами пропуску строку для прийняття спадщини позивач зазначив сімейні обставини, а також вказав, що істотними труднощами для подання заяви про прийняття спадщини після смерті баби стало й те, що після її поховання протягом тривалого часу позивач та його родичі не могли знайти правовстановлюючі документи, що унеможливлювало достовірне визначення обсягу спадкового майна. Враховуючи вищевикладене, позивач просить суд визначити йому додатковий тримісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з'явився, надавши на адресу суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує, просить розглянути справу без його участі.

Відповідач ОСОБА_2 сільська рада Миколаївського району Миколаївської області в судове засідання не з'явилася. При цьому, 14.02.2018 року на адресу суду надійшла заява від голови ОСОБА_2 сільської ради Миколаївського району Миколаївської області ОСОБА_4 про розгляд справи без участі представника сільської ради. Позовні вимоги визнали. Відзив на позовну заяву відповідачем не подавався.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

28.02.2015 року року померла баба позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 (а.с.9).

З постанови Четвертої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області про відмову у вчиненні нотаріальної дії №1514/02-31 від 03.11.2017 року вбачається, що позивачу ОСОБА_1 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті 28 лютого 2015 року ОСОБА_3 у зв'язку з пропуском ним шестимісячного строку, передбаченого Цивільним кодексом України для подання заяви про прийняття спадщини (а.с.13).

У пункті 24 постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30 травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» роз'яснено, що особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Згідно з ч.ч.1,2 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦПК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно з ч.ч.1,3 ст.1272 ЦК України. якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

Вирішуючи питання щодо поважності пропуску строку для прийняття спадщини, суд приходить до наступного.

Обставини, на які посилається позивач, а саме сімейні негаразди, а також те, що після смерті баби позивача ОСОБА_3 та її поховання протягом тривалого часу позивач і його родичі не могли знайти правовстановлюючі документи, що унеможливлювало достовірне визначення обсягу спадкового майна, не є достатніми підставами вважати причину пропуску строку поважною.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 заяву про відмову від прийняття спадщини не подавав, від права на спадкування не усунутий і бажає прийняти спадщину. Відповідач відзив на позовну заяву не подавав; проти заявленого позивачем позову не заперечував.

Крім цього, суд бере до уваги, те, що відповідно до інформаційної довідки Четвертої миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області №1668/01-09 від 30.11.2017 року спадкова справа після смерті 28 лютого 2015 року ОСОБА_3 не заводилась. Спадщина, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3, ніким не прийнята, а також не визнана судом відумерлою.

Отже, суд находить позовні вимоги такими, що можливо задовольнити і вважає, що тримісячний строк для подання позивачем заяви про прийняття спадщини є достатнім.

Керуючись ст. ст. 12, 13, ч. 1 ст. 81, ст. ст. 258, 259, ст. ст. 264 - 265 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -

вирішив:

Позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1; уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2; зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, 54036; паспорт серії ЕР №163226; РНОКПП НОМЕР_1) до ОСОБА_2 сільської ради Миколаївського району Миколаївської області (юридична адреса: вул.Леніна,39, с.Петрівка Миколаївський район Миколаївська область; ЄДРПОУ 04375629 ) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини- задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1; уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2; зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, 54036; паспорт серії ЕР №163226; РНОКПП НОМЕР_1) додатковий тримісячний строк для подання ним заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3, померлої 28 лютого 2015 року у віці 86 років в с.Петрівка Миколаївського району Миколаївської області.

Перебіг строку подання заяви до нотаріального органу обчислюється з моменту набрання цим рішенням суду законної сили.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 273 ЦПК України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: 1) на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду; 2) на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Згідно з положеннями ст. 355 ЦПК України апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Суддя М.М.Войнарівський

14.02.2018

СудМиколаївський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення14.02.2018
Оприлюднено16.02.2018
Номер документу72211040
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —480/2081/17

Рішення від 14.02.2018

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

Ухвала від 17.11.2017

Цивільне

Миколаївський районний суд Миколаївської області

Войнарівський М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні