ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 січня 2018 року м. Київ № 826/1507/18
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шейко Т.І., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс СК" до Головного управління Національної поліції у місті Києві про визнання протиправними дій, зобов'язати вчинити дії, В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю Альянс СК звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Головного управління Національної поліції в м. Києві, у якому просило:
- визнати протиправними дії відповідних посадових/службових осіб Головного управління Національної поліції в м. Києві в частині утримання та не повернення Товариству з обмеженою відповідальністю Альянс СК , код ЄДРПОУ 32591323, Статуту Товариства;
- зобов'язати відповідних посадових/службових осіб Головного управління Національної поліції в м. Києві повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Альянс СК , код ЄДРПОУ 32591323, належний товариству Статут;
- у разі неможливості повернути оригінал Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК , зобов'язати відповідних посадових/службових осіб Головного управління Національної поліції в м. Києві надати Товариству з обмеженою відповідальністю Альянс СК належним чином завірену копію Статуту Товариства;
- стягнути з Головного управління Національної поліції в м. Києві на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК , код ЄДРПОУ 32591323, матеріальну шкоду у розмірі 500000,00 грн. (п'ятсот тисяч гривень 00 коп.);
- зобов'язати керівника Київської місцевої прокуратури №7 ОСОБА_5, прокурора відділу процесуального керівництва Генеральної прокуратури інспекції Генеральної прокуратури України ОСОБА_6 та прокурора прокуратури м. Києва ОСОБА_4 припинити вимагати хабар з ОСОБА_3, директора Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК , за повернення оригіналу Статуту.
Згідно з частиною 2 статті 171 Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Так зі змісту позовної заяви вбачається, що в якості відповідача зазначено відповідні посадові/службові особи Головного управління Національної поліції в м. Києві, проте, у прохальній частині позовної заяви позовні вимоги заявлено також до відповідних посадових/службових осіб Київської місцевої прокуратури №7, Генеральної прокуратури України та Прокуратури міста Києва.
Відтак, на виконання вимог даної ухвали суду позивачу слід надати уточнену позовну заяву в якості відповідача вказати, у тому числі у прохальній частині, або відповідний орган державної влади, або посадову особу останнього з його персоніфікацією.
Відповідно до пункту 3 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень.
Позивачем не надано доказів в обґрунтування та розрахунку розміру матеріальної шкоди завданої посадовими/службовими особами Головного управління Національної поліції в м. Києві.
Згідно з пунктом 5 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до пункту 6 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Згідно з частиною 4 статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач вказує про те, що неодноразово звертався до відповідних посадових/службових осіб Головного управління Національної поліції в м. Києві з вимогою про повернення Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК .
Проте, з доданих до матеріалів позовної заяви не вбачається ані факту вилучення/утримання Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК саме посадовими/службовими особами Головного управління Національної поліції в м. Києві, як і доказів звернення позивача із заявами про їх повернення.
Відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 КАС України до позовної заяви додається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позивачем не додано письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав до позовної заяви.
Згідно з частиною 2 статті 122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до частини 6 статті 161 КАС України у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
В позовній заяві зазначено, що вилучення Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК відбулось 30 липня 2010 року, в той же час звернення до суду мало місце 26 січня 2018 року, тобто з пропуском встановленого законом строку.
Відповідно до частини 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ставки судового збору визначені статтею 4 Закону України Про судовий збір , де визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, ставка становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з частиною 3 статті 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Разом з тим, статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік передбачено, що з 1 січня 2018 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 1762,00 гривень.
Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви, позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру та одна вимога майнового характеру (відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 50000,00 грн.)
Водночас, вказане у позовній заяві клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини 2 статті 3 Закону України Про судовий збір , згідно з яким судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду, розповсюджується виключно на позовну вимогу про відшкодування шкоди, на інші позовні вимоги вказане положення про звільнення від сплати судового збору не розповсюджується.
З урахуванням викладеного, Товариству з обмеженою відповідальністю Альянс СК слід надати суду докази сплати судового збору за дві позовні вимоги немайнового характеру, який у даному разі становить 3524,00 грн.
Крім того, у силу пункту 9 частини 5 статті 160 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Позивач повинен надати до суду обґрунтування порушення прав, свобод, інтересів позивача саме відповідачем, який вказаний в позовній заяві.
Відповідно до частини 6 статті 160 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Позивачем до позовної заяви не додано жодного документу в підтвердження повноважень, як керівника Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК (Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань).
Згідно з частиною 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160 , 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст.ст. 160 та 161 КАС України і позивачу належить усунути вищевказані недоліки.
Керуючись статтями 5, 160, 161, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну Товариства з обмеженою відповідальністю Альянс СК залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п'яти днів з моменту отримання ухвали.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала, відповідно до змісту ч. 2 ст. 256 та п. 5 ч. 1 ст. 294 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена лише у випадку порушення правил підсудності
Суддя Т.І. Шейко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2018 |
Оприлюднено | 20.02.2018 |
Номер документу | 72280394 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Шейко Т.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні