УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 лютого 2018 р. м. Вінниця Справа № 802/695/18-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Воробйова Інна Анатоліївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Жмеринського об'єднаного управління ПФУ Вінницької області (вул. Асмолова, 1, м. Жмеринка , Вінницька область)
до: Приватного сільськосподарського підприємства "Мрія" (вул. Колгоспна, 1, с. Демидівка, Жмеринський район, Вінницька область)
про: стягнення заборгованості зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Жмеринського об'єднаного управління ПФУ Вінницької області до Приватного сільськосподарського підприємства "Мрія" про стягнення заборгованості зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтею 5 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.
Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Відповідно до частини шостої статті 160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
В свою чергу, пунктом 2 частини п'ятої статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) ; поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу) , відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Як видно із позовної заяви, вона підписана та подана представником позивача, відтак мають бути зазначені: ім'я (прізвище, ім'я та по батькові представника) місце його проживання чи перебування; поштовий індекс; реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак, в позовній заяві не вказано необхідної інформації щодо представника позивача.
Окрім того, звертаю увагу, що відповідно до частини другої статті 160 КАС України, позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
В свою чергу, частина третя статті 55 КАС України, встановлює, що юридична особа, суб'єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами (ч. 3 ст. 59 КАС України).
Як зазначалось вище, позовна заява підписана представником позивача, в підтвердження повноважень на підписання такої (позовної заяви), надано довіреність №2/09-35 від 03.01.2018 р.
Однак, як видно із наданої довіреності, ОСОБА_1, як представника, наділено наступними повноваженнями: надавати та отримувати документи, брати участь у сдових засіданнях, знайомитись із матеріалами справи, подавати клопотання, заяви, давати усні та письмові пояснення суду, має право повної та часткової відмови від позовних вимог, визнання позову, зміни предмета позову, укладання мирової угоди, оскарження рішення суду, а також вчиняти інші процесуальні дії передбачені чинним законодавством України.
Однак, даною довіреністю ОСОБА_1 не обумовлено право підписання позовної заяви.
Відтак, є необхідним надати довіреність на підтвердження повноважень ОСОБА_1 подавати/підписувати позовні заяви.
Окремо, звертаю увагу, що згідно витягу з ЄДРЮОФОПГФ адреса реєстрації відповідача АДРЕСА_1, в той час, як позивач зазаначає адресу АДРЕСА_2. Відтак , слід уточнити адресу відповідача.
За правилами визначеними частиною першою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Жмеринського об'єднаного управління ПФУ Вінницької області до Приватного сільськосподарського підприємства "Мрія" про стягнення заборгованості зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пенсій , залишити без руху.
2. . Запропонувати позивачу у 10-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, а саме: вказати ім'я (прізвище, ім'я та по батькові представника ОСОБА_1.) місце її проживання чи перебування; поштовий індекс; реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти та уточнивши адресу відповідача, подавши відповідну заяву з урахуванням вимог статті 160 КАС України та надати довіреність представника, що надає право підпису позовні заяви. 3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2018 |
Номер документу | 72433019 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні