Ухвала
від 14.02.2018 по справі 760/4359/18
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 760/4359/18

Провадження № 1-кс/760/2927/18

У Х В АЛ А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 лютого 2018 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2 ,

за участю прокурорів ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,

адвокатів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,

підозрюваного - ОСОБА_9 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в залі суду заяву захисника ОСОБА_5 щодо проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису та транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури засобами масової інформації, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно підозрюваного ОСОБА_9 , -

ВСТАНОВИВ:

14 лютого 2018 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшло клопотання детектива Національного бюро Другого відділу детективів Третього підрозділу детективів Головного підрозділу детективів ОСОБА_10 , погоджене з прокурором в кримінальному провадженні Начальником другого відділу управління процесуального керівництва підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В судовому засіданні адвокат ОСОБА_5 звернувся з заявою про вирішення слідчим суддею питання відповідно до вимог ст.27 КПК України щодо проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо та телебаченню, а також проведення звукозапису, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури, під час розгляду даного клопотання слідчим суддею.

Прокурори ОСОБА_3 та ОСОБА_4 разом та кожний окремо будь-яких заперечень щодо присутності в залі судового засідання засобів масової інформації не висловили. Стверджували, що враховуючи резонансність самої справи, засоби масової інформації в даному випадку надають суспільству можливість повного моніторингу та обізнаності з фактичними обставинами.

Захисники ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та підозрюваний ОСОБА_9 висловлену адвокатом ОСОБА_5 думку, підтримали та просили розглянути.

Заслухавши думку учасників, дослідивши матеріали заяви та клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.2 ст.27 КПК України, кримінальне провадження в судах усіх інстанцій здійснюється відкрито. Слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у випадках:

1) якщо обвинуваченим є неповнолітній;

2) розгляду справи про злочин проти статевої свободи та статевої недоторканості особи;

3) необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставин, які принижують гідність особи;

4) якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом;

5) необхідності забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.6 ст.27 КПК України, кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.

Дана норма також частково кореспондується з положеннями ч.4 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», в якій зазначено, що особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Якщо всі учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, здійснюється транслювання перебігу судового засідання в мережі Інтернет в обов`язковому порядку.

Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання і здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав. Суд може визначити місце в залі судових засідань, з якого має проводитися фотозйомка, відеозапис.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст..11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», ст..27 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Надати дозвіл представникам засобів масової інформації на проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо та телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72243061
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/4359/18

Ухвала від 15.03.2018

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Лашевич Валерій Миколайович

Ухвала від 15.02.2018

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Фомін В. А.

Ухвала від 14.02.2018

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Фомін В. А.

Ухвала від 15.02.2018

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Фомін В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні