Постанова
від 08.02.2018 по справі 820/3930/17
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 лютого 2018 р. м. ХарківСправа № 820/3930/17 Харківський апеляційний адміністративний суд

у складі колегії:

головуючого судді: Жигилія С.П.

суддів: Спаскіна О.А. , Чалого І.С.

за участю секретаря судового засідання Ващук Ю.О.

представників сторін: позивача - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Приватного підприємства "БІОХІМ-СЕРВІС" на рішення Харківського окружного адміністративного суду (м.Харків) від 19.12.2017 року (11:41:45 год.) (повний текст рішення складено 22.12.2017 року) (суддя Тітов О.М.) по справі № 820/3930/17

за позовом Головного управління ДФС у Харківській області

до Приватного підприємства "БІОХІМ-СЕРВІС"

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Харківській області (далі по тексту - позивач, ГУ ДФС у Харківській області) звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Біохім-Сервіс» (далі по тексту - відповідач, ПП «Біохім-Сервіс» ), в якому просить суд стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "Біохім - Сервіс" (код ЄДРПОУ 32336363), суму заборгованості з податку на прибуток у загальному розмірі 27730,18 грн..

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 року по справі № 820/3930/17 адміністративний позов Головного управління ДФС у Харківській області до Приватного підприємства "БІОХІМ-СЕРВІС" про стягнення податкового боргу - задоволено.

Стягнуто з рахунків у банках, обслуговуючих Приватне підприємство "Біохім - Сервіс" (код ЄДРПОУ 32336363), суму заборгованості з податку на прибуток у загальному розмірі 27730 (двадцять сім тисяч сімсот тридцять ) грн. 18 коп..

Відповідач, не погодившись із вказаним рішенням, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, неповне з`ясування обставин справи, просив суд апеляційної інстанції скасувати рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 року по справі № 820/3930/17 та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні адміністративного позову.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги та у судовому засіданні представник відповідача вказує, що податкові зобов'язання зі сплати податку на прибуток відповідачем було виконано у визначений законодавством строк, однак, банком оплату за платіжним дорученням від 10.02.2015 року № 28 не проведено та грошові кошти на визначений ПП "Біохім - Сервіс" рахунок не перераховано. Стверджує, що неперахування податкового платежу з вини банку є підставою, що звільняє платника податків від відповідальності за несвоєчасну сплату відповідної суми. З огляду на те, що обов'язок відповідача виконано, нарахування пені позивачем вважає незаконним та безпідставним.

Представник позивача, у надісланому відзиві на апеляційну скаргу та у судовому засіданні, з викладених підстав, просив суд апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 року по справі № 820/3930/17 - залишити без змін. Зокрема зазначає, що Приватне підприємство "БІОХІМ-СЕРВІС" має податковий борг перед бюджетом зі сплати податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 27730,18 грн.. У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки, позивачем направлено на адресу відповідача податкову вимогу, проте у встановлений податковим законодавством строк суму податкового боргу відповідачем сплачено не було. Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених законодавством України, а тому наявні підстави для стягнення суми боргу у судовому порядку.

Колегія суддів, вислухавши суддю-доповідача, представників сторін, перевіривши в межах апеляційної скарги рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з його обґрунтованості.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 46.1 статті 46 Податкового Кодексу України, податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Пунктами 49.1. та 49.2 статті 49 Податкового Кодексу України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.

Згідно з пунктом 54.1 статті 54 Податкового кодексу України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.

Відповідно до пункту 56.11 статті 56 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання, яке самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає.

Згідно з пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, визначену у поданій ним податковій декларації протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач, ПП "Біохім - Сервіс", зареєстрований в якості юридичної особи та перебуває на податковому обліку у Київській ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області як платник податків.

Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг ПП "Біохім - Сервіс" виник внаслідок несплати у встановлений законом строк самостійно задекларованих податкових зобов'язань, а саме: з податку на прибуток приватних підприємств, у розмірі 27730,18 грн.

Так, податковий борг відповідача з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 27730,18 грн. виник на підставі податкової декларації №9079649681 від 02.02.2015 року (термін сплати 11.03.2015 року), нарахованої пені по податковій декларації № НОМЕР_1 від 02.02.2015 року у сумі 8002,18 грн., податкової декларації № НОМЕР_2 від 27.02.2017 року у сумі 11160,00 грн. (термін сплати 11.03.2017 року).

Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Як вбачається з матеріалів справи, з метою інформування платника податків про наявність податкового боргу на адресу ПП "Біохім - Сервіс" було направлено податкову вимогу №1883-25 від 13.03.2015 року.

Відповідач, не погодившись з податковою вимогою №1883-25 від 13.03.2015 року, оскаржив її в судовому порядку.

Так, Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 18.01.2017 року по справі № 820/5871/16 у задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "БІОХІМ-СЕРВІС" до Київської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкової вимоги №1883-25 від 13.03.2015 року відмовлено.

Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2017 року апеляційну скаргу Приватного підприємства "БІОХІМ-СЕРВІС" залишено без задоволення, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 18.01.2017 змінено в частині мотивів та підстав, в іншій частині залишено без змін.

Вказані судові рішення набрали законної сили в порядку ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та за правилами, визначеними ст.370 КАС України, є обов'язковими для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягають виконанню на всій території України.

Відповідно до частини четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

В силу наведеної норми процесуального закону, обставини, встановлені судовим рішенням у вказаній адміністративній справі, що набрало законної сили, має преюдиційне значення при вирішенні спору у цій справі, оскільки, постановляючи таке рішення, судом підтверджено правомірність винесення податкової вимоги №1883-25 від 13.03.2015 року.

Таким чином, податкова вимога №1883-25 від 13.03.2015 року в судовому порядку не скасована та на даний час є чинною, а тому податковий борг відповідача є узгодженим.

Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Позивачем до матеріалів справи надано довідку, зі змісту якої судом апеляційної інстанції встановлено, що відповідачем відкрито розрахункові рахунки в установах банків (а.с. 20).

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (п.95.2 ст.95 ПК України).

Таким чином, оскільки відповідачем станом на дату розгляду та вирішення справи податковий борг з податку на прибуток у розмірі 27730, 18 грн. не сплачено, що підтверджується відомостями картки особового рахунку, та прийнявши до уваги заходи, які вживалися ГУ ДФС у Харківській області щодо погашення податкового боргу (направлення податкової вимоги), колегія суддів приходить до висновку про те, що дана заборгованість підлягає стягненню в примусовому порядку.

Доводи відповідача про те, що податкові зобов'язання зі сплати податку на прибуток відповідачем було виконано у визначений законодавством строк, однак, банком оплату за платіжним дорученням від 10.02.2015 року № 28 не проведено та грошові кошти на визначений ПП "Біохім - Сервіс" рахунок не перераховано, що звільняє платника податків від відповідальності за несвоєчасну сплату відповідної суми, колегія суддів вважає необґрунтованими.

Колегія суддів відзначає, що відповідно до ч. 1 ст. 210 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, заслухавши вступне слово учасників сторін, з'ясовує обставини, на які учасники справи посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та досліджує в порядку, визначеному в підготовчому засіданні у справі, докази, якими вони обґрунтовуються.

З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення податкового боргу, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими законом пов'язує можливість стягнення боргу у судовому порядку, встановлення факту його сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо.

При цьому, питання правомірності нарахування боргу не може бути предметом доказування, оскільки не є предметом позову у даній справі, а отже суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати його правовий аналіз.

Колегія суддів зауважує, що постановою Харківського окружного адміністративного суду від 18.01.2017 року по справі № 820/5871/16, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2017 року підтверджено правомірність винесення податкової вимоги №1883-25 від 13.03.2015 року.

Наведені обставини свідчать про невиконання відповідачем свого податкового обов'язку щодо сплати податків та зборів в строки та у розмірах, встановлених ПК України.

Відповідно до ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі викладеного, колегія суддів, погоджуючись з висновками суду першої інстанції, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.

Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.

Керуючись ч.4 ст.241, ст.ст.243, 250, 272, 283, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 326-329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Приватного підприємства "БІОХІМ-СЕРВІС" залишити без задоволення.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 19.12.2017 по справі № 820/3930/17 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її проголошення та не може бути оскаржена в силу приписів ч.3 ст.272 КАС України.

Головуючий суддя ОСОБА_4 Судді ОСОБА_5 ОСОБА_6

СудХарківський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.02.2018
Оприлюднено21.02.2018
Номер документу72323832
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/3930/17

Постанова від 08.02.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Жигилій С.П.

Ухвала від 30.01.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Жигилій С.П.

Ухвала від 30.01.2018

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Жигилій С.П.

Постанова від 19.12.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 09.10.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 09.10.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 19.09.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

Ухвала від 05.09.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Тітов О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні