Гребінківський районний суд Полтавської області
528/90/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2018 року м. Гребінка
Слідчий суддя Гребінківського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду винесене у кримінальному провадженні № 12018170150000059 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, клопотання про арешт майна для збереження речових доказів,
в с т а н о в и в:
14.02.2018 року слідчий СВ Гребінківського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за погодженням із прокурором Гребінківського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_4 звернувся з клопотанням про накладення арешту на майно для збереження речових доказів, а саме на: автомобіль марки ГАЗ модель 322132-288, білого кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 належить на праві власності ТОВ «ПовстинАгроальянс», яке зареєстроване за адресою: Полтавська область, Пирятинський район, с. Повстин, вул. Івана Франка, 37 та свідоцтво про реєстрацію даного транспортного засобу НОМЕР_2 з ознаками підробки, з позбавленням права відчуження, розпорядження та використання. Автомобіль буде зберігатися на майданчику тимчасового утримання вилучених транспортних засобів Гребінківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області по вул. Магістральна, 16, м. Гребінка, Полтавської області, а свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 з ознаками підробки буде зберігатися в матеріалах кримінального провадження. Клопотання мотивоване наступним.
13 лютого 2018 року до ЧЧ Гребінківського ВП ГУ НП в Полтавській області надійшов рапорт від начальника СРПП № 1 Гребінківського ВП ГУ НП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 , про те, що під час відпрацювання території Гребінківського району ним в м. Гребінка по вул. Магістральній було зупинено автомобіль марки ГАЗ модель 322132-288, білого кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 , що належить ТОВ «ПовстинАгроальянс», яким керував ОСОБА_6 , при перевірці документів на вище вказаний автомобіль було виявлено ознаки підробки свідоцтва про реєстрацію даного транспортного засобу серія НОМЕР_2 .
За даним фактом слідчим Гребінківського ВП внесено відомості до ЄРДР за №12018170150000059 від 13.02.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України; свідоцтво та автомобіль вилучені. 13.02.2018 винесено постанову про визнання автомобіля марки ГАЗ модель 322132-288, білого кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 та свідоцтва про реєстрацію даного транспортного засобу НОМЕР_2 з ознаками підробки, речовими доказами у кримінальному провадженні № 12018170150000059.
З огляду на вказане, посилаючись на те, що є достатні підстави вважати, що зазначені речі є речовими доказами, та зберегли на собі сліди, які виражені у підробці офіційного документа та можуть бути виражені у підробці або заміні номерів вузлів та агрегатів транспортного засобу, для їх збереження, а також з метою збереження інших слідів злочину, встановлення всіх обставин вчиненого злочину, та необхідністю у зв`язку з цим проведення ряду експертиз, слідчий за погодженням із прокурором, просив накласти арешт на зазначене вилучене майно.
Судове засідання проводились у відсутність слідчого, який подав заяву про те, що підтримує клопотання, просить задовольнити та розглядати у його відсутність з огляду на зайнятість у слідчих діях, а також у відсутність власника майна, арешт на яке просить накласти слідчий, який повідомлявся про судове засідання, що допустиме з огляду на положення ч. 1 ст. 172 КПК України.
Вивчивши матеріали додані до клопотання, вважаю, що клопотання належить задовольнити повністю.
Із витягу із кримінального провадження № 12018170150000059 /а.с. 3/, копії рапорту начальника СРПП № 1 Гребінківського ВП ГУ НП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 /а.с. 4/ вбачається, що 13 лютого 2018 року до ЧЧ Гребінківського ВП ГУ НП в Полтавській області надійшов рапорт від начальника СРПП № 1 Гребінківського ВП ГУ НП в Полтавській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 , про те, що під час відпрацювання території Гребінківського району ним в м. Гребінка по вул. Магістральній було зупинено автомобіль марки ГАЗ модель 322132-288, білого кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 , що належить ТОВ «ПовстинАгроальянс», яким керував ОСОБА_6 , при перевірці документів на вище вказаний автомобіль було виявлено ознаки підробки свідоцтва про реєстрацію даного транспортного засобу серія НОМЕР_2 /а.с. 3/.
Згідно копії пояснення ОСОБА_6 від 13.02.2018 року, він працює водієм в ТОВ «ВишневеАгро». Приблизно у вересні 2017 року він загубив реєстраційні документи на автомобіль ГАЗ д.н.з. НОМЕР_1 та до даного часу їздив без документів на автомобіль. Приблизно 08 лютого 2018 року його визвав механік ТОВ «ВишневеАгро» ОСОБА_7 і віддав йому реєстраційні документи на транспортний засіб ГАЗ д.н.з. НОМЕР_1 і повідомив, що дані документи, які були втрачені йому хтось приніс і віддав /а. с. 7/.
Як вбачається з копії протоколу огляду місяця події від 13.02.2018 року /а.с. 8-9/, оглянуто та вилучено автомобіль марки ГАЗ модель 322132-288, білого кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 , та свідоцтво про реєстрацію вказаного транспортного засобу серії НОМЕР_2 з ознаками підробки.
Згідно копії постанови про визнання та приєднання до справи речових доказів вилучене під час огляду місця події майно визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 12018170150000059 /а.с.12/.
Слідчого, уповноваженого на здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018170150000059, визначено слідчого ОСОБА_3 . Орган досудового розслідування - Гребінківський ВП ГУНП в Полтавській області. Прокурорами, уповноваженими на здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні, призначено прокурорів Гребінківського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_8 , ОСОБА_4 /а.с. 3,6/.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів. В силу ч. 3 ст. 170 КПК України у такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним ст. 98 КПК України: матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
З огляду на вищезазначені матеріали, додані до клопотання, зазначене вилучене майно, яке згідно копії постанови слідчого визнанні речовими доказами у кримінальному провадженні /а.с. 12/ відповідає критеріям речових доказів, що визначені ст. 98 КПК України, відповідно наявні правові підстави для накладення на нього арешту.
Як вбачається із копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 , власником автомобіля марки ГАЗ модель 322132-288, білого кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 , шасі (рама) № НОМЕР_3 , є ТОВ «ПОВСТИНАГРОАЛЬЯНС», яке зареєстроване за адресою: вул. Івана Франка, 37, с. Повстин, Пирятинський район, Полтавська область /а.с. 10/.
Відповідно до копії інформаційної довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ «ПОВСТИНАГРОАЛЬЯНС» (ідентифікаційний код юридичної особи 34131667) знаходилось за адресою: 37423, Полтавська обл., Гребінківський район, село Ульяновка, вулиця Л. Українки, будинок 31, та 09.12.2015 за № 15621120044000445 внесено відомості про державну реєстрацію припинення юридичної особи. Правонаступником ТОВ «ПОВСТИНАГРОАЛЬЯНС» є сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальність «ВИШНЕВА-АГРО», код ЄДРПОУ: 00845890, місцезнаходження: 37712, Полтавська обл., Оржицький район, село Вишневе /а.с. 15-17/.
В силу ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Зрештою, згідно ч. 2 статті 1 Першого Протоколу до Конвенції про захист прав і основоположних свобод 1950 року позбавлення майна в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права є допустимим. При цьому Європейський суд з прав людини (далі - ЄСПЛ), у справі «Брумареску проти Румунії» (Brumarescu v. Romania), п. 78, вказав на те, що при вирішення питання виправданості такого втручання є необхідним підтримання «справедливої рівноваги» між загальним інтересом суспільства та захистом основних прав конкретної особи. Необхідну рівновагу не буде забезпечено, якщо відповідна особа несе «особистий і надмірний тягар».
Тому згідно п. 5 ч. 2, ч. 4 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати, зокрема, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб. У разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
Таким чином, з огляду на завдання кримінального провадження, зокрема, захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого та повного розслідування кримінального провадження, яке буде обмежене у разі втрати ймовірних предметів кримінального правопорушення, або ж слідів, які вони містять, за обставин, що вказують на відповідність майна критеріям речових доказів, власне спосіб арешт, який просить застосувати слідчий за погодженням із прокурором, на даній стадії кримінального провадження буде належним заходом забезпечення кримінального провадження.
Згідно п. 5 ч. 5 ст. 173 КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, зокрема, порядок виконання ухвали.
В силу п. 20 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов`язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою КМУ від 19 листопада 2012 р. № 1104 (далі Порядок № 1104) зберігання речових доказів у вигляді автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, здійснюється на спеціальних майданчиках і стоянках територіальних органів Національної поліції для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів. А тому залишення арештованого автомобіля на зберігання на спеціальному майданчику для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів Гребінківського ВП ГУНП в Полтавській області, відповідає вимогам закону.
Відповідно до абз. 1, 2 п. 7 Порядку № 1104 вилучені (отримані) стороною обвинувачення речові докази зберігаються разом з матеріалами кримінального провадження в індивідуальному сейфі (металевій шафі) слідчого, який здійснює таке провадження. Документи, які є речовими доказами, повинні зберігатися вкладеними між чистими аркушами паперу в конвертах. На таких документах забороняється робити будь-які помітки, написи і перегинати їх. У разі наявності великої кількості документів вони складаються в окремий пакет. На конверті (пакеті) зазначається перелік документів, що вкладені в нього.
А тому залишення арештованого майна, а саме свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 з ознаками підробки, на зберігання разом з матеріалами кримінального провадження № 12018170150000059, відповідає вимогам закону.
З огляду на вказане, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити повністю.
Керуючись ст.ст. 170 - 173 КПК України,
п о с т а н о в и в:
клопотання задовольнити повністю.
Накласти арешт на:
1) автомобіль марки ГАЗ модель 322132-288, білого кольору з державним реєстраційним номером НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 належить на праві власності ТОВ «ПовстинАгроальянс», яке зареєстроване за адресою Полтавська область, Пирятинський район, с. Повстин, вул. Івана Франка, 37, правонаступником якого є СГТОВ «Вишневе-Агро», яке зареєстроване за адресою Полтавська область, Оржицький район, с. Вишневе, з позбавленням права відчуження, розпорядження та користування, із залишенням на зберіганні на спеціальному майданчику для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів Гребінківського ВП ГУНП в Полтавській області за адресою м. Гребінка, вул. Магістральна, 16, Полтавської області;
2) свідоцтво про реєстрацію даного транспортного засобу НОМЕР_2 , шляхом заборони відчуження, розпорядження та користування із залишенням на зберігання разом з матеріалами кримінального провадження № 12018170150000059,
до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку.
Копію ухвали не пізніше наступного робочого дня після її постановлення надіслати слідчому, прокурору та особі, щодо майна якої вирішувалось питання.
Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково під час досудового розслідування слідчому судді, а під час судового провадження - суду.
Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Полтавської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72260689 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Федорак Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні