Ухвала
від 13.02.2018 по справі 810/142/18
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про закриття провадження у справі

13 лютого 2018 року           № 810/142/18

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Василівка-Агро" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій,

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Василівка-Агро" звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України в якому просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Державної фіскальної служби України від 11.09.2017 № 150238/32017811 про відмову в реєстрації податкової накладної № 2 від 03.07.2017 в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- визнати ПН № 2 від 03.07.2017 такою, що прийнята та зареєстрована;

- зобов'язати ДФС України, відповідно до ст. 201 Податкового кодексу України, внести відповідні коригування в Єдиний реєстр податкових накладних.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 09.01.2018 відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 13.02.2018.

01.02.2018 на адресу суду надійшла заява представника позивача про відмову від позову та закриття провадження у справі, в зв'язку із добровільним виконанням відповідачем позовних вимог. Разом з тим, просить суд повернути сплачений судовий збір.

Представники сторін в судове засідання не з'явились, письмових пояснень з обґрунтуванням причин неявки суду не надали, про дату, час та місце судового засідання повідомлялись завчасно та належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

З урахуванням викладеного, керуючись положеннями частини 9 статті 205 КАС України, на думку суду, наявні підстави для розгляду справи в порядку письмового провадження.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності, врахувавши позицію позивача, дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у даній справі, з огляду на наступне.

Згідно із ч.1 ст.47 Кодексу адміністративного судочинства України позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. До ухвалення судового рішення у зв'язку з відмовою позивача від позову або визнанням позову відповідачем суд роз'яснює сторонам наслідки відповідних процесуальних дій, перевіряє, чи не обмежений представник відповідної сторони у повноваженнях на їх вчинення.

Про прийняття відмови від позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі (ч.3 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України).

          Пунктом 2 частини 1 статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмову прийнято судом.

Відповідно до частини першої статті 239 Кодексу адміністративного судочинства України у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв'язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Судом встановлено, що дії позивача щодо відмови від адміністративного позову не суперечать нормам закону та не порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси, а отже, є підстави для прийняття відмови позивача від позову та закриття провадження у справі.

          Щодо клопотання позивача про повернення на його користь судового збору у сумі 4800 грн., то суд зазначає таке.

Як вбачається з матеріалів справи, товариством з обмеженою відповідальністю "Василівка-Агро" за звернення з позовною заявою до суду було сплачено судовий збір у сумі 4800 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 651 від 23.11.2017 (а.с.3).

Статтею 140 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено якщо позивач відмовився від позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання позовної заяви, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати.

          Згідно з ч.2 ст.238 Кодексу адміністративного судочинства України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена.

Частиною 5 статті 7 Закону України "Про судовий збір" визначено, що повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.

З урахуванням зазначених норм, суд вважає за необхідне судовий збір в сумі 4800 грн. повернути позивачу з Державного бюджету України.

Керуючись статтями 142, 238, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. Клопотання представника позивача про закриття провадження у справі - задовольнити.

2. Провадження в адміністративній справі №810/142/18 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Василівка-Агро" до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання до вчинення дій - закрити.

3. Повернути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю "Василівка-Агро" (ідентифікаційний код: 32017811, вул. 8 Березня, 75, м. Василівка, Запорізька обл., 71600) судовий збір у розмірі 4800 (чотири тисячі вісімсот грн.).

4. Копію ухвали видати (надіслати) особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного ухвали.

          Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя                                                             Щавінський В.Р.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення13.02.2018
Оприлюднено22.02.2018
Номер документу72274263
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/142/18

Ухвала від 13.02.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Щавінський В.Р.

Ухвала від 09.01.2018

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Щавінський В.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні