Справа №127/3802/18
Провадження №1-кс/127/1869/18
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 лютого 2018 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 , захисника підозрюваного адвоката ОСОБА_5 , розглянувши клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Вінницькій області ОСОБА_6 про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту до ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Вахнівка, Липовецького району, Вінницької області, громадянина України, одруженого, працюючого агрономом ФГ «Скала», зареєстрованого в АДРЕСА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 , не судимого, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 206 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_6 звернувся до суду із вказаним клопотанням, яке погоджене з прокурором ОСОБА_3 .
Клопотання мотивоване тим, що ОСОБА_7 , діючи за попередньою змовою з ОСОБА_4 , упродовж 20.06.2016 - 23.06.2016, на території земельної ділянки за кадастровим номером 0522280600:05:000:2127, що розташована на території Вахнівської сільської ради Липовецького району Вінницької області, умисно протидіяли законній господарській діяльності, пов`язаній з видобуванням піску фізичній особі - підприємцю ОСОБА_8 , шляхом неодноразового, самовільного, всупереч установленому законом порядку, пред`явлені в категоричній словесній формі протиправної вимоги припинити займатися господарською діяльністю, що пов`язана із видобуванням піску, заборони завантаження піску в транспортні засоби перевізників та вивезення його з Журавського родовища, перешкоди руху транспортним засобам, а також групового заподіянням насильства близьким особам підприємця - ОСОБА_9 та ОСОБА_10 .
Відповідно до висновку експерта Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи за № 1438/1564 від 20.12.2017 у ОСОБА_9 виявлені тілесні ушкодження: садна на голові, синці на правому плечі, синці і садно на грудній клітці справа, забій (травматичний набряк) ділянки правого гомілково-ступневого суглобу, що належать до ЛЕГКИХ тілесних ушкоджень. Крім того, виявлені об`єктивні ознаки закритої черепно-мозкової травми струсу головного мозку, яка за ступенем тяжкості належить до ЛЕГКИХ тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я. Усі вказані вище тілесні ушкодження у ОСОБА_9 виникли від дії тупого твердого предмета, можливо в строк - 23.06.2016. Характер, множинність та особливості локалізації тілесних ушкоджень у ОСОБА_9 свідчать про утворення їх від багаторазової травматичної дії (ударів, тертя, тиснення, розтягнення) у відповідні ділянки голови, грудної клітки, правого плеча, правої ноги, що за механізмом утворення не суперечать показанням ОСОБА_9 наданим в ході досудового розслідування, могли утворитися від ударів руками і ногами, співударяннях при паданні, «викручанні» ноги.
Зазначені тілесні ушкодження завдані ОСОБА_7 та ОСОБА_4 .
Відповідно до висновку експерта Вінницького обласного бюро судово-медичної експертизи за №120 від 03.10.2016 у ОСОБА_10 виявлені тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми струсу головного мозку, забою м`яких тканин потиличної ділянки голови, що належать до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я, виникли від дії тупого твердого предмета, можливо в строк - 23.06.2016.
Зазначені тілесні ушкодження завдані ОСОБА_7 .
Тобто ОСОБА_7 підозрюється у протидії законній господарській діяльності, за попередньою змовою групою осіб, поєднана із застосуванням насильства, небезпечним для життя та здоров`я особи, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 206 КК України.
Повідомлення про підозру ОСОБА_7 оголошено 15.02.2018.
ОСОБА_7 свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення не визнав. Разом з цим його причетність до вчинення вказаного кримінального правопорушення підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: показами потерпілих ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , показами свідка ОСОБА_9 , які відповідають показам ОСОБА_8 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ; висновком судово-медичної експертизи за № 989 від 24.06.2016 у ОСОБА_9 виявлені тілесні ушкодження садна на голові, синці на правому плечі, синці і садно на грудній клітці справа, травматичний набряк ділянки правого гомілково-ступневого суглобу, що належать до ЛЕГКИХ тілесних ушкоджень, виникли від дії тупого твердого предмета, можливо в строк - 23.06.2016; протоколом від 23.06.2016 огляду місця події; протоколом огляду флеш-карту з відео інформацією подій, які зафіксовані під час огляду місця події; протоколом слідчого експерименту за участю потерпілих та спеціаліста ДП «Вінницький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», іншими матеріалами кримінального провадження.
Слідчий зазначив, що ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, за який законом передбачено покарання у виді штрафу від десяти до двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років, також існує ризик зазначений у статті 177 КПК України, зокрема: переховування від органів досудового розслідування та суду, і оскільки ОСОБА_7 має місце постійного проживання, тому з метою забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків слідчий звернувся з даним клопотанням до суду.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав за обставин, викладених в ньому просив клопотання задоволити.
Підозрюваний ОСОБА_7 , його захисник - адвокат ОСОБА_5 заперечили щодо вимог даного клопотання, адвокат ОСОБА_5 суду пояснив, що оголошена ОСОБА_7 підозра є необгрунтована, крім того, дане клопотання слідчого не обгрунтоване та не доведене, оскільки йдеться про лише потенційну можливість виникнення ризиків з боку його підзахисного. На його думку ризики, передбачені у ст.177 КПК України не доведені, а тому просить відмовити у клопотанні в повному обсязі.
На питання суду ОСОБА_7 показав, що працює в фермерському господарстві, тому робочий день не нормований. На даний час скоро розпочнеться посівна, тому часто робочий день буде розпочинатися о 07:00 ранку, а закінчуватися близько 23:00 години.
Відповідно до ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про:
1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор;
3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
Згідно ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Згідно ст.178 КПК України при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини, у тому числі:
1) вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення;
2) тяжкість покарання, що загрожує відповідній особі у разі визнання підозрюваного, обвинуваченого винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчиненні якого він підозрюється, обвинувачується;
3) вік та стан здоров`я підозрюваного, обвинуваченого;
4) міцність соціальних зв`язків підозрюваного, обвинуваченого в місці його постійного проживання, у тому числі наявність в нього родини й утриманців;
5) наявність у підозрюваного, обвинуваченого постійного місця роботи або навчання;
6) репутацію підозрюваного, обвинуваченого;
7) майновий стан підозрюваного, обвинуваченого;
8) наявність судимостей у підозрюваного, обвинуваченого;
9) дотримання підозрюваним, обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувалися до нього раніше;
10) наявність повідомлення особі про підозру у вчиненні іншого кримінального правопорушення;
11) розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється, обвинувачується особа, або розмір доходу, в отриманні якого внаслідок вчинення кримінального правопорушення підозрюється, обвинувачується особа, а також вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини.
Відповідно до ст. 178 КПК України слідчий суддя враховує вік та стан здоров`я сімейний та матеріальний стан, вид діяльності та місце проживання ОСОБА_7 та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення.
Слідчий суддя враховує, що ОСОБА_7 обгрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, за який законом передбачено покарання у виді штрафу від десяти до двадцяти п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від п`яти до десяти років, також слідчим доведено, що на даний час існує ризик того, що він може переховуватись від органу досудового розслідування або суду, однак зважає на те, що ОСОБА_7 є раніше не судимий, має постійне місце проживання, працює в фермерському господарстві, приходить до висновку, що клопотання обґрунтоване, а тому, з урахуванням всіх передбачених ст. 178 КПК України обставин, є підстави вважати, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризику переховування від органів досудового розслідування та суду, а відтак до нього з огляду на положення ст. ст. 177, 181, 194 КПК України слід застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту, який полягає в забороні залишати житло в певний період часу з 23. 30 год. по 07. 00 години щодобово.
На підставі викладеного, керуючись ст. 107, 177, 178, 181, 194, 196, 309 КПК України,слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУ НП у Вінницькій області ОСОБА_6 задоволити частково.
Застосувати відносно підозрюваного ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, в межах досудового розслідування, зокрема: до 15 квітня 2018 року.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_7 такі обов`язки, передбачені ст.194 КПК України:
в період доби з 23:00 год. по 07:00 год. не залишати місце постійного проживання: АДРЕСА_2 , без дозволу слідчого, прокурора, або суду.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.02.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72462049 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Клапоущак С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні