Справа №766/6964/17
н/п 1-кс/766/1952/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.02.2018 м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
Клопотання вмотивоване тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017230000000021 від 06.03.17, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код за ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в період з 01.01.2015 року по 30.11.2016 року, з метою ухилення від сплати податків документально оформлювали фінансово-господарські операції по взаємовідносинам з підприємствами які мають ознаки фіктивності, а саме: ПП « ОСОБА_4 » (код НОМЕР_2 ), ПП « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_3 ), ПП « ОСОБА_6 » (код НОМЕР_4 ), ПП « ОСОБА_7 » (код НОМЕР_5 ), ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_6 ), ПП « ОСОБА_9 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_12 ), ПП « ОСОБА_10 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_15 ), щодо придбання товарів (робіт, послуг), які носили безтоварний характер, в результаті чого ухилились від сплати податку на додану вартість на суму 1845,91 тис. грн., що фактично призвело до ненадходження коштів до державного бюджету у значних розмірах.
У результаті дослідження фінансово-господарської діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2015 року по 30.11.2016 року, встановлено, що згідно детальної інформації по платнику ПДВ щодо результатів автоматизованого співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів, яка базується на даних декларацій з ПДВ, в тому числі розшифровки податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5) до податкової декларації з податку на додану вартість встановлено, що одними з контрагентів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) у вказаний період є ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_16 ).
Згідно ст.84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є, зокрема, документи.
Згідно ст.99 КПК України, документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об`єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зокрема електронні носії інформації.
В ході слідства, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин злочину виникла необхідність у вилученні оригіналів первинних фінансово-господарських документів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_16 ) по взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ). Встановити повну схему та механізм вчинення злочину неможливо без вилучення вказаних документів.
Вказані документи підлягають дослідженню та використанню під час проведення судово-почеркознавчої, судово-економічної експертизи, проведення документальної позапланової перевірки, з метою визначення обсягу збитків, визначення розміру несплачених податків.
В судове засідання слідчий не з`явився, але надав заяву в якій просить суд розглядати справу без його участі, та задовольнити клопотання на підставі зазначених доказів.
Відповідно до ст. 107 ч.4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком речей і документів доступ до яких заборонено (ст. 161 КПК України). Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до пунктів 2, 3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів та наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; нададуть можливість використати як докази відомості, що містяться в цих речах і документах.
Слідчим суддею встановлено, що зазначені в клопотанні обставини та надані до нього докази дають достатньо підстав вважати, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів та нададуть можливість використати як докази відомості, що містяться в цих речах і документах, тому необхідно надати до них доступ та їх вилучення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, п.2 та п.3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, їх вилучення (здійснення виїмки у оригіналах) старшому слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Херсонській області ОСОБА_2 , або іншим особам за його дорученням які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_16 АДРЕСА_1 ), оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » по взаємовідносинам з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2015 року по 05.09.2017 року, а саме: договорів та додатків до них, додаткових угод до договорів, накладних, податкових накладних, видаткових накладних, товарно-транспортних накладних, актів прийому-передачі, актів виконаних робіт, специфікацій, паспортів якості на товар, довіреностей, платіжних доручень, грошових чеків, розрахункових документів, оборотно-сальдових відомостей, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, інших первинних фінансово-господарських документів по взаємовідносинам між вказаними підприємствами, а також документів, які відображають факти реалізації або використання у власній господарській діяльності продукції, придбаної у зазначених вище підприємств.
Встановити строк дії ухвали до 15.03.2018 року.
Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 15.02.2018 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 72216672 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Мусулевський Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні