Рішення
від 26.02.2018 по справі 912/3555/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,

тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2018 рокуСправа № 912/3555/17 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С., за участю секретаря судового засідання Безчасна Н.Г., розглянув у відкритому засіданні справу №912/3555/17

за позовом: обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград"

до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Мультикомплексний центр"

про стягнення 3 090,94 грн.

Представники:

від позивача - участі не брали;

від відповідача - участі не брали.

Обласне комунальне виробниче підприємство "Дніпро-Кіровоград" звернулось до Господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Мультикомплексний центр" на користь позивача заборгованості за послуги водовідведення (плата за скид стічних вод, які містять понаднормативні забруднення) на загальну суму 3090,94 грн.

Обґрунтовуючи пред'явлений позов, позивач зазначає, що 27.09.2016 р. позивачем були зафіксовані скиди відповідачем стічних вод, які містять понаднормативні забруднення. Після аналізу та розрахунку плати за скид стічних вод, які містять понаднормативні забруднення, позивачем на адресу відповідача було направлено лист разом з рахунком на оплату, а також претензію, із зазначенням про необхідність сплати споживачем 3090,94 грн. на підставі п.п. 1.1., 7.20., 8.4. договору про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення від 30.11.2015 р., який укладений між сторонами. У зв'язку з несплатою відповідачем зазначеної заборгованості, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Ухвалою господарського суду від 01.12.2017 р. порушено провадження, справу призначено до розгляду у судовому засіданні 10.01.2018 р., зобов'язано сторони подати необхідні для вирішення спору докази.

Згідно ухвали суду від 21.12.2017 р. постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження; підготовче засідання призначено на 29.01.2018 р., встановлено строки для подання сторонами доказів у справі.

У підготовчому засіданні 29.01.2018 р. продовжено строк підготовчого провадження у даній справі; підготовче засідання відкладено на 12.02.2018 р., про що судом постановлено відповідну ухвалу.

Ухвалою суду від 12.02.2018 р. закрито підготовче провадження у справі; справу призначено до судового розгляду по суті на 26.02.2018 р.

У судовому засіданні 26.02.2018 р. представники сторін участі не брали, хоча належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується підписом представника позивача на судовому повідомленні про наступне засідання (а.с. 89) та телефонограмою суду від 23.02.2018 р. № 513, яка прийнята керівником відповідача ОСОБА_1 (а.с. 108).

Крім того, господарським судом, на виконання вимог процесуального закону, направлено копії ухвали суду від 12.02.2018 р. на адреси сторін, зазначені у позовній заяві. При цьому, адреса відповідача, вказана позивачем у позові, а саме: 27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Миру, 50, підтверджена також витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (а.с. 74-75).

Зазначене підтверджується вихідним штампом господарського суду на оригіналі ухвали від 12.02.2018 р., поштовим повідомленням про отримання позивачем копії зазначеної ухвали (а.с. 105) і поштовим конвертом, адресованим відповідачу, вкладенням до якого є копія ухвали від 12.02.2018 р., та повернутим з поштовою відміткою про невручення: "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 106-107).

21.02.2018 р. на адресу суду надійшла заява позивача від 19.02.2018 р. про розгляд справи без участі повноважного представника обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград". При цьому, позивач зазначає, що підтримує пред'явлені позовні вимоги в повному обсязі. (а.с. 90).

Відповідач відзиву на позов до суду не подав, про наявність поважних причин неподання у встановлений господарським судом строк відзиву на позов господарський суд не повідомив.

Пунктами 4, 6 ч. 2 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено обов'язок учасників справи подавати всі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.

Згідно ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Зазначена процесуальна норма кореспондується з нормою ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у відповідності до якої у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

На підставі викладеного, справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.

В силу вимог ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засіданні будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Оскільки брати участь в засіданні суду є правом, а не обов'язком учасника справи, господарський суд вважає за можливе задовольнити заявлене позивачем клопотання про розгляд справи без участі представника підприємства.

Оскільки неявка в засідання суду повноважних представників позивача і відповідача не перешкоджає розгляду спору по суті, господарський суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін.

Розглянувши наявні у справі матеріали, оцінивши подані докази, господарський суд встановив наступні обставини.

30.11.2015 р. між обласним комунальним виробничим підприємством "Дніпро-Кіровоград" (далі - ОКВП "Дніпро-Кіровоград", Виконавець) та товариством з обмеженою відповідальністю "Мультикомплексний центр" (далі - ТОВ "Мультикомплексний центр", Споживач) укладено договір про надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення (для госпрозрахункових підприємств та фізичних осіб - підприємців) (далі- Договір, а.с. 8-15).

Відповідно до умов Договору, Виконавець зобов'язався своїми силами та засобами надавати Споживачеві вчасно та відповідної якості послуги централізованого питного водопостачання та водовідведення в об'ємах, визначених лімітом відпуску води та приймання стоків (Додаток №1 до Договору), а Споживач зобов'язався своєчасно оплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, визначених цим договором. Виконавець повинен надати Споживачу послуги, якість яких відповідає Державним нормативам, зокрема, вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною", а Споживач сплачує Виконавцю їх вартість. Точками відпустку води та приймання стоків є межі балансової належності мереж, на яких відбувається перехід прав власності (п.п. 1.1.-1.3. Договору).

Пунктом 3.1. Договору передбачено, що під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх інших питань, що цим Договором не обумовлені, сторони керуються чинним законодавством України, зокрема Законом України "Про питну воду та питне водопостачання", "Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України", "Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України", а також місцевими Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні системи каналізації населених пунктів.

За умовами п. 3.3. Договору Споживач зобов'язався, зокрема, оплачувати послуги та здійснювати інші платежі у строки і на умовах, передбачених цим Договором; забезпечити безперешкодний доступ представникам Виконавця за пред'явленням службового посвідчення, до приладів обліку обстеження мереж водопроводу та каналізації, а також до контрольних каналізаційних колодязів для відбору про стічних вод на відповідність допустимим концентраціям забруднюючих речовин у стічних водах. Доступ надається в будь-який час доби і не пізніше 30 хвилин з часу прибуття представників Виконавця.

У відповідності до п. 7.10. Договору, кількість стічних вод, що надходить до каналізаційних мереж, визначається обсягом води, використаної Споживачем з водопроводу Виконавця та інших джерел водопостачання згідно з показниками водолічильників або згідно з показниками приладів обліку стічних вод (якщо такі встановлені), опломбованих і зареєстрованих Виконавцем.

У пунктах 7.20. - 7.2.1. Договору передбачено, що скид стічних вод у каналізаційні мережі здійснювати відповідно до встановлених гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах (додаток №3 до цього Договору), які визначені відповідно до місцевих Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні системи каналізації населених пунктів; на підставі показів засобів обліку води та стоків оформляються такі документи: рахунок-фактура за фактично спожиту воду та скид стоків, рахунок-фактура за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень, акт про надані послуги за поточний місяць.

Пунктом 8.4. Договору встановлено, що у разі перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах Споживач здійснює оплату за послуги водовідведення згідно наданого Виконавцем рахунку (із застосуванням коефіцієнта кратності відповідно до місцевих "Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації, затверджених рішенням міськвиконкому).

У пунктах 11.2. - 11.3. Договору сторонами було погоджено, що спірні питання щодо якості води вирішуються представниками незалежної лабораторії; оформлення та підписання актів про приймання води здійснюються: - з боку Виконавця - першим керівником, технічним директором чи особою, яку уповноважено довіреністю підприємства, та скріплюються печаткою; - з боку Споживача - першим керівником, головним інженером чи особою, яку уповноважено довіреністю та скріплюється печаткою. Про відмову в підписанні акту про приймання води вказується в цьому акті із зазначенням обґрунтованих причин такої відмови.

Відповідальною особою за оформлення та підписання актів відбору проб стічних вод для визначення вмісту забруднюючих речовин з боку Споживача є директор ОСОБА_1. У разі неявки представника Споживача або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника Споживача, який відмовився підписати акт (п. 11. 4 Договору).

Згідно п. 11.6. Договору, додатками до цього Договору є: Додаток №1 "Ліміти відпуску води та прийняття стоків"; Додаток №2 "Акт про надання послуг"; Додаток №3 "Гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах"; Додаток №4 "Акт розмежування". Додатки до даного Договору викладаються в письмовій формі і є його невід'ємною частиною.

Даний Договір набирає чинності з 30.11.2015 р. і укладається терміном на один рік з можливістю продовження його дії на той же термін у випадку, коли сторони за місяць до припинення дії Договору не заявлять бажання про його розірвання (п. 12.1. Договору).

Договір підписаний повноважними представниками Виконавця та Споживача, скріплений круглими печатками сторін та погоджений начальником служби збуту, начальником ІВК та ПВВ, начальником юридичної служби Виконавця.

Оскільки за погоджених у Договорі умов сторонами не виявлено бажання припинити його дію, термін дії Договору вважається продовженим до 30.11.2018 р.

Шляхом підписання Додатків до Договору сторонами погоджено, зокрема, допустиму концентрацію забруднюючих речовин у стічних водах Споживача та схему балансового розмежування водопровідних та/або каналізаційних мереж та споруд між Світловодським ВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград" та Споживачем (а.с. 16-17).

Так, у Додатку № 3 до Договору передбачено, що у випадку перевищення вмісту забруднюючих речовин над встановленою допустимою концентрацією Споживачу буде нараховуватись плата за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень у відповідності з Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затвердженої наказом Держбуду 19.02.2002 р. № 37. Для забезпечення оперативного контролю за якістю стоків, що скидаються Споживачу необхідно наказом по підприємству призначити осіб, відповідальних за проведення відбору проб з представниками Світловодського ВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград", копію якого направити на адресу Виконавця. При відмові підприємства виділити відповідальну особу для відбору проб, зволікання з допуском представника Світловодського водопровідного каналізаційного господарства ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (більш ніж 30 хвилин після його прибуття), або створення перешкод у відборі проб з боку представників підприємства, вважати відбір проб таким, що не відбувся з вини підприємства. В такому випадку Світловодське водопровідне каналізаційне господарство ОКВП "Дніпро-Кіровоград" виставляє підприємству рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк=5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення (п. 6.9. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м. Світловодська).

На підставі затвердженого генеральним директором позивача переліку абонентів Світловодського ВКГ для контролю ДК в стічних водах у вересні 2016 р. (а.с. 92), 27.09.2016р. посадовими особами ОКВП "Дніпро-Кіровоград" на об'єкті відповідача та у присутності представника Споживача проведено відбір разової проби стічної води на підприємстві у кількості 3 л, про що складено акт № 1017 від 27.09.2016 ( далі - Акт, а.с. 29).

Зі змісту Акта вбачається, що контрольна проба відібрана та опломбована; відбір проби виконано згідно Інструкції про порядок відбору проб для контролю якості стічних вод, що скидаються абонентами в систему каналізації структурних підрозділів ВКГ ОКВП "Дніпро-Кіровоград" міст Кіровоград, Знам"янка, Світловодськ, Олександрія, селищ Димитрово та Пантаївка; транспортування разової проби в центральну хіміко-біологічну лабораторію водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград" виконується представником підприємства; проведення вимірювання показників забруднюючих речовин разової проби буде відбуватися в центральній хіміко-бактеріологічній лабораторії водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград" без присутності представника контрольованого підприємства; визначення рН та температури стоків на місці відбору проб не визначається.

У пункті 8 Акту "Примітка" зазначено, що в телефонному режимі визначена Договором повноважна особа Споживача - директор ТОВ "Мультикомплексний центр" ОСОБА_1 надав дозвіл підписати Акт адміністратору Рижко С.О.

Акт підписано зі сторони позивача посадовими особами ОКВП "Дніпро-Кіровоград", які здійснювали відбір проби, та зі сторони відповідача - ОСОБА_2

За даними лабораторного вимірювання показників складу та властивостей стічних вод по відібраній пробі, які були проведені атестованою на право виконання вимірювань хіміко-бактеріологічною лабораторією водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (свідоцтво про атестацію № 8 від 25.02.2014 р., чинне до 25.02.2019 р., видане метрологічною службою Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ТОВ "Рудмаг", а.с. 53-57), складено Протокол № 717 від 27.09.2016 р., в якому зафіксовано, що стічна вода не відповідає встановленим значенням ДК по завислим речовинам, сульфатам, фосфатам, залізу загальному, БСК-5, ХСК, СПАР та нафтопродуктам (а.с. 27-28).

Листом від 19.10.2016 р. № 481-14/607-28 позивачем доведено до відома відповідача, що за результатами вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах Споживача, які були відібрані 27.09.2016 р., вміст забруднюючих речовин перевищив допустимі концентрації, доведені підприємству на 2016 рік, тому плата за скид стоків за період з 28.06.2016 р. по 27.09.2016 р. буде нарахована згідно Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України та Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, затверджених наказом Держбуду України від 19.02.2002 р. № 37 (а.с. 22).

Зазначений лист - повідомлення отримано відповідачем 20.10.2016 р., про що свідчить підпис представника Споживача на тексті повідомлення.

На підставі отриманих та зафіксованих у Протоколі № 717 від 27.09.2016 р. даних про перевищення відповідачем допустимих нормативів вмісту забруднюючих речовин та показників, зазначених в актах виконаних робіт за період з червня 2016 р. по вересень 2016 р. (а.с. 34-37), ОКВП "Дніпро-Кіровоград" здійснено розрахунок плати за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень у систему каналізації м. Світловодська за період з 28.06.2016 р. по 27.09.2016 р., розмір якої з урахуванням ПДВ склав 3090,94 грн. (а.с.26).

З метою здійснення відповідачем оплати за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень, позивачем виставлено Споживачу рахунок-фактуру № 192/3 від 21.10.2016 р. на суму 3090,94 грн. (а.с. 25).

Зазначений рахунок - фактуру та акт виконаних робіт у 2 примірниках позивачем направлено на адресу відповідача листом від 24.10.2016 р. № 490-14/с-07-21, в якому зазначено, що плата за скид стоків за період з 28.06.2016 р. по 27.09.2016 р. нарахована згідно з Правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації м. Світловодська, затвердженими рішенням міськвиконкому № 391 від 29.05.2013 р. та складає суму 3090,94 грн., яку Споживачу необхідно сплатити в п'ятиденний термін (а.с. 23).

Листом від 14.12.2016 р. за № 547-14/с-07-21 ОКВП "Дніпро-Кіровоград" на адресу відповідача повторно направлено рахунок - фактуру № 192/3 від 21.10.2016 р. на суму 3090,94 грн. (а.с. 24).

22.05.2017 р. позивач звернувся до відповідача з претензією № 162-21/0-01-21, у якій просив у строк до 01.06.2017 р. сплатити заборгованість в сумі 3090,94 грн. за скид стічних вод, які містять понаднормативні забруднення. Разом з претензією позивачем знову направлено відповідачу копію рахунку - фактури № 192/3 від 21.10.2016 р. (а.с. 21).

Оскільки відповідач відповіді на претензію не надав, рахунок-фактуру № 192/3 від 21.10.2016 р. не оплатив, позивач звернувся до суду з даним позовом за захистом своїх порушених прав та охоронюваних законом інтересів.

Вирішуючи даний спір по суті, господарський суд виходив з наступного.

Стаття 235 Господарського кодексу України встановлює, що за порушення господарських зобов'язань до суб'єктів господарювання та інших учасників господарських відносин можуть застосовуватися оперативно-господарські санкції - заходи оперативного впливу на правопорушника з метою припинення або попередження повторення порушень зобов'язання, що використовуються самими сторонами зобов'язання в односторонньому порядку. До суб'єкта, який порушив господарське зобов'язання, можуть бути застосовані лише ті оперативно-господарські санкції, застосування яких передбачено договором.

Відповідно до ч. 1 ст. 237 Господарського кодексу України підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов'язання другою стороною. Оперативно-господарські санкції застосовуються стороною, яка потерпіла від правопорушення, у позасудовому порядку та без попереднього пред'явлення претензії порушнику зобов'язання.

Частиною 2 ст. 237 Господарського кодексу України передбачено, що порядок застосування сторонами конкретних оперативно-господарських санкцій визначається договором. У разі незгоди із застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду із заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.

Статтею 44 Водного кодексу України визначені обов'язки водокористувачів, які зобов'язані, зокрема, дотримуватися встановлених нормативів гранично допустимих концентрацій та встановлених нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин.

Як встановлено судом, за умовами укладеного між сторонами Договору Споживач прийняв на себе зобов'язання зі скидання стічних вод у каналізаційні мережі відповідно до встановлених гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, а ОКВП "Дніпро-Кіровоград" набуло право здійснювати контроль за відповідністю забруднюючих речовин у стічних водах їх допустимим концентраціям та на отримання від Споживача підвищеної плати у разі їх перевищення (п.п. 3.3., 7.20, 8.4. Договору, Додаток № 3 до Договору).

В силу вимог ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим до виконання.

За приписами ст. 526 Цивільного кодексу України, ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

У відповідності до вимог ст. ст. 26, 60 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", місцеві Правила приймання стічних вод затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів.

Рішенням виконавчого комітету Світловодської міської ради Кіровоградської області від 29.05.2013 р. № 391 затверджено Правила приймання стічних вод абонентів у комунальні системи каналізації ОКВП "Дніпро-Кіровоград" міст Кіровоград, Знам"янка, Світловодськ, Олександрія, селищ Димитрово та Пантаївка (далі - Місцеві правила, а.с. 38-52).

Згідно п. 2.1. Місцевих правил, Водоканал має право, зокрема, контролювати якість, кількість та режим скиду стічних вод Абонента; пред'являти Абонентам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень із застосуванням коефіцієнта кратності, який враховує рівень небезпеки скинутих забруднень, при порушенні правил приймання; здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Абонентом заздалегідь відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються.

Пунктом 2.4. Місцевих правил передбачено обов'язки Абонента дотримуватись установлених Водоканалом кількісних та якісних показників стічних вод на каналізаційних випусках підприємства; оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників протягом не більше двох місяців після повідомлення. Абоненти, які скидають стічні води до централізованої каналізації, повинні забезпечити можливість проведення Водоканалом у будь-який час доби контролю за скидом стічних вод, включаючи надання необхідних відомостей та експлуатаційного персоналу (п. 7.4. Місцевих правил).

У відповідності до п.п. 7.7.- 7.10. Місцевих правил, при проведенні вимірювань на випусках стічних вод Абонентів засоби вимірювань повинні бути повірені органами Держстандарту України та зареєстровані у Водоканалі; з метою контролю якості стічних вод Абонентів Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Абонентів виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, та к і представник Абонента. У разі неявки уповноваженого представника Абонента або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника Абонента, який відмовився підписати акт; при відмові Абонента виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника Водоканалу на територію Абонента (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представника Абонента, Водоканал виставляє Абоненту рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк=5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення; при виявлені перевищення ДК забруднень, установлених цими правилами або договором, Водоканал після закінчення вимірювання показників забруднюючих речовин у стічних водах направляє протягом 3 робочих днів Абоненту повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень листом, до якого додаються: результати вимірювання показників забруднюючих речовин; розрахунок величини додаткової плати за скид стічних вод; рахунок-фактура; акт виконаних робіт. У випадку несплати за перевищення допустимих концентрацій протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК, Водоканал згідно з Господарським процесуальним кодексом України направляє Абоненту претензію.

Господарським судом встановлено, що під час відбору проб стічних вод на підприємстві відповідача позивачем було дотримано вимог Місцевих правил та умов Договору.

Так, з огляду на викладені вимоги чинного законодавства та умови укладеного сторонами Договору, обов'язок забезпечити доступ до контрольних каналізаційних колодязів, а, отже, відповідно наявність та присутність повноважного представника Споживача під час здійснення Водоканалом відбору стічних вод покладається на Споживача.

При цьому, таким представником Споживача не обов'язково має бути відповідальна особа визначена Договором, а й особа визначена (виділена) у разі прибуття представників Водоканалу для проведення відбору проб.

З огляду на викладені вимоги чинного законодавства та умови укладеного сторонами Договору, обов'язок забезпечити доступ до контрольних каналізаційних колодязів, а отже відповідно наявність та присутність повноважного представника Споживача під час здійснення Водоканалом відбору стічних вод покладається на Споживача.

Таким чином, підписання акту відбору разової проби стічної води на підприємстві не особою, визначеною Договором - ОСОБА_1, а ОСОБА_2, яку на підписання Акту уповноважив директор Споживача, не суперечить вимогам законодавства.

Матеріалами справи підтверджено, що відбір проб стічних вод на підприємстві відповідача проведено повноважними представниками ОКВП "Дніпро-Кіровоград", а саме провідним інженером ОСОБА_3 та інженером першої категорії ОСОБА_4 Наявність відповідних повноважень у вказаних осіб підтверджуються наявними в матеріалах справи посадовими інструкціями провідного інженера та інженера першої категорії інспекції з водокористування та промислового водовідведення ОКВП "Дніпро-Кіровоград" (а.с. 102).

Господарським судом встановлено, що при вимірюванні показників складу та властивостей проб стічних вод Споживача атестованою лабораторією застосовані такі основні засоби вимірювальної техніки: спектрофометр V-1200, зав. №VEC 1004014, Св. про повірку №969-Т, чинне до 24.12.2016 р.; спектрофометр V-1200, зав. №VEC1405015, Св. про повірку №685-Т, чинне до 29.07.2017 р.; аналізатор рідини флюорометричний Флюорат-02-3М, зав. № 3341, Св. про повірку № 968-Т, чинне до 24.12.2016 р.: іономір И-160М, зав. № 860090, Св. про повірку № 967-Т, чинне до 24.12.2016 р.; ваги лабораторні електронні WPS -60/180/с/2, другого класу точності, зав. № 116634, Св. про повірку № 20, чинне до 29.01.2017р.

Отже, лабораторні дослідження показників складу та властивостей стічних вод Споживача проведені вимірювальними засобами, які пройшли державну повірку, про що видано відповідні свідоцтва, які є чинними на момент відбору проб стічних вод на підприємстві відповідача.

У відповідності до п. 8.11. Місцевих правил, період, за який стягується плата за скид Абонентом стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, установленим разовим аналізом, визначається терміном між датою останнього контрольного відбору проб стічних вод Абонента і датою попереднього контролю відбору проб стічних вод цього Абонента, але становить не більше трьох календарних місяців від місяця, у якому відібрана проба, та двох попередніх місяців. Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих Абонентом за цей період з даного об'єкта.

Згідно п. 3.6. Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів, чинної на момент здійснення позивачем розрахунку плати за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень, період, за який стягується плата за скид підприємством стічних вод з перевищенням допустимих концентрацій, установленим разовим аналізом, визначається згідно з місцевими Правилами приймання, але не більше трьох календарних місяців (місяця, у якому відібрана проба, та двох попередніх місяців). Підвищена плата стягується за весь обсяг стічних вод, скинутих підприємством за цей період з даного об'єкта.

На підставі викладеного, слід дійти до висновку, що складений ОКВП "Дніпро-Кіровоград" Акт є документом, який підтверджує дотримання ОКВП "Дніпро-Кіровоград" вимог закону та умов Договору в ході відбору разової проби стічної води на підприємстві відповідача, а висновки щодо аналізу такої проби, викладені в протоколі №717 від 27.09.2016 р., правомірно використані позивачем для розрахунку плати за скид стоків з понаднормативним вмістом забруднень у систему каналізації м. Світловодська за період з 28.06.2016 р. по 27.09.2016 р.

Отже, нарахування позивачем 3090,94 грн. за скид відповідачем стоків з понаднормативним вмістом забруднень відповідає умовам Договору, вимогам законодавства, а тому є обґрунтованим.

Доказів сплати заборгованості в сумі 3090,94 грн. відповідачем до суду не подано, в матеріалах справи такі докази відсутні.

Враховуючи зазначене, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

На підставі ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 73-80, 129, 233, 236-242, 327 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Мультикомплексний центр" (27500, Кіровоградська область, м.Світловодськ, вул. Миру, 50, код ЄДРПОУ 39906692, рахунки в банківських установах не відомі) на користь обласного комунального виробничого підприємства "Дніпро-Кіровоград" (25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19а, код ЄДРПОУ 03346822, р/р 26003060421010 в ПАТ "Приватбанк", МФО 323583) заборгованість за послуги водовідведення (плата за скид стічних вод, які містять понаднормативні забруднення) в сумі 3 090,94 грн., а також витрати зі сплати судового збору в сумі 1 600,00 грн.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через Господарський суд Кіровоградської області.

Копії рішення направити сторонам, а саме:

позивачу за адресою: 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 19а;

відповідачу за адресою: 27500, Кіровоградська область, м. Світловодськ, вул. Миру, 50.

Дата складення повного судового рішення 26.02.2018 року.

Суддя Л.С. Вавренюк

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення26.02.2018
Оприлюднено27.02.2018
Номер документу72415000
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/3555/17

Рішення від 26.02.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Вавренюк Л.С.

Ухвала від 12.02.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Вавренюк Л.С.

Ухвала від 29.01.2018

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Вавренюк Л.С.

Ухвала від 21.12.2017

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Вавренюк Л.С.

Ухвала від 01.12.2017

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Вавренюк Л.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні