ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.02.2018м. ДніпроСправа № 904/529/18
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЮЗ-ТР", м. Дніпро
про стягнення заборгованості у розмірі 79 488, 00 грн. за договором про надання послуг з охорони об'єктів № 31/07 від 31.07.2017
Суддя Назаренко Н.Г.
Представники: справу розглянуто без виклику учасників справи.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "СОЮЗ-ТР" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із позовом, в якому просить стягнути з Державного підприємства "Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва "ДНІПРОЦИВІЛЬПРОЕКТ" заборгованість у розмірі 79 488,00 грн. за договором про надання послуг з охорони об'єктів № 31/07 від 31.07.2017.
Заявлені позовні вимоги Позивач обґрунтовує неналежним виконанням Відповідачем зобов'язань за Договором про надання послуг з охорони об'єктів, в частині своєчасної та повної оплати послуг.
Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 09.02.2018, позовна заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження, без виклику сторін. Призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 27.02.2018.
Відповідач 27.02.2018 надав заяву, в якій підтвердив наявність боргу перед позивачем у сумі 79488,00 грн.
Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
31.07.2017 між Товариством з обмеженою відповідальністю "СОЮЗ-ТР" (далі - Позивач, Виконавець) та Державним підприємством "Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва "ДНІПРОЦИВІЛЬПРОЕКТ" (далі – Відповідач, Замовник) укладено договір на охорону об'єкта № 31/07 (далі - Договір).
За умовами цього договору замовник доручає, а виконавець бере на себе зобов'язання підтримувати на об'єктах замовника контрольно-перепускний режим, а також з метою недопущення несанкціонованого замовником перебування у нежитлових будівлях сторонніх осіб забезпечити його дотримання (п. 1.1. Договору).
Відповідно до п. 1.2. Договору об'єкти замовника, відносно яких виконавець підтримує та забезпечує контрольно-перепускний режим, складаються із комплексу нежитлових (адміністративних) будівель та знаходяться за адресами:
- м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 29 (5-ти поверхова будівля);
- м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 29 (10-ти поверхова будівля);
- м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 29-а (10-ти поверхова будівля).
Згідно з п. 2.1. Договору загальна вартість послуг з охорони об'єкту протягом строку дії цього договору (сума договору) складає 132 192,00 грн. без ПДВ (ПДВ – 0,00 грн.).
У відповідності до п. 2.2. Договору у разі зміни факторів, які впливають на ціну послуг з охорони «об'єкту», та/або збільшення витрат виконавця на забезпечення власних зобов'язань за цим договором, сторони можуть внести зміни до договору шляхом укладення відповідної додаткової угоди (додаткового договору).
Оплата за даним договором здійснюється замовником щомісячно до п'ятнадцятого числа поточного місяця в безготівковому порядку шляхом перерахування замовником коштів на поточний рахунок виконавця (п. 2.3. Договору).
У відповідності до п. 2.4. Договору виконавець своєчасно надсилає замовнику рахунки на оплату, акти виконаних робіт та інші необхідні йому фінансові документи.
Замовник зобов'язаний прийнято послуги виконавця щодо охорони об'єкта у встановлений сторонами час дії договору та своєчасно вносити плату за послуги виконавця у визначеному договором обсязі і строки (п. 4.2.1. Договору).
Цей договір укладається сторонами і діє з 01 серпня 2017 року до 31 грудня 2017 року. Якщо за один місяць до закінчення строку дії договору жодна із сторін не повідомить іншу сторону про припинення дії договору, дія договору вважається продовженою за згодою обох сторін на кожний наступний рік (п. 9.1. Договору).
31.10.2017 сторонами підписано Додатковий договір № 1 до Договору на охорону об'єкта № 31/07 від 31.07.2017, відповідно до п. 1 якого сторони у зв'язку з відпаданням потреби за взаємною згодою вирішили достроково припинити дію договору з 01.11.2017.
Позивач виконав взяті на себе зобов'язання належним чином, відповідно до умов договору, що підтверджується Актами здачі-приймання робіт (наданих послуг) (а.с. 43-45), які підписані повноважними представниками сторін без заперечень та скріплений печатками підприємств сторін.
Однак відповідач за надані послуги за період серпень – жовтень 2017 року не розрахувався, в наслідок чого у нього виникла заборгованість у сумі 79 488,00 грн., що і стало причиною спору.
Вивчивши матеріали справи та надані сторонами документи, суд прийшов до висновку про задоволення позову на підставі наступного.
Відповідно до Господарського кодексу України, на підставі господарсько-договірних відносин між сторонами виникли майнові господарсько-договірні зобов'язання.
Частиною 1 ст. 11 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
Підставою виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини (п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України).
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених господарським кодексом України.
Згідно ст. 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
У відповідності до ст. 509 Цивільного кодексу України, ст. 173 Господарського кодексу України, в силу господарського зобов'язання, яке виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання, один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько - господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до положень статей 525, 526, 530 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Статтею 599 ЦК України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
В силу ст. 629 ЦК України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Договір, укладений між сторонами є договором про надання послуг та на нього розповсюджуються норми Цивільного кодексу України, передбачені главою 63.
Відповідно ст. 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Згідно ст. 902 ЦК України виконавець повинен надати послугу особисто. У випадках, встановлених договором, виконавець має право покласти виконання договору про надання послуг на іншу особу, залишаючись відповідальним в повному обсязі перед замовником за порушення договору.
Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (ч. 1 ст. 903 ЦК України).
Позивачем на адресу відповідача направлено претензію № 01/10 від 10.10.2017 про погашення заборгованості (а.с. 46).
Відповідач відповіді на вимогу не надав, суму боргу не оплатив.
Відповідно до ч. 1 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно до ст. 74, 77 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідно до ч. 1 ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
На підставі викладеного позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, зі стягненням з відповідача на користь позивача суми заборгованості у розмірі 79 488,00 грн.
У відповідності до ч. 4 ст. 129 ГПК України, судові витрати у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 2, 13, 73, 74, 86, 123, 129, 232, 233, 237, 238, 240-242, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Державного підприємства "Дніпропетровський державний проектний інститут житлового і цивільного будівництва "ДНІПРОЦИВІЛЬПРОЕКТ" (49600, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, 29, код ЄДРПОУ 02497789) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "СОЮЗ-ТР" (49044, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 178, код ЄДРПОУ 37900615) заборгованість у розмірі 79 488,00 грн. (сімдесят дев'ять тисяч чотириста вісімдесят вісім грн. 00 коп.) та 1 762,00 грн. (одна тисяча сімсот шістдесят дві грн. 00 коп.) витрат по сплаті судового збору, про що видати наказ.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, з дня його проголошення до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повний текст рішення складено - 01.03.2018.
Суддя Н.Г. Назаренко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72490337 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Назаренко Наталія Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні