Справа № 464/696/18
пр.№ 1-кс/464/438/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23.02.2018 року слідчий суддя Сихівського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018140000000011 від 31.01.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,
в с т а н о в и в:
23.02.2018 року до суду надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на проведення обшуку приміщення та всіх прилеглих до нього суміжних, підсобних приміщень, сховищ, що знаходяться за адресою: м.Луцьк, вул. Єршова, буд. 11, 4-й поверх, 412 кабінет, що належить на праві власності ТОВ «Українсько-Чеське спільне підприємство «Неріс» (код ЄДРПОУ 20136434) з метою відшукання і вилучення фінансово-господарських документів ТОВ «Біофрут» за період з 01.03.2016 до 23.02.2018 щодо придбання ягід, грибів у фізичних осіб та фізичних осіб підприємців а саме: договорів та угод з додатками, товарно-транспортних накладних, податкових та видаткових накладних, актів прийому-передачі, актів виконаних робіт, рахунків та платіжних документів, документів листування, претензійної роботи, сертифікатів якості та відповідності, документів, які свідчать про фінансово господарські операції, бланки, печатки, дані бухгалтерського обліку, не обліковані готівкові грошові кошти, засоби доступу до банківських рахунків, які могли використовуватись для скерування коштів, інформацію про злочинну діяльність, що міститься на комп`ютерній техніці та електронних носіях, чорнові записи та записні книжки, в яких міститься інформація щодо причетних до вчинення злочину осіб, зразки їх підписів та почерку.
В обґрунтування свого клопотання слідчий посилається на те, що слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 31.01.2018 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 32018140000000011, за попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального провадження встановлено, що службові особи ТОВ «Біофрут» (код ЄДРПОУ 40318328), в період з 01.03.2016 по 30.09.2017, в порушення п. 168.1.1 Податкового кодексу України, шляхом безпідставного відображення в бухгалтерському та податковому обліку підприємства придбання у фізичних осіб підприємців ягід, які фактично придбавались за готівкові кошти у невстановлених осіб, ухилились від сплати податку з доходів фізичних осіб в сумі 4 422408 грн., що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах. Суть схеми полягає в тому, що в період 2016-2017 років посадові особи ТОВ «Біофрут» здійснюють придбання ягід, грибів за готівкові кошти у населення, а документальне оформлення, з метою легалізації документів, які підтверджують придбання та збір ягід, грибів у лісових масивах, здійснюється із використанням документів та банківських рахунків фізичних осіб-підприємців. Дані господарські операції несуть безтоварний і сумнівний характер, фактичне придбання ягід у фізичних осіб-підприємців не відбувається. Тим самим, посадові особи ТОВ «Біофрут» ухиляються від сплати податку з доходів фізичних осіб, який повинні утримувати із суми виплаченого доходу фізичним особам за придбані ягоди, що призводить до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Крім того, відповідно до відомостей АІС «Податковий блок» встановлено, що на даний час ТОВ «Біофрут» продовжує працювати по попередньо налагодженій схемі та продовжує експортувати ягоди та гриби в країни Європейського союзу.
Також встановлено, що ТОВ «Біофрут» використовує в господарській діяльності приміщення за адресою: м.Луцьк, вул. Єршова, буд. 11, 4- й поверх, 412 кабінет, що належить на праві власності ТОВ «Українсько-Чеське спільне підприємство «Неріс» (код ЄДРПОУ 20136434, податкова адреса м.Луцьк, вул. Єршова, 11, директор ОСОБА_5 , який також займає посаду комерційного директора у ТОВ «Біофрут»). Відповідно до інформації отриманої із Єдиного реєстру податкових накладних встановлено, що ТОВ «Біофрут» та ТОВ «Українсько-Чеське спільне підприємство «Неріс» подають до податкових органів податкову звітність із використанням однієї ІР-адреси, а саме: НОМЕР_1 .
Крім того, працівниками ОУ Галицької ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області за результатом проведених заходів встановлено, що у приміщенні за адресою м.Луцьк, вул. Єршова, буд. 11, 4- й поверх, 412 кабінет зберігаються документи фінансово-господарської діяльності ТОВ «Біофрут».
Відповідно до інформаційних довідок №113191938, №113192322 з Реєстру права власності на нерухоме майно, частина офісних приміщень загальною площею 78,0 кв.м за адресою: м.Луцьк, вул. Єршова, буд. 11 належить на праві приватної власності ТОВ «Українсько-Чеське спільне підприємство «Неріс».
Здобути вказані докази слідчим шляхом, а саме отримання тимчасового доступу до документів чи їх вилучення, допиту свідків, витребування копій документів не представляється можливим, оскільки зважаючи на факт подання ТОВ «Біофрут» податкової звітності із недостовірними відомостями справжні (фактичні) документи не будуть надані, або ж будуть знищені чи змінені, а покази службових осіб не будуть правдивими.
Приймаючи до уваги наведене, з метою виявлення фінансово-господарських документів ТОВ «Біофрут», інформації про злочинну діяльність що міститься на комп`ютерній техніці та електронних носіях, печаток, які використовують для ведення злочинної схеми, не облікованих готівкових грошових коштів, запобігання їх знищенню, підробці, передачі іншим причетним до вчинення злочину особам та з метою запобігання перешкоджанню розслідуванню кримінального провадження, слідчий просив клопотання задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що таке підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії згідно з вимогами ч. 2 ст. 223 КПК України є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Частиною 3 ст. 234 КПК України визначено, що у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ч. 3 ст. 234 КПК України. З доводів, викладених ним у клопотанні та в суді, вбачається, що є достатні підстави вважати, що в приміщеннях за адресою: м.Луцьк, вул. Єршова, буд. 11, 4-й поверх, 412 кабінет, що належать на праві власності ТОВ «Українсько-Чеське спільне підприємство «Неріс», можуть зберігатись фінансово-господарські документи ТОВ «Біофрут» за період з 01.03.2016 до 23.02.2018 щодо придбання ягід, грибів у фізичних осіб та фізичних осіб підприємців, чорнові записи та записні книжки, в яких міститься інформація щодо причетних до вчинення злочину осіб, зразки їх підписів та почерку, та такі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Разом з тим, відповідно до п. 3 ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду.
Оскільки слідчим не доведено, що необліковані готівкові грошові кошти, відшукання та вилучення яких шляхом проведення обшуку просить слідчий, можуть бути доказами під час судового розгляду кримінального провадження, відтак, у задоволенні клопотання в цій частині слід відмовити.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 223, 234-235, 309, 369-372, 532 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку в приміщенні та всіх прилеглих до нього суміжних, підсобних приміщень, сховищ, що знаходяться за адресою: м.Луцьк, вул. Єршова, буд. 11, 4-й поверх, 412 кабінет, що належить на праві власності ТОВ «Українсько-Чеське спільне підприємство «Неріс» (код ЄДРПОУ 20136434) з метою відшукання і вилучення фінансово-господарських документів ТОВ «Біофрут» за період з 01.03.2016 до 23.02.2018 щодо придбання ягід, грибів у фізичних осіб та фізичних осіб підприємців а саме: договорів та угод з додатками, товарно-транспортних накладних, податкових та видаткових накладних, актів прийому-передачі, актів виконаних робіт, рахунків та платіжних документів, документів листування, претензійної роботи, сертифікатів якості та відповідності, документів, які свідчать про фінансово господарські операції, бланки, печатки, дані бухгалтерського обліку, засоби доступу до банківських рахунків, які могли використовуватись для скерування коштів, інформацію про злочинну діяльність, що міститься на комп`ютерній техніці та електронних носіях, чорнові записи та записні книжки, в яких міститься інформація щодо причетних до вчинення злочину осіб, зразки їх підписів та почерку.
У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Строк дії ухвали один місяць.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Сихівський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 72389168 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні