Справа № 202/883/18
Провадження № 1-кс/202/229/2018
ІНДУСТРІАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА
УХВАЛА
22 лютого 2018 року м. Дніпро
слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3
розглянувши клопотання слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про проведення обшуку, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській областперебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018040040000006, відомості про яке до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 30.01.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України.
22 лютого 2018 року до Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло клопотання слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про проведення обшуку .
Дане клопотання, згідно з протоколом автоматичного визначення слідчого судді, було передано слідчому судді 22 лютого 2018 року.
Згідно матеріалів клопотання, під час досудового розслідування встановлено, що громадянин ОСОБА_5 діючи спільно у групі з ОСОБА_6 , за адресою: АДРЕСА_1 та за адресою: АДРЕСА_2 , використовуючи обладнання, що забезпечує масове виробництво підакцизних товарів, організували незаконне виробництво фальсифікованого бензинового та дизельного пального, яке виготовляється шляхом змішування та перегонки фракцій абсорбенту газового концентрату, лігроїно-газойлевої фракції з компонентами автомобільного палива, таким чином здійснюють незаконне виготовлення підакцизного товару - фальсифікованого дизельного палива автомобільного, без дозвільних документів на виробництво продуктів нафто-перероблення.
Незаконно виготовлене, у такий спосіб, фальсифіковане дизельне паливо ОСОБА_5 , незаконно збуває ОСОБА_7 ( зареєстрований як фізична-особа підприємець у Криворізькій північній ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області), який здійснює підприємницьку діяльність з роздрібної торгівлі дизельним пальним на автозаправочній станції «МАКІТЕХ» за адресою: АДРЕСА_3 .
Допитаний свідок ОСОБА_8 , пояснив що 10.02.2018 придбав на автозаправочній станції «МАRІТЕХ» за адресою: Херсонська область, смт. Нововоронцовка, вул. Степова 22-д., 10 літрів дизельного пального, яке визвало у нього сумнів у своїй якості, в зв`язку з чим, він звернувся за довідкою про якість придбаного пального до випробувальної лабораторії ПАТ «Концерн Галнафтогаз». Відповідно до паспорту якості №14309601/18-0001/01 від 12.02.2018, наданого ПАТ «Концерн Галнафтогаз», надане на дослідження ОСОБА_8 дизельне пальне, не відповідає вимогам ДСТУ 7688:2015 і технічного регламенту, щодо вимог до автомобільних бензинів: дизельного, судових та котельних палив за показниками: Вміст сірки,температура спалаху в закритому тиглі.
Транспортування незаконно виготовленого, фальсифікованого дизельного пального до місця роздрібної реалізації, з об`єкту виробництва за адресою: АДРЕСА_1 , здійснюється спеціально обладнаними «бензовозами» автомобілем марки ГАЗ-5312 номерний знак НОМЕР_1 , автомобілем МАЗ 5337 номерний знак НОМЕР_2 та автомобілем марки ГАЗ-3307 реєстраційний № НОМЕР_3 , які належать та зареєстровані за ОСОБА_9 (яка є дружиною ОСОБА_5 , та мешкає з ним за однією і тією ж адресою: АДРЕСА_4 ).
У зв`язку з чим, слідчий, для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, першочергове значення має інформація про незаконну діяльність осіб причетних до скоєння злочину, а також встановлення документів та інших предметів, які можуть мати доказове значення при провадженні, а саме відшукання та вилучення незаконно виготовленої підакцизної продукції бензинового ряду (паливно-мастильні матеріали), сировини для її виготовлення, тари для її зберігання, обладнання що використовується для її масового виготовлення, а також інших підакцизних товарів просить надати дозвіл на проведення обшуку всіх складських, виробничих, підсобних та інших приміщень розташованих за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий клопотання підтримав та просив задовольнити.
Заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з положеннями ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадянської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Відповідно до ч. 1 ст. 235 КПК України ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи з підстав, зазначених в клопотанні прокурора, слідчого, надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Згідно з ч. 5 ст. 236 КПК України обшук на підставі ухвали слідчого судді повинен проводитися в обсязі, необхідному для досягнення мети обшуку.
Відповідно до довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 113225979 від 07.02.2018, за адресою м. Кривий Ріг вул. Електрозаводська, будинок 7а, розташована земельна ділянка для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд технічної інфраструктури (виробництва та розподілення газу, постачання пари та гарячої води, збирання, очищення та розподілення води), який належить Територіальній громаді міста Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради (код ЄДРПОУ 33874388), орендар ТОВ «Ларго».
На підставі вищевикладеного, слідчий суддя дійшов висновку, що на слідчого покладається обов`язок доведення наявності достатніх підстав для проведення обшуку, однак із доданих слідчим до клопотання матеріалів не вбачається наявності достатніх, належних, допустимих та переконливих доказів в обґрунтування клопотання та підтвердження того, що за адресою де планується провести обшук можуть знаходитися речі та документи, які планується відшукати.
На підставі викладеного та керуючись ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 30 Конституції України, ст. ст. 110, 107, 131-132, 233-235, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання слідчого СВ ФР Лівобережної ОДПІ м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Дніпропетровської області ОСОБА_4 про проведення обшуку відмовити.
Ухвала є остаточною та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72440810 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Слюсар Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні