Справа № 161/17421/17
Провадження № 1-кп/161/114/18
ЛУЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 лютого 2018 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017030010003628 від 07 серпня 2017 року до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Харків, жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого АДРЕСА_2 , громадянина України, українця, розлученого, інваліда дитинства II групи, з професійно технічною освітою, на утриманні перебуває одна малолітня дитина, згідно ст. 89 КК України не судимого,
у вчиненні суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України,
за участю прокурора ОСОБА_4 ,
особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_3 ,
законного представника ОСОБА_5 ,
представника потерпілого ОСОБА_6 ,
захисника ОСОБА_7 ,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_3 , 06 серпня 2017 року, близько 22 год. 30 хв., перебуваючи на території літнього кафе "Остерія", що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул.Кравчука, 13, нехтуючи загальноприйнятими нормами моралі та поведінки у суспільстві, грубо порушив громадський порядок, виражаючи явну неповагу до суспільства, діючи з хуліганських спонукань, умисно безпричинно, голосно кричав, вживав нецензурну лайку відносно працівників та відвідувачів закладу, а також, діючи з особливою зухвалістю та винятковим цинізмом здійснював публічну демонстрацію геніталій, внаслідок чого зірвано нормальний режим роботи літнього кафе "Остерія" упродовж однієї години.
Органом досудового розслідування вказані дії ОСОБА_3 кваліфіковані, як вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України, що виразилися у вчиненні хуліганства, тобто грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалось особливою зухвалістю та винятковим цинізмом.
Винність ОСОБА_3 у вчиненні суспільно небезпечного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України повністю підтверджується, зібраними в ході досудового розслідування та дослідженими під час судового розгляду доказами в кримінальному провадженні.
Так, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_3 суду показав, що обставин, які зазначені в клопотанні, не заперечує. На даний час, стан його здоров`я покращився, став спокійним, пройшов добровільно курс стаціонарного лікування.
Допитана в судовому засіданні законний представник ОСОБА_5 суду показала, що про подію, яка мала місце, 06 серпня 2017 року, дізналася від працівників поліції, які її сина ОСОБА_3 привезли додому та розповіли, що той, 06 серпня 2017 року на території літнього кафе "Остерія", що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Кравчука, 13, вів себе неадекватно, голосно виражався нецензурною лайкою, внаслідок чого зірвав роботу даного закладу. Після даної події, її син добровільно погодився на проходження стаціонарного лікування та протягом двох місяців з серпня по вересень знаходився стаціонарно на лікуванні. З вересня по теперішній час, її син продовжує лікування, але лише амбулаторно, де ніяких претензій зі сторони лікарів до нього пред`явлено не було. На даний час, стан здоров`я останнього значно покращився, він став спокійним, веде домашнє господарство. Вважає, що на даний час, її син, суспільної небезпеки не представляє.
Допитана в судовому засіданні представник потерпілого ОСОБА_6 суду показала, що 06 серпня 2017 року в нічний час, перебувала в кафе "Остерія", що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Кравчука, 13, в той час, в кафе забіг ОСОБА_8 , який знаходився в стані алкогольного сп`яніння, вів себе неадекватно, показував геніталії присутнім, висловлювався нецензурною лайкою в сторону відвідувачів та повідомив, що в дворі даного кафе горить їх автомобіль, оскільки напередодні в них дійсно була пожежа, тому вони йому повірили та побігли до автомобіля, при цьому, викликали працівників поліції. Також, повідомила, що внаслідок даної події, їх заклад - літнє кафе "Остерія", припинив того дня свою роботу. На даний час, претензій до ОСОБА_3 вона немає.
Одночасно, з висновку судово-психіатричного експерта № 235 від 09 жовтня 2017 року слідує, що ОСОБА_3 на час інкримінованих йому протиправних дій виявляв ознаки декомпенсованого шизоафективного розладу, маніакального типу на органічному тлі. Наявний на час інкримінованих йому протиправних дій психічний розлад позбавляв під експертного здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними. На даний час за психічним станом ОСОБА_3 не може усвідомлювати свої дії та керувати ними та потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного стаціонару із звичайним наглядом.
Протоколом огляду місця події від 07 серпня 2017 року, зафіксовано територію літнього кафе "Остерія", що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул.Кравчука, 13, де мала місце 06 серпня 2017 року вказана подія.
Протоколом огляду предметів від 10 серпня 2017 року, із оформленими до нього фототаблицями, а саме, вмісту паперового конверту, в якому знаходиться оптичний диск, який вилучено під час проведення огляду місця події на території літнього кафе "Остерія", що знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Кравчука, 13.
Протоколом пред`явлення особи для впізнання за фотознімками від 14 серпня 2017 року, проведеного у присутності понятих, під час якого потерпіла ОСОБА_6 впізнала ОСОБА_3 , який вчиняв хуліганські дії.
Заслухавши думку прокурора, яка підтримала клопотання про застосування відносно ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом, представника потерпілого та особи, щодо якої передбачається застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_3 , які покладась у вирішенні данного питання на розсуд суду, захисника та законного представника, які підтримали клопотання прокурора, однак в частині застосування до ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із звичайним наглядом заперечували, просили застосувати до нього примусові заходи медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, оскільки на даний час, ОСОБА_3 продовжує лікування, але лише амбулаторно, де ніяких претензій зі сторони лікарів до нього не пред`явлено, стан здоров`я останнього значно покращився, суспільної небезпеки він не представляє, тому суд вважає, що клопотання підставне та підлягає до часткового задоволення з наступних підстав.
Згідно до вимог ч. 2 ст. 19 КК України не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого цим Кодексом, перебувала в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки. До такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру.
Вимогами п. 1 ст. 93 КК України передбачено, що примусові заходи медичного характеру можуть бути застосовані судом до осіб які вчинили у стані неосудності суспільно небезпечні діяння.
За таких обставин, оскільки ОСОБА_3 на час вчинення суспільно небезпечного діяння та на момент судового розгляду усвідомлював та усвідомлює значення своїх дій, однак не міг і не може керувати ними, на даний час продовжує лікування амбулаторно, де ніяких претензій зі сторони лікарів до нього не пред`явлено, стан здоров`я останнього значно покращився, суспільної небезпеки він не представляє.
Крім того, згідно ухвали Луцького міськрайонного суду Волинської області від 29 січня 2018 року ОСОБА_3 продовжено примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допоми в примусовому порядку, оскільки згідно "Акту комісії лікарів-психіатрів на особу, яка перебуває на примусових заходах медичного характеру" № 1014 від 27 листопада 2017 року ОСОБА_3 потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, який є пізнішим в часі відносно попереднього висновку судово-психіатричного експерта № 235 від 09 жовтня 2017 року, тому слід застосувати щодо нього примусові заходи медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
У відповідності до вимог ст. 100 КПК України суд вирішує долю речових доказів.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 511, 513 КПК України, ч. 2 ст. 19, п.1 ст. 93 КК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру до ОСОБА_3 задовольнити частково.
Визнати, що ОСОБА_3 вчинив суспільно небезпечне діяння, передбачене ч. 1 ст. 296 КК України.
Застосувати до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродження м. Харків, жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого АДРЕСА_2 , примусові заходи медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Речові докази: оптичний диск для лазерних систем зчитування - залишити при матеріалах судового провадження.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Волинської області протягом тридцяти днів з дня її оголошення.
Головуючий: /підпис/
Згідно з оригіналом:
Суддя Луцького міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 26.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72451806 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Артиш Я. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні