Ухвала
від 16.02.2018 по справі п/811/474/18
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

16 лютого 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/474/18

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Черниш О.А.

розглянула матеріали адміністративного позову

позивач: ОСОБА_1 (27545, Кіровоградська область, Світловодський район, с. Захарівка, вул. Гагаріна, 43, РНОКПП НОМЕР_1)

відповідач: Захарівська сільська рада (27545, Кіровоградська область, Світловодський район, с. Захарівка, код ЄДРПОУ 04364325)

про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Захарівської сільської ради, в якому просить:

- визнати протиправною та скасувати відмову Захарівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області від 09.01.2018 року №02.31.18/1 в задоволенні її заяви у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Захарівської сільської ради Світловодського району Кіровоградської області;

- зобов'язати Захарівську сільську раду Світловодського району Кіровоградської області повторно розглянути її заяву про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки.

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі за цією позовною заявою з'ясовано, що вона подана без додержання вимог, установлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (частина 2 статті 132 КАС України).

Відповідно до частини 1 статті 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється зокрема за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно з частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до суду даного адміністративного позову немайнового характеру має бути сплачений судовий збір за ставкою, передбаченою пп.1 п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (установлений Законом України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 року у розмірі 1762 грн.), що становить 704, 80 грн.

Всупереч цьому, до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.

Натомість, разом із позовною заявою позивачка подала клопотання про звільнення її від сплати судового збору на підставі статті 8 Закону України "Про судовий збір", обґрунтоване тим, що її середньомісячний дохід не перевищує двох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які не належать до основних соціальних і демографічних груп населення. Крім того, вказала, що вона звільнена від сплати судового збору відповідно до п.14 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Вирішуючи вказане клопотання, суд дійшов до таких висновків.

Відповідно до частини 1 статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Умови відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати передбачені у статті 8 Закону України "Про судовий збір".

Так, згідно з частиною 1 цієї статті, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір" суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

З наведених норм випливає, що умови, за яких суд може відстрочити, розстрочити сплату судового збору, зменшити його розмір або звільнити від його сплати, передбачені у пунктах 1, 2, 3 частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір". При цьому, єдиною підставою для вчинення судом цих дій є врахування майнового стану заявника та наявність обставин, які свідчать про те, що через скрутний майновий стан заявник не має можливості здійснити сплату судового збору у встановлених законом розмірах і в строки. Водночас, обов'язок по доведенню наявності таких обставин покладається на заявника.

Позивачка не надала доказів того, що вона підпадає під ознаки, передбачені пунктами 1, 2 частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір", зокрема про те, що розмір судового збору, який їй потрібно сплатити за подання цього позову, перевищує 5 відсотків розміру її річного доходу за 2017 рік.

Натомість, як вбачається з наданих позивачкою відомостей Пенсійного фонду України про застраховану особу, сума її заробітку для нарахування пенсії за 2017 рік склала 35200 грн. Розмір судового збору у даній справі (704, 80 грн.) не перевищує 5% від цієї суми (1760 грн.)

Також предмет позову у даній справі не підпадає під умови, передбачені у пункті 3 частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір".

Відтак, суд не вбачає підстав для звільнення позивачки від сплати судового збору у порядку статті 8 Закону України "Про судовий збір".

Щодо її посилання на п.14 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", то відповідно до цієї норми від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах у порядку, визначеному статтею 12 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту".

Стаття 12 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" визначає порядок оскарження рішень щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту.

Поданий ОСОБА_1 позов не стосується оскарження рішень щодо статусу біженця та особи, яка потребує додаткового захисту.

Отже, оскільки позивачка не надала жодних доказів, які б свідчили про те, що вона звільнена від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України "Про судовий збір" чи може бути звільнена судом від сплати судового збору на підставі статті 8 Закону України "Про судовий збір", її клопотання є безпідставним та задоволенню не підлягає.

Частиною 1 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя -

У Х В А Л И Л А :

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачці спосіб і строк усунення недоліків позовної заяви:

- протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали подати до суду документ про сплату судового збору у сумі 704,80 грн. або документ, який підтверджує підстави звільнення її від сплати судового збору відповідно до закону.

3. Роз'яснити позивачці, що в разі невиконання зазначених вимог у встановлений судом строк позовна заява разом із доданими до неї документами буде повернута на підставі пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.

4. Копію ухвали надіслати позивачці.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремому оскарженню не підлягає.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_2

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.02.2018
Оприлюднено20.02.2018
Номер документу72274340
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/474/18

Ухвала від 07.03.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

Ухвала від 16.02.2018

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.А. Черниш

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні