РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
07 лютого 2018 р. Справа № 802/2430/17-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Дмитришеної Р.М., розглянувши в письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом: Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (21028, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7) до: товариства з обмеженою відповідальністю "Сквоч" (21007, АДРЕСА_1) про: стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Головне управління ДФС у Вінницькій області з адміністративним позовом до ТОВ "Сквоч" про стягнення податкового боргу.
Позовні вимоги мотивовані тим, що внаслідок порушення податкового законодавства щодо сплати податків та зборів у встановлені законом строки відповідач має заборгованість перед бюджетом у розмірі 98289,77 грн. Наведені обставини слугували підставою для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Ухвалою суду від 27.12.2017 відкрито провадження у справі та встановлено відповідачу 15 денний строк з дня отримання ухвали суду для надання відзиву.
Згідно матеріалів справи, судова кореспонденція відповідачу направлялась на адресу, яка вказана в матеріалах справи та відповідно до відомостей, які внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Однак, відправлена кореспонденція від відповідача повернулась на адресу суду з відміткою поштового зв"язку "за зазначеною адресою не знаходиться".
Відповідно до ст. 124 КАС України, судовий виклик або судове повідомлення учасників справи здійснюється, зокрема, юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.
За наведених обставин, суд вважає, що відповідач належним чином повідомлений про час, дату та місце судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, та надані докази, суд встановив наступне.
ТОВ "Сквоч" зареєстровано як суб"єкт підприємницької діяльності 28.01.2016, код ЄДРПОУ - 40239545, як платник податків підприємство взято на облік у Вінницькій ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області.
Згідно матеріалів справи установлено, що у відповідності до облікової картки платника податків за відповдачем рахується заборгованість в сумі 98289,77 грн., яка складається із податку на доходи фізичних осіб в сумі 92048,55 грн., військового збору в сумі 6241,22 грн. Вказана заборгованість виникла внаслідок несплати податкового зобов"язання визначених у податкових повідомленням - рішеннях №0020001312 від 15.08.2017р. на суму 78201,23 грн., №0019991312 від 15.08.2017 на суму 510,00 грн. та №0020001312 від 15.08.2017 на суму 5343,75 грн.
04.09.2017 року позивачем була винесена податкова вимога, яка направлена на адресу відповідача. Проте, визначені зобов'язання відповідачем в повному обсязі сплачено не було, а сума заборгованості перед бюджетом становить 98289,77 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Стаття 67 Конституції України визначає, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Обов'язок сплати податків платником передбачений підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України), відповідно до якого, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Грошове зобов'язання платника податків, відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 України - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
В свою чергу, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (пп.14.1.156 п.14.1.ст.14 ПК України ).
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1. статті 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно пункту 59.1 статті 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. (п. 59.4 ПК України).
Враховуючи те, що відповідачем не надано доказів, які б свідчили про відкликання вказаних податкових вимог в передбаченому ст. 60 Податкового кодексу України порядку, погашенню підлягає вся сума податкового боргу відповідача.
Статтею 20 Податкового кодексу України встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків.
За таких обставин суд доходить висновку про наявність у податкового органу права на стягнення податкового боргу за цим позовом.
Позовна вимога про накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, зумовлена несвоєчасним погашенням податкових зобов'язань відповідачем.
Відповідно до п.п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
При цьому, податковим органом встановлено відсутність майна, що може бути описане у податкову заставу.
ГУ ДФС у Вінницькій області, з метою виконання вимог п. 91.3 ст. 91 ПКУ щодо виявлення майна було направлено листи до установ, що адмініструють право власності на майно.
З згідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №99915815 від 10.10.2017 року (а. с. 21), відсутні відомості про наявність нерухомого майна, що належить на праві власності відповідачу.
ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області листом за №08/3262 від 02.10.2017 повідомило про відсутність у ТОВ "Сквоч" сільськогосподарської техніки (а.с.20). Регіональний сервісний центр у Вінницькій області Територіальний сервісний центр №0541 листом за №4734/9/02-32-17-08 повідомило, що транспортні засоби за ТОВ "Сквоч" не зареєстровані.
Таким чином, позивачем вжито передбачених податковим законодавством необхідних заходів щодо встановлення майна, яке може слугувати джерелом погашення податкового боргу.
Відсутність майна у відповідача унеможливлює виконання покладених на податковий орган функцій щодо забезпечення виконання платником податків своїх зобов'язань щодо погашення податкового боргу.
Пунктом 94.1 статті 94 ПК України передбачено, що адміністративний арешт майна платника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Згідно із п.п. 94.4. ст. 94 ПК України арешт може бути накладено органом державної податкової служби на будь-яке майно платника податків, крім коштів на рахунку платника податків. При цьому в силу вимог абзацу 2 п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 ПК України застосування адміністративного арешту коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду шляхом звернення органу державної податкової служби до суду.
Враховуючи те, що у відповідача відсутнє майно для погашення податкового боргу, що повністю підтверджується належними і допустимими доказами, суд доходить висновку про наявність підстав для задоволення вимоги адміністративного позову про накладення арешту на кошти з метою забезпечення виконання ним своїх грошових зобов'язань перед бюджетом.
З урахуванням викладеного, оцінивши надані позивачем докази, суд дійшов висновку, що вимоги позивача обґрунтовані, відповідають обставинам справи та наявним матеріалам, у зв'язку з чим позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства та у межах заявлених вимог.
Враховуючи вимоги ч. 2 ст. 139 КАС України судові витрати у цій справі стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з рахунків у банках, що обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю "Сквоч" (21007, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 40239545) кошти в рахунок погашення податкового боргу в сумі 98289 (дев"яносто вісім тисяч двісті вісімдесят дев"ять) грн. 77 коп.
Накласти арешт на кошти та інші цінності платника податків товариства з обмеженою відповідальністю Сквоч" (21007, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 40239545), що знаходяться на рахунках в установах банків на суму податкового боргу.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення у повному обсязі оформлено: (12.02.2018 )
Головне управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області (вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100, код ЄДРПОУ 39402165)
товариство з обмеженою відповідальністю "Сквоч" (21007, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 40239545)
Суддя/підпис/ ОСОБА_1
копія вірна.
суддя:
секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2018 |
Оприлюднено | 20.02.2018 |
Номер документу | 72270111 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні