Справа № 404/696/18
Номер провадження 1-кс/404/353/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2018 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , розглянувши матеріали клопотання слідчого СВ Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_2 , про надання тимчасового доступу до речей та документів по матеріалам кримінального провадження 42018121010000008, з попередньою кваліфікацією за ч.1 ст.358, ч.3 ст.185 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий, за погодженням з прокурором Кіровоградської місцевої прокуратури, звернувся до слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда з клопотанням по вказаному кримінальному провадженню щодо надання тимчасового доступу до відомостей, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій та перебувають у володінні приватного нотаріуса Кіровоградського нотаріального округу ОСОБА_3 , що по АДРЕСА_1 .
Необхідність такого доступу обґрунтовує існуванням підстав вважати, що договір міни (обміну) земельної ділянки від 13.12.2013 року, укладеного між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , засвідчений з підробленими підписами. З метою виконання завдань кримінального провадження (ст.2 КПК України) та збору доказів, слідчим 24.01.2018 року була призначена судово-почеркознавча, за результатами якої встановлено, що у вказаному договорі підпис ОСОБА_4 виконаний не самим ОСОБА_4 . В зв`язку з чим існує необхідність в отриманні оригіналу всієї нотаріальної справи щодо укладення договору міни від 13.12.2013 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з усіма додатками, які перебувають у володінні приватного нотаріуса Кіровоградського нотаріального округу - ОСОБА_3 .
Особа, у володінні якої знаходяться документи, не викликалась, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення таких документів.
За правилами ч.4 ст.107 КПК України фіксування технічними засобами кримінального провадження в судовому засідання не здійснювалось в зв`язку з заявою слідчого про розгляд клопотання без його участі.
Як передбачено ч.6 ст.9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Частиною другою статті 159 КПК України передбачено, що тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
На підтвердження заявлених вимог, зокрема про необхідність вилучення оригіналів документів, які містяться в нотаріальній справі, слідчий долучив копію висновку судово-почеркознавчої експертизи за експертною спеціальністю 1.1 «Дослідження почерку і підписів», з висновку якого вбачається, що дійсно підпис ОСОБА_4 виконаний іншою особою (а.к.13-16), протокол допиту потерпілого ОСОБА_4 , в якому вказано, що останній жодних документів про переоформлення права власності на земельну ділянку не підписував (а.к.9-11).
Таким чином, дослідивши письмові матеріали клопотання, враховуючи те, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту та неможливість отримати необхідні відомості в інший спосіб, як-то отримання оригіналу документа, зокрема для проведення ряду інших судових досліджень, вважаю за необхідне надати тимчасовий доступ до речей і документів, які знаходяться у володінні приватного нотаріуса Кіровоградського міського нотаріального округу Кіровоградської області ОСОБА_3 , що по АДРЕСА_1 .
До охоронюваної законом таємниці належать відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій (п. 3 ч. 1 ст. 162 КПК України).
Слід зазначити, що держава гарантує і забезпечує рівні умови доступу громадянам до зайняття нотаріальною діяльністю та рівні можливості нотаріусам в організації та здійсненні ними нотаріальної діяльності. Будь-яке втручання в діяльність нотаріуса, зокрема з метою перешкоджання виконанню ним своїх обов`язків або спонукання до вчинення ним неправомірних дій, у тому числі вимагання від нього, його помічника, інших працівників, які знаходяться у трудових відносинах з нотаріусом, відомостей, що становлять нотаріальну таємницю, забороняється і тягне за собою відповідальність відповідно до законодавства. Обшук, виїмка, огляд робочого місця (контори) провадяться на підставі та в порядку, встановленому законом. Вилучення (виїмка) реєстрів нотаріальних дій та документів, що передані нотаріусу на зберігання в порядку, передбаченому цим Законом, а також печатки нотаріуса не допускається. Такі реєстри нотаріальних дій, документи чи печатка нотаріуса можуть бути надані суду за мотивованою постановою суду тільки для огляду і повинні бути повернуті судом негайно після огляду (ст. 8-1 Закону України «Про нотаріат»).
Згідно із п.п.1, 2. ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно з ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей, документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На підставі вище викладеного, керуючись ст.ст. 9, 159, 162-166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому Кропивницького ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_2 на тимчасовий доступ до речей та документів, що містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні приватного нотаріуса Кіровоградського нотаріального округу ОСОБА_3 , що по АДРЕСА_1 , а саме до оригіналу нотаріальної справи щодо укладення договору міни від 13.12.2013 року між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 з усіма додатками з можливістю їх вилучення.
Копію ухвали надати слідчому, в провадженні якого знаходиться справа для виконання та вручення її відповідальній особі, на яку покладено обов`язок по її виконанню, роз`яснивши їй, що в разі невиконання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів будуть застосовані положення ст.166 КПК України.
Встановити строк дії цієї ухвали по 28.03.2018 року, включно.
Невиконання вимог ухвали слідчого судді, на тимчасовий доступ до речей і документів, є підставою для застосування положень ст.166 КПК України, - проведення обшуку (примусове вилучення).
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2018 |
Оприлюднено | 01.03.2023 |
Номер документу | 72502049 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні