ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
Справа № 819/2023/17
12 лютого 2018 рокум.Тернопіль Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Баранюк А.З., розглянувши заяву про примирення у справі за позовом Управління ДСНС України в Тернопільській області до Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації, Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю),-
ВСТАНОВИВ:
29 листопада 2017 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління ДСНС України в Тернопільській області до Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації, Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів про застосування заходу реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів шляхом знеструмлення.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 12.12.2017 року відкрито скорочене провадження по справі.
Ухвалою суду від 26 грудня 2017 року справу призначено до розгляду у порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
12 лютого 2018 року сторони подали до суду спільну заяву про примирення сторін, в якій останні погодились врегулювати існуючий спір шляхом використання права на примирення на основі взаємних поступок.
Представник Управління ДСНС України в Тернопільській області в судове засідання не прибув, проте подав до суду заяву, в які просить проводити розгляд справи без участі їх представника.
Представник відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації в судове засідання також не прибула, проте подала до суду заяву, в які просить проводити розгляд справи без її участі.
Представник Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів в судове засідання не прибув, причин неприбуття суд не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до частини першої статті 205 КАС України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, проаналізувавши подані докази, встановив наступне.
Згідно вказаної заяви (угоди) про примирення сторони домовились про те, що:
- позивач зобов'язується надати час до 1 червня 2018 року для остаточного виконання вимог вказаних у позовній заяві Управління від 24.11.2017 № 3-1/5444. Позивач після виконання заявлених вимог має прийняти їх виконання. У разі невиконання відповідачами зобов'язань зазначених у даній заяві, застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи Влащинецької загальноосвітньої школи І ступеня за адресою: Тернопільська область, Лановецький район, с. Влащинці шляхом повного знеструмлення.
- відповідачі зобов'язуються:
1.приміщення Влащинецької загальноосвітньої школи І ступеня обладнати системою автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу.
2. дерев'яні конструкції горищного покриття будівлі Влащинецької загальноосвітньої школи І ступеня обробити вогнезахисними засобами (провести вогнезахисну обробку).
3. будівлю закладу обладнати пристроями захисту будівель та споруд від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів (блискавкозахистом).
Відповідно до умов цієї угоди про примирення сторони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання претензій, які були предметом судового розгляду у справі №819/2023/17.
Також, у вказаній заяві зазначено, що сторони погоджуються з тим, що відповідно до умов цієї заяви вони дійшли згоди щодо повного та остаточного врегулювання спору, та не мають жодних вимог щодо один одного; умови примирення, дії позивача та відповідачів не суперечать закону і не порушують чиїх-небудь прав, свобод та інтересів; сторони мають належне уявлення про сутність цієї заяви і всіх її елементів; сторони підтверджують, що вищевикладені умови відповідають їх волевиявленню і зумовлюють настання бажаних наслідків, які відповідають їхнім дійсним інтересам.
Згідно з ч. 5 ст. 47 КАС України сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії судового процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч.ч. 1, 3, 4, 5 ст. 190 КАС України, сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, які виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень.
Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення.
До ухвалення судового рішення у зв'язку з примиренням сторін суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін у праві вчинити відповідні дії.
Умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Заяву про примирення сторін підписано 08.02.2018 року уповноваженими представниками сторін - начальником Управління ДСНС України у Тернопільській області ОСОБА_1, тимчасово виконуючим обов'язки начальника відділу освіти, молоді та спорту Лановецької райдержадміністрації ОСОБА_2 та завідувачем Влащинецької загальноосвітньої школи І ступеня ОСОБА_3, які наділені відповідними повноваженнями.
Дослідивши умови примирення сторін, суд встановив, що умови примирення не суперечать чинному законодавству та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, а відтак, суд вважає за можливе затвердити умови примирення.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 238 КАС України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі у зв'язку з примиренням сторін на умовах, визначених в заяві про примирення по адміністративній праві №819/2023/17.
Керуючись статтями ст.190, ст.191, п.3 ч.1 ст. 238, ст.ст. 239, 243, 256, 293 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Затвердити умови примирення сторін по справі за адміністративним позовом Управління ДСНС України в Тернопільській області (46011, вул.Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 38535547) до Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації (47400, вул. Незалежності, 19, м.Ланівці, Тернопільська обл., код ЄДРПОУ 38422934), Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів (47432, с.Влащинці, Лановецький р-н., Тернопільська обл., код ЄДРПОУ 24622634) про вжиття заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів шляхом знеструмлення, викладені у заяві про примирення сторін від 08.02.2018 року, а саме:
1. Відповідачі - Відділ освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації (47400, вул. Незалежності, 19, м.Ланівці, Тернопільська обл., код ЄДРПОУ 38422934) та Влащинецька загальноосвітня школа І ступенів (47432, с.Влащинці, Лановецький р-н., Тернопільська обл., код ЄДРПОУ 24622634) зобов'язуються:
1.1. Приміщення Влащинецької загальноосвітньої школи І ступеня обладнати системою автоматичної пожежної сигналізації та оповіщення людей про пожежу;
1.2. Дерев'яні конструкції горищного покриття будівлі Влащинецької загальноосвітньої школи І ступеня обробити вогнезахисними засобами (провести вогнезахисну обробку);
1.3. Будівлю закладу обладнати пристроями захисту будівель та споруд від прямих попадань блискавки та вторинних її проявів (блискавкозахистом).
2. Позивач - Управління ДСНС України в Тернопільській області (46011, вул.Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 38535547) зобов'язується:
2.1. Надати час до 1 червня 2018 року для остаточного виконання вимог вказаних у позовній заяві Управління від 24.11.2017 № 3-1/5444.
2.2. Позивач після виконання заявлених вимог має прийняти їх виконання.
2.3 У разі невиконання відповідачами зобов'язань зазначених у даній ухвалі до 01 червня 2018 року, застосувати захід реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді повного зупинення роботи Влащинецької загальноосвітньої школи І ступеня за адресою: Тернопільська область, Лановецький район, с. Влащинці шляхом повного знеструмлення до виконання вимог Управління ДСНС України в Тернопільській області.
Провадження у справі за позовом Управління ДСНС України в Тернопільській області (46011, вул.Л.Українки, 6, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 38535547) до Відділу освіти, молоді та спорту Лановецької районної державної адміністрації (47400, вул. Незалежності, 19, м.Ланівці, Тернопільська обл., код ЄДРПОУ 38422934), Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів (47432, с.Влащинці, Лановецький р-н., Тернопільська обл., код ЄДРПОУ 24622634) про вжиття заходів реагування у вигляді повного зупинення роботи Влащинецької загальноосвітньої школи І ступенів шляхом знеструмлення - закрити.
Роз'яснити сторонам, що ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами в порядку і строки, які нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання в порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Повторне звернення до суду зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Копію ухвали надіслати учасникам у справі.
Суддя Баранюк А.З.
Копія вірна
Суддя Баранюк А.З.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2018 |
Оприлюднено | 20.02.2018 |
Номер документу | 72277361 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баранюк Андрій Зіновійович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баранюк Андрій Зіновійович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баранюк Андрій Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні