Рішення
від 20.02.2018 по справі 731/18/18
ВАРВИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №731/18/18

Провадження №2/731/41/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 лютого 2018 року Варвинський районний суд Чернігівської області в складі

головуючого судді МОЦЬОРА О.В.,

за участю секретаря Трохименко Т.І.,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 районної державної адміністрації Чернігівської області, ОСОБА_3 сільської ради Варвинського району Чернігівської області, про визнання права на земельну частку (пай),-

В С Т А Н О В И В:

18 січня 2018 року до суду звернувся ОСОБА_1 з вказаним позовом.

Позовні вимоги мотивовані тим, що з 1979 по 1995 рік він працював в КПС ім. Калініна, яке в подальшому було реорганізовано в КСП Калиновицьке . Під час розпаювання земель КСП Калиновицьке його було включено до списку громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства ім. Калініна Варвинського району Чернігівської області, який є додатком до Державного акта на право колективної власності на землю серії ЧНВ 00003, виданого 27 жовтня 1994 року ОСОБА_3 сільською радою. Розпаювання земель КСП Калиновицьке проводилося в 1996 році на підставі розпорядження ОСОБА_2 районної державної адміністрації Чернігівської області № 277 від 16 серпня 1996 року. Згідно книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) сертифікат на його ім'я не реєструвався. На підставі ст.ст. 1, 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) від 05 червня 2003 року № 899-І V Указу Президента України від 08 серпня 1995 року № 720/95 Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям , п.п. 23-24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» , ст. 152 ЗК України просить визнати за ним право на земельну частку (пай) площею 4,62 умовних кадастрових гектари, що знаходиться на території ОСОБА_3 сільської ради Варвинського району Чернігівської області, оскільки він набув права на земельну частку (пай) з дня видачі Державного акта на право колективної власності на землю серії ЧНВ 00003, виданого 27 жовтня 1994 року ОСОБА_3 сільською радою, хоча і не отримав сертифіката на право на земельну частку (пай) .

До початку судового розгляду позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_4 подали заяви про проведення судового розгляду без їх участі, згідно яких позовні вимоги підтримують в повному обсязі та просять їх задовольнити (а.с. 28, 30).

Від в.о. старости Калиновицького старостинського округу ОСОБА_2 селищної ради Чернігівської області ОСОБА_5 надійшла заява про розгляд справи без участі представників округу, відповідно до якої позов визнають та не заперечують проти його задоволення (а.с. 24).

Представник відповідача ОСОБА_2 районної державної адміністрації Чернігівської області в судове засідання не з'явився. Від голови ОСОБА_2 районної державної адміністрації надійшла заява про розгляд справи без участі представника, відповідно до якої проти задоволення позовних вимог не заперечують (а.с. 27).

На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов слід задовольнити з таких підстав.

27 жовтня 1994 року на підставі рішення 1-ї сесії 22-го скликання ОСОБА_3 сільської ради колективному сільськогосподарському підприємству імені Калініна на території ОСОБА_3 сільської ради Варвинського району Чернігівської області було видано державний акт на право колективної власності на землю серії ЧНВ 00003, згідно якого передано в колективну власність 1475,1 га землі для ведення товарного сільськогосподарського виробництва (а.с. 11).

До акту додавався список громадян - членів колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу або товариства, де під номером 76 зазначений ОСОБА_1 (а.с. 10, 12).

Відповідно до трудової книжки колгоспника ОСОБА_1 останній вступив у члени колгоспу імені Калініна ОСОБА_3 сільської ради Варвинського району Чернігівської області у 1979 році та звільнений згідно рішення правління у 1995 році (а.с. 8-9).

Як вбачається з довідки міжрайонного управління у ОСОБА_2 та Срібнянському районах Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області від 09 січня 2018 року, згідно книги реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) сертифікат на право на земельну частку (пай) на ім'я ОСОБА_1 не реєструвався (а.с. 10). Вартість земельної ділянки (паю) по сертифікату на право на земельну частку (пай) на території ОСОБА_3 сільської ради станом на 01 січня 2018 року становить 137 572,84 грн. Середній розмір земельної частки (паю) в умовних кадастрових гектарах становить 4,62 га.

Відповідно до пункту 2 Указу Президента України від 08 серпня 1995 року № 720/95 Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Крім того, статтею 1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) від 05 червня 2003 року № 899-І V визначено, що право на земельну частку (пай) мають: колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку; громадяни - спадкоємці права на земельну частку (пай), посвідченого сертифікатом; громадяни та юридичні особи України, які відповідно до законодавства України набули право на земельну частку (пай). Право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.

Відповідно до ст. 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є: свідоцтво про право на спадщину; посвідчені у встановленому законом порядку договори купівлі-продажу, дарування, міни, до яких додається сертифікат на право на земельну частку (пай); рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 16 квітня 2004 року № 7 «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» член колективного сільськогосподарського підприємства, включений до списку, що додається до державного акту на право колективної власності на землю, набуває права на земельну частку (пай) з дня видачі цього акта.

Аналізуючи наведені правові норми, правовідносини та обставини справи, суд приходить до висновку про наявність у ОСОБА_1 права на земельну частку (пай) в складі земель колективного сільськогосподарського підприємства імені Калініна на території ОСОБА_3 сільської ради Варвинського району Чернігівської області , оскільки на час видачі державного акту на право колективної власності на землю серії ЧНВ 00003 від 27 жовтня 1994 року він був членом КСП імені Калініна відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю, хоча і не отримав в подальшому відповідний сертифікат.

Статтями 15, 16, 20 ЦК України передбачено право особи на судовий захист свого цивільного права у разі його порушення.

Відповідачі ОСОБА_3 сільська рада Варвинського району Чернігівської області в особі Калиновицького старостинського округу ОСОБА_2 селищної ради Чернігівської області та ОСОБА_2 районна державна адміністрація Чернігівської області не заперечують проти визнання за ОСОБА_1 права на земельну частку (пай).

Згідно ст. 206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. У разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Зважаючи на наведене, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 15, 16, 20, 328 ЦК України, ст. ст. 206, 247, 263-265, 273 , 354, п.п. 15.5 п. 15 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, зареєстрований та проживає за адресою: 17613, Чернігівська область, Варвинський район, с. Калиновиця, вул. Шевченка, буд. 24) до ОСОБА_2 районної державної адміністрації Чернігівської області (юридична адреса: 17600, Чернігівська область, Варвинський район, с.м.т. Варва, вул. Шевченка, 38, код ЄДРПОУ 04061872 ), ОСОБА_3 сільської ради Варвинського району Чернігівської області (юридична адреса: 17613, Чернігівська область, Варвинський район, с. Калиновиця, вул. Вишнева, 20, код ЄДРПОУ 04415005 ) про визнання права на земельну частку (пай) задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, право на земельну частку (пай) розміром 4,62 умовних кадастрових гектари, що знаходиться на території ОСОБА_3 сільської ради Варвинського району Чернігівської області.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Чернігівської області через Варвинський районний суд Чернігівської області.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Моцьор О.В.

СудВарвинський районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення20.02.2018
Оприлюднено22.02.2018
Номер документу72340266
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —731/18/18

Рішення від 20.02.2018

Цивільне

Варвинський районний суд Чернігівської області

Моцьор О. В.

Ухвала від 23.01.2018

Цивільне

Варвинський районний суд Чернігівської області

Моцьор О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні