Вирок
від 22.02.2018 по справі 196/107/18
ЦАРИЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 196/107/18

№ провадження 1-кп/196/26/2018

В И Р О К

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 лютого 2018 року смт.Царичанка

Царичанський районний суд Дніпропетровської області у складі:

Головуючої судді ОСОБА_1

за участю: секретаря ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3

представника потерпілого ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в смт.Царичанка угоду про примирення у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040600000020 укладену між представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцем смт.Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області, українцем, громадянином України, не працюючим, з середньою освітою, неодруженим, мешканцем АДРЕСА_1 , раніше не судимим,

у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

31.01.2018 року від начальника Царичанського відділу Новомосковської місцевої прокуратури ОСОБА_3 надійшов обвинувальний акт по обвинуваченню ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України. В підготовчому судовому засіданні представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 заявлено клопотання про затвердження угоди про примирення між представником потерпілого та обвинуваченим, укладеної 22.02.2018 року.

У відповідності до обвинувального акту встановлено, що 11.01.2018 року, близько 14 год. 00 хв., ОСОБА_5 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, прибув до приміщення розповсюдження лотерей ТОВ "Гарант Лото" (код ЄДРПОУ 40554286), розташованого за адресою: вул. Центральна (Комсомольська), 103-д в смт.Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області, де він проходив стажування охоронцем. Перебуваючи у вищевказаному приміщенні, почав розпивати спиртні напої та по раптово виниклому наміру, з метою отримання грошових коштів та переслідуючи корисливі цілі, в присутності розповсюджувача лотерей ТОВ "Гарант Лото" ОСОБА_6 умисно її відштовхнув від дверей та зайшов до приміщення каси вказаного ТОВ "Гарант Лото", підійшов до столу, усвідомлюючи, що діє відкрито у присутності розповсюджувача лотерей, відкрив верхню шухляду, з якої умисно відкрито викрав грошові кошти у загальній сумі 2767,15 гривень. Після цього, ОСОБА_5 , поспілкувавшись із ОСОБА_6 , повернув гроші в сумі 1867,15 грн. до каси, а гроші в сумі 900 грн. поклав собі до лівої кишені куртки і вийшов із вказаного приміщення, чим завдав ТОВ "Гарант Лото" матеріальної шкоди на загальну суму 900 грн.

22.02.2018 року була укладена угода про примирення між представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 у відповідності до вимог ст.471 КПК України.

Зі змісту угоди про примирення вбачається, що обвинувачений ОСОБА_5 повністю визнав свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України. Крім того, обвинуваченим повністю відшкодована матеріальна шкода потерпілому шляхом повернення викраденого майна. Представник потерпілого претензій до обвинуваченого матеріального чи морального характеру немає.

Під час укладення угоди про примирення представник потерпілого ОСОБА_4 та обвинувачений ОСОБА_5 узгодили міру покарання останньому за вчинений ним злочин, передбачений ч.1 ст. 186 КК України, у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн. В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання.

Обвинувачений ОСОБА_5 в підготовчому судовому засіданні визнав свою вину у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України та надав суду згоду на затвердження угоди про примирення, вказавши, що він повністю розуміє свої права та зміст обвинувачення за ч.1 ст.186 КК України, вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди, а також наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, передбачені ст. 473 КПК України, які йому роз`яснені судом. Крім цього, обвинувачений ОСОБА_5 вказував, що вищезазначена угода про примирення укладена ним з представником потерпілого добровільно без застосування будь-якого насильства, примусу та погроз. Також обвинувачений ОСОБА_5 цілком зрозумів роз`яснені судом права, передбачені ч.5 ст.474 КПК України.

Представник потерпілого ОСОБА_4 в підготовчому судовому засіданні просила затвердити угоду і вказала, що матеріальна шкода повністю відшкодована обвинуваченим, а саме повернуто викрадені грошові кошти в загальній сумі 900 грн., претензій до нього матеріального чи морального характеру у неї немає. Наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені п.2 ч.1 ст. 473 КПК України - їй зрозумілі.

Суд заслухавши думку прокурора, який не заперечував проти затвердження угоди, пояснення представника потерпілого та обвинуваченого, вважає, що угода підлягає затвердженню, а ОСОБА_5 слід визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України, та призначити йому покарання, яке обвинувачений та представник потерпілого узгодили між собою.

Вирішуючи питання про затвердження угоди про примирення, суд виходить з наступного.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України, при прийнятті рішення у підготовчому судовому засіданні суд має право, зокрема, затвердити угоду.

Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим.

Згідно з ч. 3 ст. 469 КПК України угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Судом встановлено в підготовчому судовому засіданні, що ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України, оскільки він вчинив відкрите викрадення чужого майна (грабіж). Зазначений злочин, відповідно до ст. 12 КК України, відноситься до категорії злочинів середньої тяжкості.

При цьому судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права визначені п.1 ч.5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом.

Представник потерпілого також цілком розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, визначені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України.

Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, аніж ті, що передбачені в угоді.

Дана угода, на думку суду, відповідає вимогам КПК України та може бути затверджена і на підставі даної угоди може бути ухвалений вирок, оскільки умови угоди не суперечать вимогам закону, правова кваліфікація злочину вірна, умови угоди не порушують права, свободи та інтереси сторін, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченим взятих на себе зобов`язань.

Відповідно до ч. 1 ст. 475 Кримінального процесуального кодексу України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про примирення, укладеної між представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 у кримінальному провадженні /ЄРДР №12018040600000020/ і призначення ОСОБА_5 узгодженої сторонами міри покарання.

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 314, 371, 374, 468, 469, 473, 474, 475 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про примирення, укладену між представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 у кримінальному провадженні /ЄРДР №12018040600000020/ від 30.01.2018 року.

ОСОБА_5 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.186 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.

Речові докази: грошові кошти в сумі 900 грн., які передані на відповідальне зберігання ОСОБА_4 - залишити у законного володільця; дисковий накопичувач "CD-R" з відеозаписом слідчого експерименту з ОСОБА_5 залишити в матеріалах кримінального провадження; дисковий накопичувач "CD-R" з відеозаписом слідчого експерименту зі свідком ОСОБА_6 - залишити в матеріалах кримінального провадження;

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Вирок може бути оскаржений з підстав передбачених ст. 394 КПК України, з врахуванням обмеження права оскарження даного вироку відповідно до ст.473 КПК України, до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Царичанський районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Копію вироку, після його проголошення, негайно вручити обвинуваченому та прокурору, інші учасники судового провадження, які були присутні під час проголошення вироку, мають право отримати копію вироку в суді.

Суддя ОСОБА_1

СудЦаричанський районний суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення22.02.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу72356335
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —196/107/18

Вирок від 22.02.2018

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Зубій А. В.

Ухвала від 02.02.2018

Кримінальне

Царичанський районний суд Дніпропетровської області

Зубій А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні