Рішення
від 20.02.2018 по справі 506/42/18
КРАСНООКНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа № 506/42/18

Провадження № 2/506/99/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 лютого 2018 року смт Окни

Красноокнянський районний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді- Бурдинюк О.С.

секретаря - Гушкана Є.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду у смт Окни Одеської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної державної адміністрації Одеської області, ОСОБА_3 сільської ради Окнянського району Одеської області; третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, про визнання права на земельну ділянку, -

В с т а н о в и в:

29.01.2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаним позовом, в якому просив визнати право на земельну ділянку розміром 4,50 в умовних кадастрових гектарах, яка розташована на території ОСОБА_3 сільської ради Окнянського району Одеської області, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що напідставі розпорядження Красноокнянської районної державної адміністрації від 21 квітня 2000 року №358 він отримав Сертифікат на право на земельну частку (пай) серії PH № 694834, який був зареєстрований 09.10.2000 року у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 806. Разом з тим, як з"ясувалося, оригінал даного сертифікату було втрачено, про що розміщено оголошення в місцевій газеті Красноокнянський вісник від 14 жовтня 2016 року на стор.9. Процедура заміни сертифіката та державний акт не проводилася. Крім того, підчас звернення до ОСОБА_2 районної державної адміністрації з заявою про надання дозволу на розроблення технічної документації на землю, йому було роз"яснено про необхідність звернення до суду у зв"язку з відсутністю оригіналу документу, що посвідчує право власності на землю, що передбачені ст.2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) . Оскільки на сьогоднішній день сертифікати та державні акти на право власності на землю не видаються, він змушений звернутись до суду з позовом про визнання права на землю.

Позивач та його представник - адвокат ОСОБА_4, повідомлені належним чином, до суду не з'явились. Предстаник позивача надала заяву, згідно якої просила розглядати справу у її ввідсутність та у відсутність позивача, наполягаючи на задоволенні позову.

Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради Одеської області, повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився, про поважність причини неявки суд не сповістив, з заявою про відкладення розгляду справи не звертався, відзив не подав.

Представник відповідача ОСОБА_2 районної державної адміністрації Одеської області, повідомлений належним чином, у судове засідання не з'явився, надав заяву, згідно якої просив розглядати справу у його відсутність, не заперечуючи проти задоволення позову.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головного управління Держгекадастру в Одеській області, повідомлена належним чином, у судове засідання не з'явилася, надала заяву, згідно якої просила розглядати справу у її відсутність, не заперечуючи проти задоволення позову.

Оскільки у судове засідання не з'явилися всі особи, які беруть участь в справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд прийняв рішення про розгляд справи без здійснення фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до вимог ч.2 ст.247 ЦПК України.

Судом встановлені наступні обставини.

Як вбачається з довідки Відділу в ОСОБА_2 районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області від 18.12.2017 року № 97-15-0.330-1909/114-17, позивач отримав сертифікат на право на земельну частку (пай) серії РН №694834, на території ОСОБА_3 сільської ради Окнянського району Одеської області, який виданий на підставі розпорядження Красноокнянської районної державної адміністрації від 21.04.2000 року за №358 і про, що зроблено відповідний запис у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за №806 /а.с.9/.

Вищезазначений сертифікат на право на земельну частку (пай) було втрачено, про що позивачем опубліковано повідомлення у районній газеті Красноокнянський вісник №№і 40-41 (8649-8650) від 14 жовтня 2016 року на стор.9 /а.с.8/.

Згідно довідки ОСОБА_3 сільської ради від 10.10.2017 року ОСОБА_1 було передано із земель колективної власності колишнього КСП "Кірова", земельну частку /пай/ № 543 розміром 4,5000 га, що розташована на полі №20 на території ОСОБА_3 сільської ради Окнянського району Одеської області /а.с.13/.

Обміну сертифікату на державний акт на право власності на земельну ділянку на території ОСОБА_3 сільської ради Окнянського району Одеської області, позивачем не здійснювалося /а.с.10/.

18.12.2017 року позивач звернувся до ОСОБА_2 районної державної адміністрації Одеської області (яка є правонаступником Красноокнянської районної державної адміністрації Одеської області) щодо надання дозволу на виготовлення технічної документації для оформлення права власності на земельну ділянку у зв'язку з втратою сертифікату, однак 04.01.2018 року отримав відповідь з рекомендацією звернутися до суду для захисту порушеного права (а.с.12).

Відповідно ст.41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності набувається в порядку визначеному законом. Право власності є непорушним.

Статтею 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) передбачено, що основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною державною адміністрацією. Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є: - рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

Відповідно до пунктів 16, 17 Перехідних положень Земельного кодексу України, громадянам - власникам земельних часток (паїв) за їх бажанням виділяються в натурі (на місцевості) земельні ділянки з видачею державних актів на право власності на землю.

Сертифікати на право на земельну частку (пай), отримані громадянами, вважаються правовстановлюючими документами при реалізації ними прав вимоги на відведення земельної частки (пай) в натурі (на місцевості) відповідно до законодавства.

Сертифікати на право на земельну частку (пай), є дійсними до виділення власникам земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості) земельних ділянок та видачі їм державних актів на право власності на землю.

Згідно Указу Президента України від 08 серпня 1995 № 720 Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям та постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1995 року №801 Про затвердження форми сертифікатів на право на земельну частку (пай) і зразка Книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) сертифікати на право на земельну частку (пай) виготовлялися в одному екземплярі для видачі його власнику.

На підставі ст.ст. 3, 5, 6 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок (паїв), ст.ст. 6, 21, 41 Закону України Про місцеві державні адміністрації розпорядження про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки входить до компетенції голови районної державної адміністрації.

Відповідно до ч. 1 ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, крім цього ст. 16 цього ж кодексу зазначає, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу і одним із способів такого захисту цивільних прав та інтересів є визнання права.

Згідно п.1 ч.3 ст.152 Земельного кодексу України, захист права громадян на земельні ділянки здійснюється шляхом визнання права.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими.

Окрім того, відповідно до ч.4 ст. 206 ЦПК у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позову судом не виявлено.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.4, 5, 13, 265, 273, 354 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної державної адміністрації Одеської області, ОСОБА_3 сільської ради Окнянського району Одеської області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача: Головне управління Держгеокадастру в Одеській області, про визнання права на земельну ділянку - задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), право на земельну частку (пай) розміром 4,50 умовних кадастрових гектарів, яка розташована на території ОСОБА_3 сільської ради Окнянського району Одеської області, згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН №694834, зареєстрованого у Книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) за № 806 від 09.10.2000 року та виданого на підставі розпорядження Красноокнянської районної державної адміністрації Одеської області від 21.04.2000 року № 358.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення у порядку визначеному п. 15.5 ч.1 розділу ХІІІ ЦПК України.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Копію судового рішення, протягом двох днів з дня його складання, надіслати особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

СуддяОСОБА_5

СудКрасноокнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.02.2018
Оприлюднено22.02.2018
Номер документу72336608
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —506/42/18

Рішення від 20.02.2018

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 31.01.2018

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

Ухвала від 01.02.2018

Цивільне

Красноокнянський районний суд Одеської області

Бурдинюк О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні