ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
14.02.2018 Справа № 920/1205/17
м. Суми
Господарський суд Сумської області у складі
судді Резніченко О.Ю.,
за участю секретаря судового засідання - Мудрицької С.Ю.,
розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Галузеве підприємство Промсервіс (м. Суми)
до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Альпи (м. Суми)
про стягнення 10440 грн. 00 коп.,
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1, протокол № 18 від 20.03.2017,
від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Позивач просить суд стягнути з відповідача 10400 грн. заборгованості за неналежне виконання відповідачем укладеного між сторонами 01.01.2016 договору постачання природного газу № 1.5092.
Представник позивача в судовому засіданні усно зазначив, що наполягає на задоволенні позовних вимог.
Ухвали про відкриття провадження у справі від 18.12.2017 та про відкладення розгляду від 17.01.2018 були надіслані відповідачу на адресу, зазначену у позовній заяві, а саме: вул. Харківська, б. 39, к. 97, м. Суми. Вказані ухвали повернуті на адресу суду.
Адреса відповідача, яка зазначена позивачем, була перевірена судом та підтверджена даними з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Згідно зі ст. 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання ухвала про повідомлення чи виклик надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв'язку, які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.
Пунктом 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України визначено, що днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Ухвала направлялась на адресу відповідача, зазначену позивачем та підтверджену даними реєстру, а тому, незважаючи на неотримання за офіційною юридичною адресою поштової кориспонденції або ігнорування її отримання, відповідач вважається належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, оскільки судом вчинені всі дії, які передбачені ГПК України.
Отже, відповідач у судове засідання не з'явився, обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву, у строки встановлені судом - до 10.01.2018, не подав, причини ненадання відзиву на позовну заяву суду не повідомив.
Відповідно до п. 9 ст. 165 ГПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази по справі, суд
ВСТАНОВИВ:
01.01.2016 між сторонами було укладено договір постачання природного газу № 1.5092 (надалі - Договір).
Відповідно до п. 1.1 Договору позивач зобов'язується поставити відповідачу природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому цим Договором, а відповідач зобов'язується оплатити вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених цим Договором.
Згідно до п. 7.1 Договору оплата за природний газ здійснюється споживачем шляхом перерахування з поточного рахунку або внесення через банківську установу грошових коштів на поточний рахунок позивача в розмірі 100% від вартості планового місячного обсягу природного газу не пізніше 25 числа місяця, попереднього місяцю поставки газу. Остаточний розрахунок за фактично переданий газ здійснюється до 5-го числа наступного за розрахунковим місяця.
Згідно до додаткової угоди № 2 до Договору з 01.12.2016 ціна 1000 кубічних метрів природного газу складає 8700 грн.
На виконання своїх зобов'язань за Договором, позивач належним чином поставив відповідачу природний газ протягом лютого 2017 року.
Відповідно до п. 3.2 Договору відповідач до 5-го числа місяця, наступного за розрахунковим, зобов'язаний надати позивачу копію відповідного акта про фактичний обсяг розподіленого (протранспортованог) природного газу відповідачу за розрахунковий період, що складений між оператором ГРМ та відповідачем.
Згідно до п. 3.3 Договору приймання-передача газу, переданого позивачем відповідачу у розрахунковому місяці, оформлюється актом приймання-передачі газу, що складається між сторонами на підставі отриманих від відповідача даних та/або даних оператора ГРМ.
Відповідно до п. 3.4 Договору позивач надає відповідачу два примірника акта приймання-передачі природного газу за розрахунковий період, підписані уповноваженим представником позивача. Відповідач протягом 2 днів з дати одержання акта приймання-передачі природного газу зобов'язується повернути позивачу один примірник оригіналу акта приймання-передачі природного газу, підписаний уповноваженим представником відповідача.
Згідно до п. 3.5 Договору в разі ненадання відповідачем акту приймання-передачі у встановлений цім розділом строк, розрахунки здійснюються за даними оператора ГРМ (акту про фактичний обсяг розподіленого (протранспортованого) природного газу) та/або з врахуванням поданої заявки відповідача.
Як зазначає позивач, відповідач не надав позивачу відповідний акт у встановлені строки, у зв'язку з чим, обсяг спожитого газу визначається за даними оператора ГРМ.
28.02.2017 позивачем був складений та підписаний акт № СУМ00004148 про надання послуг з розподілу природного газу, акт 03.03.2017 був направлений відповідачу.
Отже, факт поставки позивачем та отримання відповідачем у лютому 2017 газу в обсязі 1,2 тис. куб.м. підтверджується актом надання послуг з розподілу природного газу та реєстром поставки природного газу промисловим споживачам позивачем газовими меражами ПАТ Сумигаз .
Оскільки відповідач за отриманий газ не розрахувався, то позивач звернувся до суду з даним позовом.
Відповідно до ст. 526, ст. 530 ЦК України та ст. 193 ГК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що зішчайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 265 ГК України та ст. 712 ЦК України передбачено, що за договором поставки одна сторона - постачальник зобов'язується передати у зумовлені строки другій стороні - покупцеві товар, а покупець зобов'язується прийняти вказаний товар і сплатити за нього певну грошову суму.
Суд дійшов висновку, що позивач належним чином виконав свої зобов'язання по Договору, що підтверджується матеріалами справи, а відповідач не розрахувався за поставлений газ, відповідач ні відзиву на позовну заяву, ні доказів сплати боргу суду не надав, а тому позовна вимога про стягнення з відповідача 10440 грн. 00 коп. боргу підлягає задоволенню.
Згідно до вимог п. 2 ч. 1 ст.129 ГПК України судовий збір покладається у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позовні вимоги підлягають повному задоволенню, то на відповідача покладаються витрати позивача зі сплати судового збору у розмірі 1600 грн. 00 коп.
Керуючись ст.ст. 123, 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241 ГПК України, суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Альпи (вул. Харківська, б. 39, к. 97, м. Суми, 40024, код 32602345) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Галузеве підприємство Промсервіс (вул. О. Береста, 13, м. Суми, 40030, код 36066710) 10400 грн. боргу, 1600 грн. витрат по сплаті судового збору.
3. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
4. Згідно зі ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
5. Відповідно до ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 19.02.2018.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2018 |
Оприлюднено | 21.02.2018 |
Номер документу | 72292244 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Резніченко Олена Юріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні