Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
20 лютого 2018 р. № 820/6451/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Старосєльцева О.В.,
за участю секретаря судового засідання - Дробязги Т.В.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Харкові адміністративну справу за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Бізнес - Інвест" про стягнення штафу,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, в порядку адміністративного судочинства заявив вимогу про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Бізнес - Інвест" (код ЄДРПОУ 34335398) штраф у розмірі 2.000,00 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем було вчинені правопорушення у сфері законодавства про цінні папери, внаслідок чого до відповідача була застосована фінансова санкція на загальну суму 2.000 грн. Вказана заборгованість відповідачем не сплачена. За таких підстав просив суд задовольнити позов у повному обсязі
Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 3 ст. 205 КАС України у разі повторної неявки повідомленого належним чином відповідача в судове засідання, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження за правилами спрощеного провадження за наявними у ній письмовими доказами.
Суд, вивчивши доводи позову, повно виконавши процесуальний обов'язок зі збору доказів, дослідивши добуті по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, виходить з наступних підстав та мотивів.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні регулюються Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» (в редакції на момент виникнення спірних правовідносин), Положенням про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 02.10.2012 N 1343 (далі Положення), Ліцензійними умовами провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) - діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами), затвердженими Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23.07.2013 N 1281 (далі Ліцензійні умови).
Відповідно до п.3 гл.3 розділу ІІ Ліцензійних умов ліцензіат зобов'язаний подавати звіти до органу ліцензування відповідно до вимог нормативно-правових актів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і Комісії, що регулюють провадження діяльності з управління активами інституційних інвесторів (діяльності з управління активами).
Згідно п.1 розділу ІІ Положення компанія/особа подає до Комісії інформацію щодо фінансового стану, зокрема, щоквартальну - не пізніше останнього числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Судом встановлено, що згідно з Витягом з Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Бізнес - Інвест" зареєстровано як юридична особа за кодом ЄДРПОУ 34335398 з 29.03.2006 року.
Як вбачається з матеріалів справи ТОВ "Компанія з управління активами "Бізнес - Інвест" подало щоквартальну інформацію щодо фінансового стану компанії станом на 31.03.2017 року - 13.05.2017 року, тобто з порушенням строків, визначених п.1 розділу ІІ Положення.
Суд зазначає, що постановою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14.06.2017 №11/07/11733 порушено провадження по справі про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні відповідача.
Вищезазначена постанова направлена відповідачу на адресу, зазначену у Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.10).
Відносно відповідача складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів від 23.06.2017 року №352-ЦА-УП-КУА , яким встановлено порушення вимоги пункту 3 глави 3 розділу II Ліцензійних умов в частині неподання до Комісії щоквартальної інформації щодо фінансового стану компанії станом на 31.03.2017 р. в строки, визначені вимогами пункту 1 розділу II Положення.
Даний акт також направлено відповідачу на адресу, зазначену у Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.13).
Відповідно до п.14 ч.1 ст.8, п.8, ч.1 ст.11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Так, за результатами розгляду вищеназваної справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Бізнес - Інвест" Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку була прийнята постанова: №317-ЦА-УП-КУА про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів за неподання інформації до НКЦПФР застосовано до Публічного АТ «Теплоенергомонтаж» застосовано санкцію у вигляді штрафу в розмірі 2000 грн. (а.с.15).
Вищезазначена постанова направлена відповідачу на адресу, зазначену у Державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с.16).
Згідно ч.3 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Отже, відповідачем у встановлений законом строк у добровільному порядку штраф не сплачено.
Відповідно до ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення штрафу, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення штрафу у судовому порядку, встановлення факту їх сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту. При цьому, питання правомірності застосування штрафу не може бути предметом доказування, оскільки рішення суб'єкта владних повноважень, яким такі санкції застосовані, не є предметом позову у даній справі, а , отже, суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати його правовий аналіз.
Судом встановлено, що на час розгляду справи зазначена сума штрафу відповідачем не сплачена, постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не оскаржена, є діючою, у зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Керуючись ст.ст. 8, 19, 124, 129 Конституції України, ст.ст.6-9, ст.ст.72-77, 211, 241-243, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Бізнес - Інвест" про стягнення штафу задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Бізнес - Інвест" (61017, м.Харків, вул.Лозівська, 5, ЄДРПОУ 34335398) штраф у розмірі 2.000,00 грн. до державного бюджету України, який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ звітності 106.
Роз'яснити, що рішення підлягає оскарженню шляхом подання апеляційної скарги у строк згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України, тобто протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення, а набирає законної сили відповідно ст. 255 КАС України після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду.
Роз'яснити, що скарга може бути подана у порядку п.15.5 Розділу VII КАС України.
Роз'яснити, що судове рішення у повному обсязі виготовлено за правилами ч.3 ст.243 КАС України 22.02.2018 року.
Суддя Старосєльцева О.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2018 |
Оприлюднено | 25.02.2018 |
Номер документу | 72390666 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Старосєльцева О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні