Справа № 368/196/18
провадження № 2-о/368/13/18
Рішення
Іменем України
"20" лютого 2018 р. Кагарлицький районний суд Київської області
у складі: головуючого - судді Шевченко І.І.
при секретарі Гребеневич А.І.
заявника ОСОБА_1
представника заінтересованої особи ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Кагарлик цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Леонівська сільська рада Кагарлицького району Київської області про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами, -
в с т а н о в и в:
заявник просить суд встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідною дочкою ОСОБА_3, мотивуючись наступним.
03.10.2005 року померла ОСОБА_3.
За життя ОСОБА_3 належала земельна ділянки площею 5,575 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Мазівської сільської ради Путивльський району Сумської області.
Згідно ч. 1 ст. 1223 Цивільного кодексу України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
При житті ОСОБА_3 заповіт на все своє майно, в тому числі вищезазначену земельну ділянку, складено не було.
Згідно ч. 2 ст. 1223 Цивільного кодексу України у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 1261 Цивільного кодексу У країни у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Після смерті ОСОБА_3 із спадкоємців за законом першої черги на спадкування залишилась її дочка, а саме вона - ОСОБА_1. Інших спадкоємців за законом першої черги не залишилось.
У зв’язку з відкриттям спадщини ОСОБА_3 вона відповідно до ст. 1268 Цивільного кодексу України звернувся до державного нотаріуса Кагарлицької районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після смерті своєї матері ОСОБА_3
Проте, державним нотаріусом було повідомлено про необхідність встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_3 та нею, оскільки свідоцтві про її народження було невірно зазначено її прізвище матері, а саме: в свідоцтві про смерть «Панаріна», а в свідоцтві про її народження «Понаріна». Неправильність запису її прізвища в паспорті виключає можливість встановлення родинних відносин між ОСОБА_3 та нею.
Враховуючи вищезазначені обставини, вона не може оформити спадщину своєї матері, тому для отримання свідоцтва про право на спадщину виникла необхідність встановити родинні відносини між ОСОБА_3 та нею.
У зв’язку з чим нотаріус порекомендувала їй звертатись до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між ОСОБА_3 та нею, а саме, що вони дочка та матір.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 315 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Згідно ст. 316 Цивільного процесуального кодексу України заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Згідно п. 7 Постанови Пленуму ВСУ № 5 від 31.03.1995 р. «Про судову практику в справах про становлення фактів, що мають юридичне значення» відповідно до п. 1 ст. 273 ЦПК суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію в зв'язку із втратою годувальника.
Суд не може відмовити в розгляді заяви про встановлення факту родинних відносин з мотивів, що заявник може вирішити це питання шляхом встановлення неправильності запису в актах громадянського стану.
Підтвердження того, що ОСОБА_3 та вона є дочка та матір є документи додані до позовної заяви та зокрема свідоцтво про її народження.
Представник заінтересованої особи в особі Леонівської сільської ради Кагарлицького району Київської області вимоги заяви визнав та не заперечував проти їх задоволення.
Суд, вислухавши заявника, представника заінтересованої особи, свідків і вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне заяву задовольнити.
Суд встановив наступні обставини та відповідні правовідносини.
Згідно з вимогами глави 6 розділу IV ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту, що має юридичне значення.
Судом встановлено, що ОСОБА_3 померла 03.10.2005 року, що підтверджується свідоцтвом про смерть серії В-БК № 006161 виданим 04.10.2005 року виконкомом Мазівської сільської ради Путивльського району Сумської області (а.с.6).
Згідно свідоцтва про народження серії ЯД № 130750 виданого Вороновським бюро ЗАГС Путивльського району 03 листопада 1952 року, матір‘ю ОСОБА_4 зазначена ОСОБА_5, батьком ОСОБА_6 (а.с.7).
Згідно свідоцтва про народження серії ЯД № 786375 виданого м. Путивль райбюро ЗАГС Сумської області 23.08.1951 року, на ОСОБА_7, матір‘ю якого зазначена ОСОБА_8, батьком ОСОБА_9 (а.с.9).
У свідоцтві про одруження заявника серії І-БП № 287750 виданому 20 липня 1974 року м. Путивль відділом ЗАГС Сумської області прізвище заявника «Панарина» було змінено на прізвище «Майборода» (а.с.10).
Свідки ОСОБА_10 та ОСОБА_11, які є сусідами підтвердили, що ОСОБА_1 є рідною дочкою ОСОБА_3.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Відповідно до ч.2 ст. 315 ЦПК України в судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Встановлення факту не пов'язане з вирішенням спору про право, при цьому наявний спір про факт, який має безспірний характер і необхідний заявникові для оформлення спадкових прав. Встановлення даного факту має для заявника юридичне значення, так як дозволить йому реалізувати своє право на спадкове майно.
Докази, що спростовують висновки суду, станом на час розгляду справи відсутні.
Враховуючи встановлені судом обставини, факт родинних відносин знайшов своє підтвердження у судовому засіданні, задоволення заяви не суперечить правам та інтересам заявників, відповідає чинному законодавству України, не порушує прав, свобод, та законних інтересів зацікавлених осіб.
З огляду на викладене, наявні підстави для задоволення заяви.
На підставі викладеного і керуючись постановою Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення», ЦК України, ст. ст. 265, 293-294, 315-319 ЦПК України суд, -
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1, заінтересована особа: Леонівська сільська рада Кагарлицького району Київської області про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами – задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, а саме, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, є рідною дочкою ОСОБА_3.
Заявник - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянина України серія СК 652462, виданий 06.03.1998 року Кагарлицьким РВ ГУ МВС України в Київській області, реєстраційний номер облікової карти платника податків НОМЕР_1, зареєстроване у встановленому порядку місце проживання (перебування): 09221, Київська область, Кагарлицький район, с. Леонівка, вул.. Миру, 125 В.
Заінтересована особа - Леонівська сільська рада Кагарлицького району Київської області – місце знаходження: 09221, Київська область, Кагарлицький район, с. Леонівка, вул. Центральна, 1, код ЄРДПОУ - 04358325.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
До дня початку функціонування єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Кагарлицький районний суд Київської області.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.
Повне рішення суду складено 21.02.2018 р.
Суддя І.І. Шевченко
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2018 |
Номер документу | 72341303 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Шевченко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні