ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
12 лютого 2018 рокум. ПолтаваСправа № 816/223/18
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Слободянюк Н.І., розглянувши матеріали адміністративного позову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення штрафу, -
В С Т А Н О В И В:
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення штрафу у розмірі 17000,00 грн.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 24 січня 2018 року позовну заяву залишено без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: ненаданням документа про сплату судового збору у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір". Для усунення вказаного недоліку позивачу встановлювався десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Із наявного у матеріалах позову повідомлення про вручення поштового відправлення 0101037729451 слідує, що копію ухвали про залишення позовної заяви без руху від 24 січня 2018 року позивач отримав 29 січня 2018 року, однак, у встановлений судом строк вимогу цієї ухвали не виконав та недолік позовної заяви не усунув.
Натомість від Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку надійшло до суду клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтоване відсутністю фінансування витрат на оплату судового збору.
Розглянувши це клопотання, суд дійшов висновку про його безпідставність та відмову у його задоволенні, виходячи з наступного.
Згідно із частиною 1 статті 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до частини 2 статті 132 цього Кодексу розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Перевіривши матеріали позову та оцінивши доводи позивача, викладені у заяві про відстрочення сплати судового збору, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відстрочення судового збору, встановлених частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір".
З огляду на викладене, клопотання позивача є безпідставним та задоволенню не підлягає.
Отже, позивач не надав суду доказу про сплату судового збору, тобто вимогу ухвали про залишення позовної заяви без руху від 24 січня 2018 року не виконав.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом /частина 8 статті 169 КАС України/.
На підставі наведеного, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви.
Керуючись пунктом 1 частини 4 статті 169, статтями 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства "Сенчанське ремонтно-транспортне підприємство" про стягнення штрафу у розмірі 17000 грн повернути позивачеві.
Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України у редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII.
Суддя Н.І. Слободянюк
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2018 |
Номер документу | 72276374 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
Н.І. Слободянюк
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні