Ухвала
від 19.02.2018 по справі 177/289/18
КРИВОРІЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 177/289/18

Провадження № 1-кс/177/80/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 лютого 2018 року м. Кривий Ріг

Слідчий суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області ОСОБА_1

секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання слідчого Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про арешт майна по кримінальному провадженню, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12018040450000096 від 16.02.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України,

за участю:

прокурора ОСОБА_4

слідчого Криворізького РВП ОСОБА_3

володільця майна ОСОБА_5

В С Т А Н О В И В:

19.02.2018 до Криворізького районного суду Дніпропетровської області звернувся слідчий Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 з клопотанням, погодженим з прокурором Криворізької місцевої прокуратури №2 Дніпропетровської області ОСОБА_4 про арешт майна, в якому просив накласти арешт на знаряддя та засоби вчинення злочину - рибальські сітки в кількості 6 штук різної довжини та висоти; санки дитячі синього кольору, які належать ОСОБА_5 , а також предмет злочину: рибу виду «щука молодь» 18 шт; рибу виду «окунь» 3 шт.; рибу виду «плітка» 2 шт. загальною вагою 8 кг, яка перебуває на відповідальному зберіганні в ПАТ «Риболовецький промисловий Нікополь»

Клопотання мотивоване тим, що вказані в клопотанні риба різного виду у загальній кількості 23 шт. загальною вагою 8 кг. була здобута шляхом незаконного вилову з водойми, неподалік с. Новолозуватка Криворізького району та є предметом вчинення злочину, рибальські сітки жилкові у загальній кількості 6 шт. різного розміру та довжини, за допомогою яких ОСОБА_5 здійснював вилов риби - є безпосереднім знаряддям вчинення злочину, а санки, які слугували в якості засобу вчинення злочину, а саме для перевезення рибацьких сіток та риби, являються речовими доказами. Повернення зазначених речових доказів без накладення арешту може призвести до знищення або приховування вище вказаних речових доказів у кримінальному провадженні, з метою уникнення кримінальної відповідальності, що в свою чергу створить труднощі під час доказування обставин кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Прокурор наполягав на задоволенні клопотання в повному обсязі.

Володілець тимчасово вилученого майна, про яке йдеться в клопотанні ОСОБА_5 не заперечував проти задоволення клопотання, підтверджуючи факт вилову риби за допомогою вилучених у нього сіток.

Розглянувши клопотання, вислухавши учасників судового розгляду, ознайомившись з матеріалами, доданими до клопотання, вважаю необхідним клопотання слідчого про накладання арешту задовольнити.

Згідно ч. 1 ст. 131 КПК арешт майна відноситься до заходів забезпечення кримінального провадження, та застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

На підставі п.1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів;

На підставі ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченого пунктом 1 частини другої арешт накладається на майно будь якої фізичної або юридичної особи за наявністю достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінальних протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Слідчим суддею встановлено, що 15.02.2018 до чергової частини Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області надійшло повідомлення по лінії «102» про те, що 15.02.2018 близько 17:41 годин, головним державним інспектором управління відділу охорони водних біоресурсів «Рибоохоронний патруль» ОСОБА_6 , на березі річки «Інгулець-Боковенька» поблизу с. Новолозуватка, Криворізького району, Дніпропетровської області, затримано гр. ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який займався виловом риби без належного на те дозволу, чим спричинив істотну шкоду державі.

16.02.2018 відомості щодо вказаного кримінального правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018040450000096 з попередньою кваліфікацією за ст. 249 ч. 1 КК України.

В ході досудового розслідування 15.02.2018 під час проведення невідкладної слідчої дії огляду місця події, на ділянці місцевості, розташованої на березі річки Інгулець-Боковенька поблизу с. Вільне, Криворізького району, виявлено гр. ОСОБА_5 , який мав при собі заборонені знаряддя лову, а саме: 1) рибальська сітка жилкова довжиною 51 м висотою 0,6 м (вічко 35 мм); 2) рибальська сітка жилкова довжиною 65 м висотою 0,6 м (вічко 40 мм); 3) рибальська сітка жилкова довжиною 61 м висотою 0,6 м (вічко 40 мм); 4) рибальська сітка жилкова довжиною 60 м висотою 0,45 м (вічко 35 мм); 5) рибальська сітка жилоква довжиною 55 м висотою 0,5 м (вічко 38 мм); 6) рибальська сітка жилкова довжиною 60 м висотою 0,7 м (вічко 40 мм) та санки дитячі синього кольору, на яких він перевозив сітки. Окрім цього у полімерному мішку виявлено виловлену ним рибу виду «щука молодь» 18 шт; виду «окунь» 3 шт.; виду «плітка» 2 шт. загальною вагою 8 кг.

16.02.2018 постановою слідчого Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області, вищевказані предмети, виявлені та вилучені в ході огляду місця події, визнано речовими доказами по даному кримінальному провадженню.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали, додані до клопотання, встановив, що риба різного виду у загальній кількості 23 шт. загальною вагою 8 кг., яка була здобута шляхом незаконного вилову з водойми, неподалік с. Новолозуватка Криворізького району - є предметом вчинення злочину, тобто речовим доказом по кримінальному провадженню, який підтверджує незаконний вилов риби. Рибальські сітки жилкові у загальній кількості 6 шт. різного розміру та довжини, за допомогою яких ОСОБА_5 здійснював вилов риби - є безпосереднім знаряддям вчинення злочину, а санки слугували в якості засобу вчинення злочину, а саме для перевезення рибацьких сіток та риби, що безумовно відповідає критеріям зазначеним у ст. 98 КПК України, а тому являються речовими доказами.

В разі повернення зазначених речових доказів без накладення арешту на них, вказане може призвести до знищення або приховування речових доказів у кримінальному провадженні, з метою уникнення кримінальної відповідальності, що в свою чергу створить труднощі під час доказування обставин кримінального правопорушення та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, зникнення, втрати, використання чи відчуження.

Накладення арешту необхідно для виконання цілей кримінального провадження, зокрема їх використання під час досудового розслідування в якості речового доказу, а саме: 1) для проведення криміналістичних експертиз: судово-екологічної експертизи, судово-економічної експертиз з метою встановлення завданої шкоди довкіллю; 2) попередження вчинення зазначеними знаряддями нових кримінальних правопорушень, знищення, продажу або приховування вказаних речових доказів, оскільки існують ризики вчинення зазначених дій, особою якій належить вказане майно, з метою уникнення кримінальної відповідальності останнім.

Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для накладення арешту, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту, розумність та співрозмірність арешту завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого обґрунтоване та підлягає задоволенню.

Крім того, згідно з ч. 5 ст. 171 КПК України, клопотання слідчого, прокурора про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна. В клопотанні слідчий належним чином обґрунтував поважність причини пропуску строку та довів наявність підстав для його поновлення.

Керуючись ст. 170-173 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Поновити слідчому СВ Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 пропущений процесуальний строк на подання клопотання про арешт майна у кримінальному провадженні № 12018040450000096, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України

Клопотання слідчого про арешт майна у кримінальному провадженні № 12018040450000096 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на 1) рибальську сітку жилкову довжиною 51 м висотою 0,6 м (вічко 35 мм); 2) рибальську сітку жилкову довжиною 65 м висотою 0,6 м (вічко 40 мм); 3) рибальську сітку жилкову довжиною 61 м висотою 0,6 м (вічко 40 мм); 4) рибальську сітку жилкову довжиною 60 м висотою 0,45 м (вічко 35 мм); 5) рибальську сітку жилокву довжиною 55 м висотою 0,5 м (вічко 38 мм); 6) рибальську сітку жилкову довжиною 60 м висотою 0,7 м (вічко 40 мм); 7) санки дитячі синього кольору, які належать ОСОБА_5 , а також не предмет злочину: рибу виду «щука молодь» 18 шт; рибу виду «окунь» 3 шт.; рибу виду «плітка» 2 шт. загальною вагою 8 кг, яка перебуває на відповідальному зберіганні в ПАТ «Риболовецький промисловий Нікополь» - шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування до прийняття рішення у кримінальному провадженні та/або скасування арешту, окрім слідчого, прокурора для забезпечення збереження речових доказів та виконання завдань кримінального провадження.

У порядку виконання рішення суду щодо арешту тимчасово вилученого майна:

- знаряддя та засоби вчинення злочину: 1) рибальську сітку жилкову довжиною 51 м висотою 0,6 м (вічко 35 мм); 2) рибальську сітку жилкову довжиною 65 м висотою 0,6 м (вічко 40 мм); 3) рибальську сітку жилкову довжиною 61 м висотою 0,6 м (вічко 40 мм); 4) рибальську сітку жилкову довжиною 60 м висотою 0,45 м (вічко 35 мм); 5) рибальську сітку жилокву довжиною 55 м висотою 0,5 м (вічко 38 мм); 6) рибальську сітку жилкову довжиною 60 м висотою 0,7 м (вічко 40 мм); 7) санки дитячі синього кольору які належать ОСОБА_5 - зберігати у відповідно обладнаних приміщеннях для збереження речових доказів на території Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області, за адресою: м. Кривий Ріг вул. Каховська, 36.;

- предмет злочину: рибу виду «щука молодь» 18 шт; рибу виду «окунь» 3 шт.; рибу виду «плітка» 2 шт. загальною вагою 8 кг, - залишити на відповідальному зберіганні в ПАТ «Риболовецький промисловий Нікополь», до вирішення питання про її реалізацію.

Ухвала про арешт майна підлягає негайному виконанню.

Роз`яснити, що згідно з ст. 174 КПК України, арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя:

СудКриворізький районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення19.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72249318
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —177/289/18

Ухвала від 20.02.2018

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Строгова Г. Г.

Ухвала від 19.02.2018

Кримінальне

Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Строгова Г. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні