Ухвала
від 26.02.2018 по справі 344/2455/18
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/2455/18

Провадження № 1-кс/344/1039/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 лютого 2018 року м. Івано-Франківськ

Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , слідчого слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області ОСОБА_2 , з участю секретаря ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого слідчого відділу Управління Служби безпеки України в Івано-Франківській області ОСОБА_2 , яке погоджено з прокурором прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_4 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження № 42017090000000117 від 04.08.2017,-

В С Т А Н О В И В:

Слідча звернулася з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилалася на те, що слідчим відділом Управління СБ України в Івано-Франківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42017090000000117 від 04.08.2017 року за підозрою у вчиненні громадянином України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-5 КК України.

З матеріалів кримінального провадження вбачається те, що в березні-квітні 2014 року у м. Донецьк створено так звану "Донецьку народну Республіку", учасники якої на території України займаються вчиненням актів тероризму, залякуванням населення, вбивством громадян, захопленням адміністративних будівель органів державної влади і місцевого самоврядування та інших тяжких і особливо тяжких злочинів, що призводить до дестабілізації суспільно-політичної ситуації у державі. Дане стійке ієрархічне об`єднання відповідно п.16 ст. 1 Закону України "Про боротьбу з тероризмом" є терористичною організацією.

Проживаючий на тимчасово окупованій території України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будучи обізнаним про існування у складі терористичної організації "ДНР" так званих "Міністерства фінансів "ДНР", "Міністерства доходів та зборів "ДНР", "Центрального Республіканського Банку "ДНР", діючи умисно, з метою фінансового та матеріального забезпечення терористичної організації "ДНР", спільно з ОСОБА_6 , створив 10.12.2014 на тимчасово окупованій території України суб`єкт підприємницької діяльності ТОВ "ТК-Ріелінвест", який сплачував та продовжує сплачувати непередбачені чинним законодавством України податки до так званого "бюджету "ДНР" через "Центральний Республіканський банк "ДНР", а також надає послуги підприємствам, установам, організаціям в т.ч. військовим, з пошиття одягу та інших текстильних виробів на тимчасово окупованій території України.

Встановлено, що ОСОБА_5 , фактично керуючи господарською діяльністю незаконно створеного ТОВ "ТК-Ріелінвест", впродовж 2016 - 2017 років, усвідомлюючи, що ДНР є терористичною організацією та має відповідні незаконно створені так звані органи влади та управління, які мають на меті здійснення терористичної діяльності, а також достовірно знаючи, що на даній окупованій території органи державної влади України тимчасово не здійснюють повноваження, передбачені законодавством України, організував фактичне постачання 124 комплектів літніх камуфляжних костюмів (піксель) на адресу "Государственное военное образовательное учреждение "Донецкое высшее общевойсковое командное училище Вооруженных Сил Донецкой Народной Республики" на загальну суму 115 320 грн., задля забезпечення потреб військових формувань "ДНР", а також фактичне надходження грошових коштів до так званого "бюджету" терористичної організації "ДНР" у вигляді так званих "податків", "зборів" та "митних платежів" на загальну суму 819 750,488 грн.

Також, згідно відповіді ВКЗЕ УСБУ в Івано-Франківській області від 21.02.2018 № 250, ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , використовуючи власне ПП «Комерційна фірма «Сапфір» (ЄДРПОУ 37997497), спільно з підозрюваним у кримінальному провадженні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , організував через ПП «Комерційна фірма «Сапфір» (ЄДРПОУ 37997497) постачання текстильної продукції від ОСОБА_8 на територію України, під виглядом якої може завозитись готова продукція (в тому числі через лінію розмежування в обхід контрольно-пропускних пунктів або транзитом через РФ), що виготовлена на виробничих потужностях ТОВ«ТК-Ріелінвест» (м.Донецьк) та інших невстановлених комерційних структур, зареєстрованих по законодавству т.з. «ДНР». В подальшому грошові кошти отримані від реалізації такої продукції на території України скеровуються до ТОВ «ТК-Ріелінвест» (м.Донецьк) для забезпечення функціонування вказаної господарської діяльності та сплати т.зв. «податків і платежів» до т.зв. «бюджету «ДРН» із використанням не встановлених суб`єктів підприємницької діяльності та фінансових установ.

Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_7 проживає за адресою: АДРЕСА_1

Відповідно до інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, житлове приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить: ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_1 )

Правова кваліфікація кримінального правопорушення - ч. 1 ст. 258-5 та ч.1 ст. 258-3 КК України, який згідно з ч. 4, 5 ст. 12 КК України, є тяжким та особливо тяжким злочином відповідно.

У матеріалах кримінального провадження наявні достатні відомості вважати, що за місцем проживання ОСОБА_7 , АДРЕСА_1 , можуть знаходитися речі та документи, що мають значення для розкриття даного кримінального правопорушення, а саме: мобільні телефони, сім-карти, записники, блокноти, комп`ютерна техніка, магнітні та інші носії інформації, банківські квитанцій, банківські картки, печатки, бланки, кліше, фотографії, матеріальні носії які містять зразки підписів, чорнові записи та документи щодо фінансової-господарської діяльності ТОВ «ТК-Ріелінвест» (м. Донецьк), підприємця ОСОБА_8 , ПП «Комерційна фірма «Сапфір» (ЄДРПОУ 37997497), статути, печатки підконтрольних юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, кінцевим бенефіціаром контролером яких є ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , планшети, жорсткі диски, флеш-картки, карти-пам`яті, програмно-апаратне обладнання, знаряддя вчинення кримінального правопорушення або майно, речі, цінності, гроші, здобуті у результаті його вчинення (злочинним шляхом), документи щодо наявності відкритих рахунків у фінансових установах на території України та за кордоном, звітні документи, в тому числі акти виконаних робіт та наданих послуг, інші предмети, речі і документи, які мають значення для розслідування та можуть бути використані як докази, а також у зв`язку з необхідністю в подальшому проведення судових експертиз, необхідно провести обшук у даному приміщенні

Слідча клопотання підтримала, посилаючись на викладені в ньому обставини, просила клопотання задоволити.

Заслухавши слідчу та дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

У ч. 5 ст. 234 КПК України передбачено підстави, за наявності яких слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, зокрема якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

В той же час з матеріалів клопотання вбачається, що згідно Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, щодо об`єкта нерухомого майна, житлове приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , на праві приватної власності належить: ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_1 )

Мета проведення обшуку вилучення речей та документів, що мають значення для розкриття даного кримінального правопорушення, а саме: мобільних телефонів, сім-карт, записників, блокнотів, комп`ютерної техніки, магнітних та інших носіїв інформації, банківських квитанцій, банківських карток, печаток, бланків, кліше, фотографій, матеріальних носіїв які містять зразки підписів, чорнових записів та документів щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «ТК-Ріелінвест» (м. Донецьк), підприємця ОСОБА_8 , ПП «Комерційна фірма «Сапфір», ПП «Метаксі», статутів, печаток підконтрольних юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, кінцевим бенефіціаром контролером яких є ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , планшетів, жорстких дисків, флеш-карток, карток-пам`яті, програмно-апаратного обладнання, знаряддя вчинення кримінального правопорушення або майна, речей, цінностей, грошей, здобутих у результаті його вчинення (злочинним шляхом), документів щодо наявності відкритих рахунків у фінансових установах на території України та за кордоном, звітних документів, в тому числі актів виконаних робіт та наданих послуг, інших предметів, речей і документів, які мають значення для розслідування та можуть бути використані як докази.

При цьому, стороною кримінального провадження, яка звернулась з вказаним клопотанням доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінальних правопорушеннь, передбачених ч. 1 ст. 258-5 КК України, та встановлення осіб, які його вчинили, а також наявність достатніх підстав вважати, що зазначене кримінальне правопорушення було вчинено, відшукувані речі, документи та грошові кошти мають значення для досудового розслідування, а відомості, які містяться у них, можуть бути доказами під час судового розгляду, як і доведено, що такі можуть знаходитися в житлі особи за зазначеною в клопотанні адресою.

Отже, враховуючи вищенаведене, вважаю, що необхідність проведення такої слідчої дії, як обшук, відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.

Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України,

У Х В А Л И В :

Клопотання задоволити.

Надати дозвіл на проведення обшуку житлового приміщення, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та яке, відповідно до інформаційних довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, на праві приватної власності належить: ОСОБА_9 , - з метою вилучення речей та документів, що мають значення для розкриття даного кримінального правопорушення, а саме: мобільних телефонів, сім-карт, записників, блокнотів, комп`ютерної техніки, магнітних та інших носіїв інформації, банківських квитанцій, банківських карток, печаток, бланків, кліше, фотографій, матеріальних носіїв які містять зразки підписів, чорнових записів та документів щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «ТК-Ріелінвест» (м. Донецьк), підприємця ОСОБА_8 , ПП «Комерційна фірма «Сапфір», ПП «Метаксі», статутів, печаток підконтрольних юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, кінцевим бенефіціаром контролером яких є ОСОБА_7 , ОСОБА_10 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 , планшетів, жорстких дисків, флеш-карток, карток-пам`яті, програмно-апаратного обладнання, знаряддя вчинення кримінального правопорушення або майна, речей, цінностей, грошей, здобутих у результаті його вчинення (злочинним шляхом), документів щодо наявності відкритих рахунків у фінансових установах на території України та за кордоном, звітних документів, в тому числі актів виконаних робіт та наданих послуг, інших предметів, речей і документів, які мають значення для розслідування та можуть бути використані як докази.

Ухвала діє до 25 березня 2018 року включно та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення26.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72419542
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —344/2455/18

Ухвала від 26.02.2018

Кримінальне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Пастернак І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні