УХВАЛА
про закриття провадження у справі
23 лютого 2018 року справа № 823/1854/17
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі: судді - Трофімової Л.В., за участі секретаря - Безпалого А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 823/1854/17
за позовом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області (вул. Ярославська, 1, м. Черкаси, 18029, ЄДРПОУ 38646021) [представник позивача - не прибув]
до дошкільного навчального закладу Чайка с. Леськи Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області (вул. Богдана Хмельницького, 58, с. Леськи, Черкаський район, Черкаська область, 19640, ЄДРПОУ 24354547) [представник відповідача ОСОБА_1 - за довіреністю]
про застосування заходів реагування, прийняв ухвалу.
20.11.2017 Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, просить:
- застосувати заходи реагування до дошкільного навчального закладу Чайка с.Леськи Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області шляхом знеструмлення електроживлення та накладання печаток на вхідні двері дошкільного навчального закладу Чайка с. Леськи Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області за адресою: Черкаський район, с.Леськи, вул. Богдана Хмельницького, 58;
- заборонити використання приміщень за цільовим призначенням;
- покласти обов'язок щодо забезпечення виконання постанови на Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області.
Ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 22.11.2017 відкрито скорочене провадження у справі. Ухвалою суду від 04.12.2017 розгляд призначено на 13.12.2017. Зупинено провадження ухвалою від 14.12.2017, ухвалою 01.02.2018 продовжено термін зупинення.19.02.2018 до суду надійшла заява від представників сторін (а.с.) про затвердження мирової угоди та примірник мирової угоди для суду за яким Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області та дошкільний навчальний заклад Чайка с. Леськи Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області дійшли згоди для врегулювання спору - досягли примирення за таких умов:
відповідач зобов'язується до 01.09.2018
- обладнати приміщення дошкільного навчального закладу автоматичною пожежною сигналізацією (п.1.2 розділ V Правил пожежної безпеки в Україні; п.7.2 таблиці А.1 ДБН г В. 2.5-56:2014);
- здійснити обробку дерев'яних елементів горищних покриттів засобами вогнезахисту, що би забезпечували І групу вогнезахисної ефективності будівель (п.2.5 розділу ІІІ, ППБУ).
Представник відповідача підтримала зазначену заяву та просила її задовольнити.
Відповідно до ч.1 - ч.4 ст.190 КАС України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на підставі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін. Сторони можуть примиритися на умовах, що виходять за межі предмета спору, якщо такі умови примирення не порушують прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб. Умови примирення не можуть суперечити закону або виходити за межі компетенції суб'єкта владних повноважень. За клопотанням сторін суд зупиняє провадження у справі на час, необхідний їм для примирення. Умови примирення сторони викладають у заяві про примирення сторін. Заява про примирення сторін може бути викладена у формі єдиного документа, підписаного сторонами, або у формі окремих документів: заяви однієї сторони про умови примирення та письмової згоди іншої сторони з умовами примирення. До ухвалення судового рішення у зв'язку з примиренням сторін суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін у праві вчинити відповідні дії.
Конституцією України (ст.51) проголошено, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Конвенцією ООН про права дитини від 20.11.1989 закріплено (ст.3): Держави-учасниці забезпечують, щоб установи, служби й органи, відповідальні за піклування про дітей або їх захист, відповідали встановленим компетентними органами нормам, зокрема, щодо безпеки й охорони здоров'я та стосовно кількості й придатності їхнього персоналу, а також компетентного нагляду. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюють їх державні чи приватні установи, що займаються питаннями соціального забезпечення, суди, адміністративні чи законодавчі органи, увага насамперед приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини . Найкращі інтереси дитини є одним із головних принципів розбудови системи соціальних послуг. У постанові Верховного Суду України (справа № 6-1945цс17 від 29.11.2017) викладено мотиви з огляду на які у рішеннях стосовно дітей їх найкращі інтереси повинні мати першочергове значення.
Суд, проаналізувавши наявні матеріали справи, встановив таке. За результатами позапланової перевірки відповідача щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки, оформленої актом перевірки від 14.11.2017 № 228 встановлено наступні порушення: приміщення ДНЗ не обладнані автоматичною пожежною сигналізацією ; не здійснено обробку дерев'яних елементів горищних покриттів засобами вогнезахисту , що би забезпечували І групу вогнезахисної ефективності будівель; на шляхах евакуації опорядження стін та стелі виконано із використанням горючих матеріалів; відсутні документи, підтверджуючі помірну димоутворювальну здатність та відповідність групам поширення полум'я РП1, РП2 килимового покриття в актовому залі; на шляхах евакуації з актової зали допущено улаштування розсувних дверей; актову залу не до забезпечено первинними засобами пожежогасіння; наявний пожежний щит не до забезпечено первинними засобами пожежогасіння; не надано акт прихованих робіт з прокладення електричної проводки під підвісною стелею; працівники об'єкту не забезпечені засобами індивідуального захисту.
Відповідач звернувся до позивача з проханням провести позапланову перевірку щодо додержання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки (листом № 4/01). Результати позапланової перевірки щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту техногенної та пожежної безпеки, оформлені актом від 22.01.2018 № 1, що свідчать про усунення частини порушень. З огляду на те, що відповідачем вжито можливих (у контексті сезонних умов ремонту покрівлі закладу, температурного режиму більше 10 градусів тепла, вологості) та необхідних (бюджетний запит, фінансування, укладення правочинів) заходів для усунення порушень, беручи до уваги те, що мирова угода, що укладена між сторонами, не суперечить закону й не порушує інтересів інших осіб, суд вважає можливим затвердити умови примирення, а провадження у справі закрити.
КАС України (ч.5 ст.190, п.3 ч.1 ст.238) визначено, що умови примирення сторін затверджуються ухвалою суду. Затверджуючи умови примирення сторін, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Відповідно до ст.191 КАС України ухвала про затвердження умов примирення виконується сторонами у порядку і строки, що нею визначені. Ухвала про затвердження умов примирення є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. У разі невиконання ухвали суду про затвердження умов примирення вона може бути подана для її примусового виконання у порядку, визначеному законодавством для виконання судових рішень.
Керуючись ст.ст. 47, 190, 191, 238, 243, 248, 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Затвердити умови примирення між Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області та дошкільним навчальним закладом Чайка с. Леськи Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області, що визначені мировою угодою від 19 лютого 2018 року, відповідно до якої: дошкільний навчальний заклад Чайка с. Леськи Леськівської сільської ради Черкаського району Черкаської області (вул. Богдана Хмельницького, 58, с. Леськи, Черкаський район, Черкаська область, 19640, ЄДРПОУ 24354547) зобов'язується до 01.09.2018:
- обладнати приміщення дошкільного навчального закладу автоматичною пожежною сигналізацією (п.1.2 розділ V Правил пожежної безпеки в Україні; п.7.2 таблиці А.1 ДБН г В. 2.5-56:2014);
- здійснити обробку дерев'яних елементів горищних покриттів засобами вогнезахисту, що би забезпечували І групу вогнезахисної ефективності будівель (п.2.5 розділу ІІІ, ППБУ).
Закрити провадження у справі №823/1854/17.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Ухвала набрала законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України і може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 293, 295-297 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням п.п.15.5. п.15 ч.1 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Л.В.Трофімова
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2018 |
Оприлюднено | 25.02.2018 |
Номер документу | 72391626 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
Л.В.Трофімова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні