Вирок
від 16.02.2018 по справі 757/243/18-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/243/18-к

В И Р О К

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.02.2018 Печерський районний суд м. Києва у складі:

головуючого - судді ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника адвоката - ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальне провадження за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, українця, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, неодруженого, не працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше в силу ст. 89 КК України не судимого,

за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 209 КК України,

В С Т А Н О В И В:

На початку лютого 2017 року в невстановлену слідством дату та час ОСОБА_5 , в денний час доби, перебуваючи неподалік ст. метро «Арсенальна» на вул. Івана Грушевського у м. Києві, отримав пропозицію від невстановленої слідством особи на ім`я ОСОБА_6 , щодо реєстрації на його ім`я банківських рахунків в ПАТ "УКРСОЦБАНК" (МФО 300023) за грошову винагороду, без мети використання рахунків ОСОБА_5 у власних цілях, а з метою надання можливості використовувати його рахунки невстановленим слідством особам, шляхом реєстрації рахунків на своє ім`я та надання невстановленим слідством особам даних про відкриті рахунки, банківські картки, паролі доступу до рахунків для використання їх при легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, яке полягатиме у вчиненні фінансових операцій з коштами які повинні перераховуватись в ланцюгу від ряду підприємств реального сектору економіки, які незаконно формуватимуть валові витрати та податковий кредит з ПДВ та перераховуватимуть грошові кошти на поточні рахунки підприємств з ознаками «фіктивності» за нібито покупку товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг), які фактично не здійснюватимуться та подальшого обготівкування зазначених грошових коштів з рахунків ОСОБА_5 , а також вчинення дій, спрямованих на приховування легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Так, ОСОБА_5 погодившись на таку пропозицію, домовився зустрітись із ОСОБА_6 через деякий час, з метою реєстрації банківського рахунку.

16.02.2017 року, ОСОБА_5 , відповідно попередньої домовленості, разом з невстановленою слідством особою, з метою незаконного збагачення за вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, прослідував до банківської установи ПАТ "УКРСОЦБАНК" (МФО 300023) за адресою: м. Київ, вул. Ковпака, 29. На прохання невстановленої слідством особи, ОСОБА_5 звернувся до працівників вказаної банківської установи, та відкрив на своє ім`я банківські рахунки № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 . Працівники банку, після реєстрації рахунків, надали ОСОБА_7 договори про реєстрацію рахунків, банківські картки, паролі доступу до рахунків та карток та інші дані по рахункам. ОСОБА_7 , в той же день передав всі наявні у нього документи та дані по зареєстрованим рахункам, невстановленій досудовим слідством особі.

Так, невстановлені слідством особи, в період першого кварталу 2017 року використовували надані ОСОБА_5 банківські картки (паролі доступу до них), договори, паролі доступу до рахунків та інші дані про його банківські рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 при вчиненні фінансових операцій з коштами отриманими внаслідок вчинення суспільно небезпечного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів отриманих злочинним шляхом яке полягало у вчиненні фінансових операцій з коштами отриманими в ланцюгу від ряду підприємств реального сектору економіки які незаконно формували валові витрати та податковий кредит з ПДВ та перераховували грошові кошти на поточні рахунки підприємств з ознаками «фіктивності» в тому числі ТОВ «КЕВАЛЬ» (код ЄДРПОУ 41016593), ТОВ «ГРАТО» (код ЄДРПОУ 40818751) та підприємств ТОВ «Ченгеле» (код ЄДРПОУ 41023506), ТОВ «Технобренд Груп» (код ЄДРПОУ 40919186), ТОВ «ЛАЙНСТ ІНВЕСТ» (код ЄДРПОУ 41018302), за нібито покупку товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) (в тому числі за роботи, послуги по проектуванню), які фактично не здійснювались, що призвело до ненадходження до державного бюджету коштів та подальшого обготівкування зазначених грошових коштів з рахунків фізичних осіб, в тому числі з рахунків ОСОБА_5 на загальну суму 2 197 000 грн., а також вчиняли дії, спрямовані на приховування легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Так, досудовим слідством встановлено, що засновник та службова особа ТОВ «КЕВАЛЬ» на прохання невстановлених слідством осіб, придбала та набула право власності на ТОВ «КЕВАЛЬ», виступивши в якості засновника та директора Товариства, з метою маскування походження коштів в сумі 3 100 000 грн. вчинила дії спрямовані на легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, а також вчинення дій, спрямованих на приховування легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.

Так, засновник та службова особа ТОВ «КЕВАЛЬ» на прохання невстановлених досудовим слідством осіб перереєструвала на своє ім`я підприємство ТОВ «КЕВАЛЬ» з метою прикриття незаконної діяльності, а саме з метою сприяння суб`єктам господарювання реального сектору економіки, в проведенні безтоварних фінансових операцій з грошовими коштами за допомогою незаконного перерахування їх на поточні рахунки ТОВ «КЕВАЛЬ» за виконання проектних робіт, які в дійсності не проводились, внаслідок чого на рахунках зазначеного вище фіктивного підприємства накопичувались протиправно отримані грошові кошти в сумі 3 100 000 грн., які надійшли від підприємств реального сектору економіки в період першого кварталу 2017 року та подальшому невстановленими слідством особами, діючи від імені засновника та службової особи ТОВ «КЕВАЛЬ», були перераховані на розрахунковий рахунок № НОМЕР_3 , що належить ОСОБА_5 (іпн. НОМЕР_4 ) та інших фізичних осіб, які в подальшому невстановленими досудовим слідством особами обготівковувались через банкомати.

Після цього, протягом першого півріччя 2017 року невстановлені досудовим слідством особи, із корисливих мотивів, достовірно знаючи про незаконне походження грошових коштів, одержаних внаслідок вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205 КК України, використовуючи рахунки ОСОБА_5 , з метою маскування незаконного походження коштів в сумі 2 197 000 грн. за рахунок проведення операцій з виконання проектних робіт, які в дійсності не виконувались, тим самим вчинили дії спрямовані на легалізацію (відмивання) доходів.

В подальшому, невстановлені слідством особи, прикриваючись фактом державної реєстрації, використовуючи реквізити та поточні рахунки ТОВ «КЕВАЛЬ», ТОВ «ГРАТО», ТОВ «Ченгеле», ТОВ «Технобренд Груп», ТОВ «ЛАИНСТ ІНВЕСТ», ОСОБА_5 дали змогу службовим особам ряду підприємств реального сектору економіки незаконно формувати валові витрати та податковий кредит з ПДВ та перераховувати грошові кошти на поточні рахунки ТОВ «КЕВАЛЬ», ТОВ «ГРАТО», ТОВ «Ченгеле», ТОВ «Технобренд Груп», ТОВ «ЛАИНСТ ІНВЕСТ» за нібито покупку товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) які фактично не здійснювались та в той же день перераховувались на банківський рахунок ОСОБА_5 за роботи, послуги по проектуванню, які фактично не здійснювались, що призвело до ненадходження до державного бюджету коштів.

Дії ОСОБА_5 , які виразились у пособництві в легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, тобто у вчиненні фінансових операцій з коштами одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, а також вчинення дій, спрямованих на приховування незаконного походження таких коштів, зміну їх форми (перетворення), та набуття коштів, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 209 КК України.

29.12.2017 року між прокурором Київської місцевої прокуратури №6 м. Києва ОСОБА_3 , якому на підставі ст. 37 КПК України надані повноваження прокурора у даному кримінальному провадженні, та підозрюваним ОСОБА_5 в порядку, передбаченому ст. 468, 469, 472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості.

Згідно з даною угодою, прокурор та обвинувачений ОСОБА_5 дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченого ОСОБА_5 за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 209 КК України, обвинувачений ОСОБА_5 у повному обсязі сформульованого обвинувачення беззастережно визнав свою винуватість у вчиненні даного кримінального правопорушення. Також, сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_5 повинен понести за вчинене кримінальне правопорушення, а саме за 5 ст. 27 ч. 1 ст. 209 КК України, у виді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 1 рік. На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування призначеного основного покарання з іспитовим строком на 1 рік. На підставі ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_5 обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання.

Розглядаючи в порядку п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного.

Відповідно до правил ст. 468, 469 КПК України у кримінальному провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Прокурор в підготовчому судовому засіданні, вважаючи, що при укладенні даної угоди дотримані вимоги і правила КПК України та КК України, просив цю угоду затвердити і призначити обвинуваченому ОСОБА_5 узгоджену в угоді міру покарання.

Обвинувачений ОСОБА_5 в підготовчому судовому засіданні також просив затвердити угоду про визнання винуватості і призначити узгоджену в ній міру покарання, при цьому ОСОБА_5 беззастережно визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 209 КК України за викладених в обвинувальному акті обставин.

Захисник адвокат ОСОБА_4 в підготовчому судовому засіданні проти затвердження угоди про визнання винуватості не заперечував.

Таким чином, суд вважає доведеним вчинення ОСОБА_5 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 209 КК України.

ОСОБА_5 вчинив кримінальне правопорушення, яке відноситься до тяжких злочинів, від якого потерпілих немає.

Суд, шляхом заслуховування пояснень сторін кримінального провадження, переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, при цьому судом встановлено, що ОСОБА_5 повністю усвідомлює зміст угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винним, вид покарання, яке буде до нього застосовано у разі затвердження угоди, цілком розуміє свої права, передбачені п. 1 ч. 4 ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, та наслідки її не виконання, передбачені ст. 476 КПК України.

Покарання сторонами угоди визначено у відповідності до положень ст. 50, 65-67 КК України, з урахуванням характеру та тяжкості висунутого ОСОБА_5 обвинувачення, даних про його особу, обставин, що пом`якшують та обтяжують покарання.

Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_5 відповідають вимогам КПК та КК України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для затвердження цієї угоди.

Цивільний позов не заявлявся.

Судові витрати та речові докази по даній справі відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 314, 373, 374 та 475 КПК України, суд,

З А С У Д И В :

Затвердити угоду від 29.12.2017 року між прокурором Київської місцевої прокуратури №6 м. Києва ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 про визнання винуватості.

ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 209 КК України та призначити йому покарання у виді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати певні посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 1 рік.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_5 від відбування основного покарання у виді позбавлення волі з випробуванням з іспитовим строком на 1 рік.

На підставі ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_5 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи та навчання.

Іспитовий строк ОСОБА_5 обраховувати з 16.02.2018 року.

Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва, через Печерський районний суд, протягом 30 днів з дня його проголошення, з підстав, передбачених ст. 394 КПК України.

Суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення16.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72241712
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/243/18-к

Вирок від 16.02.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

Ухвала від 10.01.2018

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні