КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 лютого 2018 року м. Кропивницький Справа № П/811/607/18
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Кармазина Т.М., розглянувши матеріали позовної заяви
ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) до
Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області ( 25006, м. Кропивницький, вул. Тимірязєва, 84, ЄДРПОУ 38802868 ),
Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ( 25030, м. Кропивницький, вул. Академіка Корольова, 26, ЄДРПОУ: 39767636)
про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить зобов'язати відповідачів вирішити питання передачі землі до 2,00 га для ведення особистого, одноособового ведення господарювання із земель державної власності землі сільськогосподарського призначення на території Омельницької сільської ради Онуфріївського району та стягнути на користь нього компенсацію моральної шкоди з державного бюджету в розмірі 17000 грн., з урахуванням вимог ст.23 ЦК України.
Суддя, ознайомившись з матеріалами позовної заяви, встановив, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 КАС України.
Відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України передбачено, що у позовній заяві зазначаються власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В зв'язку з чим, позивачу необхідно надати позов із зазначенням вказаних відомостей.
Окрім того, позивачем у позовній заяві зазначено відповідачів Головне управління Держземагентства у Кіровоградській області та Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.
Згідно з п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
При цьому, суд зазначає, що Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 р. №442 Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади утворено Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, реорганізувавши Державне агентство земельних ресурсів України шляхом перетворення.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. №294-р здійснення функцій і повноважень Державного агентства земельних ресурсів, що припиняється покладено на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру.
З огляду на п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 р. №5 Про утворення територіальних органів Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру утворено як юридичну особу публічного права територіальний орган Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру - Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 26.02.2018 р. встановлено, що 07.06.2016 р. проведено державну реєстрацію припинення юридичної особи - Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області в результаті реорганізації.
Таким чином, на час звернення позивача до суду реєстрація відповідача-1 - Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області припинена, що свідчить про відсутність його адміністративної процесуальної дієздатності в розумінні статті 43 КАС України, а тому суб'єктний склад сторін підлягає уточненню та зазначення конкретно, які позовні вимоги щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Звертаючись до суду, позивач просить звільнити його від сплати судового збору з підстав передбачених ч.2 п.13 ст.3 Закону України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011 (далі за текстом - Закон).
Згідно з ч.2 п.13 ст.3 Закону, судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.
Позивачем в порушення даної норми не надано до суду доказів, що йому дійсно було заподіяно шкоду незаконними діями, рішеннями Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області та Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, яка б підлягала відшкодуванню в розумінні п.13 ч.2 ст.3 Закону України "Про судовий збір" (далі Закон). До того ж, не надано до суду доказів, що такі рішення, дії відповідачів визнано незаконними та позивач не звертається до суду з позовною вимогою про визнання таких дій, рішень відповідачів протиправними.
Зважаючи на викладене відсутні правові підстави для звільнення позивача від сплати судового збору відповідно до ч.2 п.13 ст.3 Закону.
Крім того, суд звертає увагу, що підстави відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, встановлені статтею 8 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Положеннями частини 2 статті 4 Закону визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, який складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та дорівнює 704,80 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону визначено розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, та складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, та дорівнює 704,80 грн.
Згідно ч.3 ст.6 Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Відтак позивачу необхідно надати докази сплати судового збору за позовну вимогу немайнового характеру в розмірі 704,80 грн. та за позовну вимогу майнового характеру в розмірі 704,80 грн., або ж надати докази встановлення заподіяння ОСОБА_1 шкоди незаконними діями, рішеннями Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області та Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області щодо стягнення якої заявлено позовну вимогу, уточнити зміст позовних вимог, чи надати докази звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху, з встановленням строку для усунення її недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 248, 256 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області, Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про зобов'язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі неусунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, остання буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому ст.256 КАС України та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду Т.М. Кармазина
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 26.02.2018 |
Номер документу | 72406614 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Т.М. Кармазина
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні