ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2018 року ЛуцькСправа № 803/2044/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лозовського О.А.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до приватного підприємства Веста Н про стягнення фінансових санкцій
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Волинській області (далі - ГУ ДФС у Волинській області, позивач) звернулося з позовом до приватного підприємства Веста Н (далі - ПП Веста-Н , відповідач) про стягнення фінансових санкцій в розмірі 10000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 04.08.2017 проведено фактичну перевірку магазину Берізка , який розташований за адресою: Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, будинок 37, де здійснює господарську діяльність відповідач, про що складено акт від 07.08.2017 №03/156/40-01/37029051. Перевіркою встановлено факт порушень відповідачем законодавства про державне регулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а саме: здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу тютюнових виробів.
На підставі акта перевірки було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 15.09.2017 №00000391-40, яким до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 10 000,00 грн.
Оскільки відповідач не сплатив суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з відповідача 10 000,00 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 03.01.2018 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за цим позовом та на підставі пункту 2 частини першої, частини другої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів від 03.10.2017 № 2147-VIII, який набрав чинності 15.12.2017, далі - КАС України) ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні), у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі відповідач отримав 06.01.2018, про що свідчить повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення. Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, відзив на позов та клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін не подав, а тому суд вважає можливим розглянути справу за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що Приватне підприємство Веста Н зареєстроване як юридична особа 15.02.2011, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 03.01.2017 за № НОМЕР_1 (а. с. 20).
04.08.2017 відповідно до наказу від 04.08.2017 №2043 та направлень на перевірку №423, №424, №425, працівниками ГУ ДФС у Волинській області було проведено фактичну перевірку господарської одиниці - магазину Берізка , який розташований за адресою: Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, будинок 37, де здійснює господарську діяльність відповідач. Перевірка проводилась з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, за результатами якої 07.08.2017 складено акт №03/156/40-01/37029051 (далі - акт перевірки) (а. с. 10-11, 12, 13).
Як слідує з акта, перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог статті 11-1 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів , а саме: здійснювалася роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни, збільшені на 5% акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, сигарети Мальборо виробництва ПрАТ Філліп Морріс Україна було продано по ціні 31,00 грн., хоча на споживчій упаковці виробником нанесено максимальну роздрібну ціну 29,50 грн. В наявності виявлено 2 пачки сигарет, на яких максимальна роздрібна ціна 29,50 грн. на пачці.
На підставі акта перевірки, рішенням начальника ГУ ДФС у Волинській області від 15.09.2017 №00000391-40 до відповідача було застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 10000,00 грн. - роздрібна торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, які встановлені виробником або імпортером таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торгівельну мережу тютюнових виробів (а. с. 16).
Рішення було надіслане та вручено відповідачу 21.09.2017 (а. с.15).
Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій від 15.09.2017 № 00000391-40, яке він отримав 21.09.2017, ні в судовому, ні в адміністративному порядку не оскаржував. Відтак, таке рішення у встановленому порядку не скасоване та не виконане відповідачем в повному обсязі протягом 30 днів з дня вручення його копії.
Як вбачається з витягу з бази Податковий блок , за відповідачем рахується заборгованість зі сплати фінансових санкцій у сумі 10 000,00 грн. (а. с. 18).
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України визначає Закон України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів від 19.12.1995, № 481/95-ВР (далі - Закон № 481/95-ВР).
За порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством (стаття 17 Закону).
Так, відповідно до абзацу п'ятнадцятого частини другої вказаної статті Закону №481/95-ВР у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, збільшеними на суми акцизного податку з реалізації через роздрібну торговельну мережу тютюнових виробів, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта господарювання тютюнових виробів, але не менше 10 000,00 гривень.
Частиною четвертою, п'ятою статті 17 Закону № 481/95-ВР визначено, що рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органами доходів і зборів та/або органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України. У разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Відповідно до пункту 5 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 № 790 (з наступними змінами та доповненнями), підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання суб'єктом господарювання встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства;
результати проведення органом, який видав ліцензію, іншими органами виконавчої влади в межах їх компетенції перевірок суб'єкта господарювання, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів; матеріали правоохоронних, податкових та інших органів виконавчої влади щодо недотримання суб'єктами господарювання вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів про виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до бюджету згідно із законодавством.
Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій від 15.09.2017 № 00000391-40 у встановленому порядку не скасоване, відповідачем добровільно фінансові санкції не сплачено, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення шляхом стягнення з ПП Веста Н фінансових санкцій у розмірі 10 000,00 грн. на користь держави.
Керуючись статтями 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів , суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства Веста Н (44700, Волинська область, місто Володимир-Волинський, вулиця Зимнівська, будинок 37, ідентифікаційний код юридичної особи 37029051) на користь місцевого бюджету (Банк ГУДКСУ у Волинській області МФО 803014, н/р 31149561700003, отримувач коштів УК у Володимир-Волинському районі / м.Володимир-Волинський, 21081500, ідентифікаційний код одержувача 37950294, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 10 000 (десять тисяч) гривень 00 копійок.
Рішення набирає законної сили в порядку та строки, визначені статтею 255 КАС України, та може бути оскаржене в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.А. Лозовський
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2018 |
Оприлюднено | 22.02.2018 |
Номер документу | 72349461 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Лозовський Олександр Анатолійович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Лозовський Олександр Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні