Єдиний унікальний номер 235/196/18
Провадження №2/235/515/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 лютого 2018 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
у складі: головуючого судді Бородавки К.П.
за участю секретаря Григор'євої С.В.,
розглянувши в підготовчому засіданні в залі суду м.Покровська цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Новотроїцької сільської ради Покровського району Донецької області про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить визначити їй додатковий строк у три місяці, який починає перебіг з моменту набрання судовим рішенням законної сили, для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, яка на час відкриття спадщини проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.
На обґрунтування позову позивачем зазначено, шо ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилася спадщина після смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка при житті склала на її ім'я заповіт, посвідчений головою Новоєлизаветівської сільської ради Покровського району Донецької області 10.08.2015 року, реєстр №11, яким заповіла позивачу все майно, де б воно не знаходилося і з чого б не складалося і взагалі все те, на що вона за законом матиме право і що буде їй належати на момент смерті.
09.01.2018 позивач звернулася до державного нотаріуса Другої покровської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ОСОБА_2 Постановою нотаріуса від 12.01.2018 в заведенні спадкової справи позивачу було відмовлено у зв'язку з тим, що нею пропущений строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Позивач зазначає, що причинами, за яких вона пропустила строк на прийняття спадщини, є її звернення 22.12.2017 до лікарні з приводу гіпертонічної хвороби 1 ступеня, судинного кризу та проходження амбулаторного лікування.
Посилаючись на приписи ч.3 ст.1272 ЦК України, позивач просить суд визначити їй додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
В підготовче засідання позивач не з'явилась, надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності, на позовних вимогах наполягає.
Відповідач - Новотроїцька сільська рада Покровського району Донецької області, будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце підготовчого засідання, до суду не з'явився, направив лист, в якому просить провести розгляд справи за відсутності представника, позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Ухвалою суду від 30.01.2018 з Другої Покровської державної нотаріальної контори витребувані відомості щодо заведення спадкової справи після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2, яка на час відкриття спадщини проживала та була зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1.
На виконання вказаної ухвали суду листом від 02.02.2018 №152/01-16 Друга Покровська державна нотаріальна контора повідомила, що спадщина після смерті ОСОБА_2 не відкривалась, дані про спадкоємців невідомі, у спадковому реєстрі інформація відсутня, що підтверджується інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру, виданою 02.02.2018 №50777393.
Відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, проаналізувавши норми матеріального та процесуального права, що врегульовують спірні правовідносини, суд зазначає таке.
За змістом ч.1 та ч.4 ст.206 ЦПК України відповідач може визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві; у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Приписами ч.3 ст.200 ЦПК України визначено, що за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, померла ІНФОРМАЦІЯ_1, про що видано свідоцтво про смерть серії НОМЕР_2.
Відповідно до довідки від 09.01.2018 №64 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, з 15.05.1978 по день смерті - ІНФОРМАЦІЯ_3 була зареєстрована і постійно проживала за адресою: АДРЕСА_1.
10.08.2015 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, склала заповіт, посвідчений головою Новоєлизаветівської сільської ради Покровського району Донецької області 10.08.2015 року, зареєстрований в реєстрі за №11,яким заповіла позивачу - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, все майно, де б воно не знаходилося і з чого б не складалося і взагалі все те, на що вона за законом матиме право і що буде їй належати на момент смерті.
09.01.2018 позивач звернулася до державного нотаріуса Другої покровської державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, яка залишилася після смерті ОСОБА_2 Постановою державного нотаріуса від 12.01.2018 в заведенні спадкової справи ОСОБА_1 було відмовлено, оскільки останньою пропущений шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи, часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Згідно з ч.1 ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.
За приписами ч.3 ст.1223 ЦК України право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст.1270 ЦК України).
Положеннями ст.1272 ЦК України визначено, що якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.
За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини.
За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зі змісту наведених законодавчих приписів вбачається, що звертатися з позовом про визначення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини, мають право спадкоємці за заповітом чи за законом, а суд при вирішенні цього питання повинен перевіряти поважність причин його пропуску.
Відповідно до вимог ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх ви мог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ст.76 ЦПК України).
На підтвердження поважності причини пропуску строку для подачі заяви про прийняття спадщини позивачем надана виписка із медичної картки амбулаторного хворого від 02.01.2018, видана Покровським районним центром первинної медико-санітарної допомоги, за змістом якої ОСОБА_1 в період з 22.12.2017 по 02.01.2018 знаходилась на амбулаторному лікуванні з приводу гіпертонічної хвороби 1 ступеня, судинного кризу.
Наведені позивачем причини пропуску звернення із заявою про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 суд визнає об'єктивними та непереборними, а отже поважними. Інші спадкоємці, які б претендували на спадкове майно, відсутні, ніхто із заявами про прийняття спадщина після смерті ОСОБА_2 не звертався.
Враховуючи те, що строк для прийняття спадщини був пропущений позивачем з поважних причин, відповідач позов визнав, що в даному випадку не суперечить вимогам закону та не порушує права та інтереси сторін чи інших осіб, суд доходить висновку, що є всі підстави для продовження позивачу строку для подання заяви про прийняття спадщини, відтак позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ч.1 ст.1270, ч.3 ст.1272 ЦК України, ст.ст.12, 76-81, 141, 200, 206, 247, 259, 263- 265 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1, місце проживання - АДРЕСА_2,) до Новотроїцької сільської ради Покровського району Донецької області (ідентифікаційний код - 04341904, місцезнаходження - Донецька область, Покровський район, с.Новотроїцьке, ул.Центральна) про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, тривалістю 3 (три) місяці з моменту набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області або безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя К.П. Бородавка
Суд | Красноармійський міськрайонний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2018 |
Оприлюднено | 02.03.2018 |
Номер документу | 72437119 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
Бородавка К. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні