Справа № 739/160/18
Провадження № 2/739/134/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" лютого 2018 р. м. Новгород-Сіверський
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого - судді Чепурка В.В.,
за участі:
секретаря - Лукаш Н.Я.,
розглянувши у порядку загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ковпинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області про визнання права на земельні частки (паї),
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Ковпинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області про визнання права на земельні частки (паї), що належали його батькам - ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
Свої позовні вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько ОСОБА_2 Останній за життя набув право на земельну частку (пай) розмірмо 7,13 умовних кадастрових гектарів. Після смерті батька спадщина останнього була успадкована його дружиною ОСОБА_3, тобто матір'ю позивача. ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 померла. Остання за життя теж набула право на земельну частку (пай) розміром 7,13 умовних кадастрових гектарів. Позивач вказує, що він належним чином прийняв спадщину своєї матері, до складу якої входить також майно, успадковане ОСОБА_3 після ОСОБА_2 Отже, до нього в порядку спадкування перейшли належні його батькам права на земельні частки (паї). Водночас документи, якими посвідчувалися вказані права, на даний час втрачені, про що зроблено повідомлення в засобах масової інформації. Відповідно позивач зазначає, що на даний час позбавлений можливості оформити прийняту спадщину у позасудовому порядку.
У судове засідання позивач та його представник не з'явилися, при цьому представник позивача подав заяву про те, що позовні вимоги підтримує повністю, просить розглянути справу без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, при цьому подав заяву про розгляд справи без його участі та про визнання позову повністю.
У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх учасників справи, на підставі частини другої статті 207 Цивільного процесуального кодексу України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалося.
Частиною третьою статті 200 ЦПК України передбачено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Згідно частини четвертої статті 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Вирішуючи питання щодо наявності законних підстав для визнання позову відповідачем та відповідно для його задоволення у зв'язку з цим, суд враховує наступне.
Як встановлено, ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Будище Новгород-Сіверського району Чернігівської області помер ОСОБА_2 (а.с. 7).
За життя ОСОБА_2 набув право на земельну частку (пай) за рахунок земель КСП Новий мир , розташованих на території Ковпинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області, розміром 7,13 умовних кадастрових гектарів, яке посвідчувалося сертифікатом на право на земельну частку (пай) НОМЕР_2, що підтверджується довідкою відділу у Новгород-Сіверському районі ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області від 14 квітня 2017 року (а.с. 14).
ОСОБА_2 перебував у шлюбі з ОСОБА_3, яка постійно проживала з ним на день його смерті (а.с. 8, 10).
Отже, відповідно до статті 1268 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) ОСОБА_3 фактом постійного проживання зі своїм чоловіком ОСОБА_2 прийняла спадщину останнього. При цьому відомості про інших спадкоємців ОСОБА_2, які б також прийняли його спадщину, відсутні.
Відповідно до статті 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Вказане свідчить, що після смерті ОСОБА_2 спадщина останнього, до складу якої входять усі права та обов'язки, які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, зокрема й право на земельну частку (пай) розміром 7,13 умовних кадастрових гектарів, з моменту її відкриття перейшла до єдиного спадкоємця ОСОБА_2 за законом, тобто до його дружини ОСОБА_3
ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 померла в м. Богучар Богучарського району Воронежської області Російської Федерації (а.с. 6).
За життя ОСОБА_3 також набула право на земельну частку (пай) за рахунок земель КСП Новий мир , розташованих на території Ковпинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області, розміром 7,13 умовних кадастрових гектарів, яке посвідчувалося сертифікатом на право на земельну частку (пай) НОМЕР_3, що підтверджується довідкою відділу у Новгород-Сіверському районі ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області від 14 квітня 2017 року (а.с. 13).
Вказані вище сертифікати на право на земельну частку (пай), які посвідчували відповідні права ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були втрачені, у зв'язку з чим розміщено повідомлення про їх недійсність в засобах масової інформації, що підтверджується повідомленнями у газеті Сіверський край (а.с. 15).
Позивач є сином ОСОБА_2 та ОСОБА_3, що підтверджується його свідоцтвом про народження (а.с. 9), він належним чином прийняв спадщину своєї матері, подавши нотаріусу відповідну заяву, що підтверджується довідкою приватного нотаріуса ОСОБА_4 від 29 січня 2018 року (а.с. 11).
Отже, після смерті ОСОБА_3 спадщина останньої, до складу якої входять усі права та обов'язки, які належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті, зокрема, як право на земельну частку (пай), набуте ОСОБА_3, за життя, так і право на земельну частку (пай), успадковане ОСОБА_3 після ОСОБА_2,перейшли до позивача. Водночас, вказані права позивача не визнаються у зв'язку з відсутність правовстановлюючих документів, які б посвідчували належність цих прав спадкодавцям (а.с. 12).
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) від 05 червня 2003 року №899-ІV, право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.
Згідно частини другої статті 2 вказаного Закону одним із документів, що посвідчують право на земельну частку (пай) є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).
Оскільки судом встановлено, що позивач набув у порядку спадкування за законом, за рахунок земель колишнього КСП Новий мир , право на земельну частку (пай) розміром 7,13 умовних кадастрових гектарів, яке належало ОСОБА_2, а також право на земельну частку (пай) розміром 7,13 умовних кадастрових гектарів, яке належало ОСОБА_3,однак вказані права не визнається через відсутність документів, якими вони посвідчувалися, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для визнання позову відповідачем та у зв'язку з цим для задоволення позову повністю.
На підставі викладеного, керуючись статтями 1, 2 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) , статтями 1218, 1220, 1261, 1268, 1269, 1269 Цивільного кодексу України, статтями 76-81, 83, 200, 206, 258-259, 263-268, 273, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 до Ковпинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області про визнання права на земельні частки (паї) - задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1), в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) розміром 7,13 (сім цілих тринадцять сотих) умовних кадастрових гектарів за рахунок земель колишнього КСП Новий мир , розташованих на території Ковпинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області (код ЄДРПОУ - 04415376, місцезнаходження: Чернігівська область, Новгород-Сіверський район, с. Пушкарі, вул. Шкільна, 16), що належало ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом право на земельну частку (пай) розміром 7,13 (сім цілих тринадцять сотих) умовних кадастрових гектарів за рахунок земель колишнього КСП Новий мир , розташованих на території Ковпинської сільської ради Новгород-Сіверського району Чернігівської області, що належало ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Апеляційного суду Чернігівської області через Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя В.В. Чепурко
Суд | Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2018 |
Номер документу | 72429637 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новгород-Сіверський районний суд Чернігівської області
Чепурко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні