Рішення
від 07.02.2018 по справі 808/4049/17
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2018 року 09 год. 35 хв.Справа № 808/4049/17 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазаренка М.С., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного провадження адміністративну справу

за позовною заявою Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166)

до Товариства з обмеженою відповідальністю Радуга (71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул. Свободи, 2-А)

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду із заявою звернулося Головне управління ДФС у Запорізькій області (далі - заявник) до Товариства з обмеженою відповідальністю Радуга (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача податковий борг в розмірі 11902,66 грн.

Ухвалою суду від 09.01.2018 відкрито спрощене провадження в адміністративній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного (письмового) позовного провадження з викликом сторін, з урахуванням вимог статті 263 КАС України.

У судове засідання представник позивача не прибув, подав до суду клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного провадження.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, відзиву на позовну заяву не надав.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

З матеріалів справи встановлено, що за Товариством з обмеженою відповідальністю Радуга обліковується податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 11 902,66 грн., який виник на підставі наступного.

Так, за результатами здійснення відповідачем фінансово-господарської діяльності та на виконання вимог діючого законодавства України, Товариством з обмеженою відповідальністю Радуга подано до контролюючого органу уточнюючого розрахунку до декларації з податку на додану вартість № 9150985306 від 17.07.2015, терміном сплати 17.07.2015, в якій самостійно визначено податкове зобов'язання до сплати у розмірі 11371,00 грн., та штрафні санкції у розмірі 341,00 грн.

Відповідно до п. 57.1. ст. 57 Податкового кодексу України зазначено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

У відповідності до підпункту 14.1.156 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Самостійно визначені зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 11 712,00 грн. відповідачем у встановлений законом строк у повному обсязі сплачені не були.

Крім того, згідно ст. 129 Податкового кодексу України, у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок підприємству нараховано пеню 190,66 грн.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктами 59.1 та 59.3 статті 59 Податкового кодексу України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкового боргу, відповідачу була направлена податкова вимога №3742-17 від 26.09.2017, вручена представнику підприємства 27.09.2017.

На момент розгляду справи в суді, податковий борг у розмірі 119 027,00 грн., відповідачем не сплачено, заборгованість перед бюджетом не погашена. Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до пп. 95.1 - 95.3 ст. 95 Податкового кодексу, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог Податкового кодексу України, не сплачено суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 11 902,66 грн.

Частиною першою статті 9 КАС України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

На підставі викладеного, суд вважає вимоги заявника по стягненню з відповідача податкової заборгованості у вказаному розмірі обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до приписів ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись ст.ст. 9, 12, 257, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління Державної фіскальної служби у Запорізькій області (69107, Запорізька область, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 39396146) до Товариства з обмеженою відповідальністю Радуга (71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул. Свободи, 2-А, код ЄДРПОУ 30393440) про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з рахунків платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю Радуга (код ЄДРПОУ 30393440, місцезнаходження: 71100, Запорізька область, м.Бердянськ, вул. Свободи, 2-А), у всіх банках, обслуговуючих такого платника податків заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 11 902,66 грн. (одинадцять тисяч дев'ятсот дві гривні 66 копійок) на р/р 31115029700011, отримувач Бердянське УК/Бердянськ/14060100, код ЄДРПОУ 38042560, МФО 813015, банк отримувача ГУ ДКСУ у Запорізькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення,а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписано 07.02.2018.

Суддя М.С. Лазаренко

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.02.2018
Оприлюднено20.02.2018
Номер документу72272791
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/4049/17

Рішення від 07.02.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Ухвала від 09.01.2018

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

Ухвала від 26.12.2017

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Лазаренко Максим Сергійович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні