ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття провадження у справі
Справа № 819/2381/17
28 лютого 2018 р.м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі: головуючого судді Мартиць О.І. розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Державної фіскальної служби України про закриття провадження у справі і заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" до Державної фіскальної служби України, комісії ДФС з питань розгляду скарг, третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" з позовною заявою до Державної фіскальної служби України, комісії ДФС з питань розгляду скарг, третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, а саме просить: - визнати протиправним та скасувати рішення комісії ДФС України №153904/35068916 від 12.09.2017 про відмову у реєстрації ТОВ "Інтелдім" податкової накладної від 10.08.2017 №26 в Єдиному реєстрі податкових накладних; - зобов'язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ "Інтелдім" (код ЄДРПОУ 35068916) від 10.08.2017 №26.
Ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду від 29.12.2017 дану позовну заяву було залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви до 12 січня 2018 року.
12.01.2018 у зв'язку з тим, що позивач виконав вимоги ухвали про залишення позовної заяви без руху у строк, встановлений судом, ухвалою судді Тернопільського окружного адміністративного суду прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі, визначено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та призначено у справі судове засідання на 01.02.2018.
01.02.2018 розгляд справи відкладено через неявку в судове засідання представників відповідача і третьої особи на 28.02.2018.
12 лютого 2018 року через відділ документального забезпечення Тернопільського окружного адміністративного суду від представника Державної фіскальної служби України надійшло письмове клопотання про закриття провадження у справі відповідно до пункту 8 частини першої статті 238 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
При цьому зазначено, що відповідно до пункту 57-1 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України виписана товариством з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" податкова накладна від 10.08.2017 №26 зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підтвердження чого надано витяг з АІС "Податковий блок" у формі Квитанцій "№3 про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних".
28.02.2018 представник товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" подав до суду письмову заяву про слухання справи в письмовому провадженні, проти клопотання відповідача щодо закриття провадження у справі не заперечує та просить повернути сплачений судовий збір.
Представники відповідача та третьої особи повторно в судове засідання не з'явилися, хоча своєчасно і належним чином повідомлялися про дату, час та місце судового розгляду.
Відповідно до частини першої статті 205 КАС України неявка в судове засідання будь-якого учасника справи, за умови що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно з частиною дев'ятою статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження, оскільки необхідність заслухати свідка чи експерта відсутня.
Відповідно до частини четвертої статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Тому, з врахуванням наведеного, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, вивчивши подані учасниками справи документи, суд дійшов до висновку про необхідність задоволення клопотання і закриття провадження у справі, виходячи з наступного.
Згідно пункту 8 частини першої статті 238 КАС України суд закриває провадження у справі щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо оскаржувані порушення були виправлені суб'єктом владних повноважень і при цьому відсутні підстави вважати, що повне відновлення законних прав та інтересів позивача неможливе без визнання рішень, дій або бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправними після такого виправлення.
З огляду на те, що порушення, допущені Державною фіскальною службою України, були виправлені відповідачем самостійно, податкова накладні від 10.08.2017 №26 зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних, що свідчить про повне відновлення законних прав та інтересів позивача, суд дійшов висновку про наявність достатніх правових підстав для закриття провадження у справі.
Відповідно до частини другої статті 238 КАС України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з бюджету.
За нормами частин першої і другої статті 132 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно пункту 5 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв'язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.
Відповідно до частини п'ятої статті 7 Закону України "Про судовий збір" повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики
Як видно з матеріалів справи товариством з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" було сплачено судовий збір на загальну суму 3200,00 грн., про що свідчать платіжні доручення №945 від 30.10.2017 на суму 1600 грн. і №1126 від 10.01.2018 на суму 1600 грн.
З огляду на обставини оплати позивачем судового збору, постановлення ухвали суду про закриття провадження у справі, відсутності підстав, котрі згідно з законом унеможливлюють повернення судового збору, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання про повернення судового збору.
Керуючись статтями 139,238,243 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" до Державної фіскальної служби України, комісії ДФС з питань розгляду скарг, третя особа яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - публічне акціонерне товариство "Українська залізниця" про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
Повернути товариству з обмеженою відповідальністю "Інтелдім" (код ЄДРПОУ 35068916, місцезнаходження: село Чернихівці, Збаразького району, Тернопільської області, 47370) з Державного бюджету України сплачений судовий збір у розмірі 3200 (три тисячі двісті ) грн. 00 (нуль ) коп. згідно платіжних доручень №945 від 30.10.2017 на суму 1600 грн. і №1126 від 10.01.2018 на суму 1600 грн.
Копію ухвали надіслати сторонам про справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Головуючий суддя Мартиць О.І.
копія вірна:
Суддя Мартиць О.І.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2018 |
Оприлюднено | 05.03.2018 |
Номер документу | 72496360 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Мартиць Оксана Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні