Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 лютого 2018 р. Справа№805/4622/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мозгової Н.А.
при секретарі: Синиці М.І.
за участю сторін:
представника позивача: не з'явився,
представника відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області до Приватного підприємства «СВС» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за Списком №1,-
В С Т А Н О В И В:
19 грудня 2017 року позивач, Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області (місцезнаходження: 85600, Донецька область, м. Мар'їнка, вул. Заводська, 24) звернувся до суду з позовною заявою до Приватного підприємства «СВС» (місцезнаходження: 85600, Донецька область, м. Мар'їнка, пр-т Ворошилова, 14) про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за Списком №1, що виникла у період липень-вересень 2017 року у розмірі 265,29 грн. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що відповідач не виконує обов'язок щодо покриття витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до ст. 13 Закону України №1788 «Про пенсійне забезпечення», за спірний період вимога управління про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «а» ст. 13 Закону №1788.
Відповідачем відзив на позовну заяву до суду не надавався.
Ухвалою суду від 26.02.2018 року відкрито провадження у справі та призначено підготовче судове засідання на 09.01.2018 року.
09.01.2018 року відкладено розгляд справи на 06.02.2018 року у зв'язку з неявкою сторін, докази належним чином повідомлення до суду не надходили.
06.02.2018 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду справи по суті на 20.02.2018 року.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, через відділ документообігу та архівної роботи суду надав заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час дату та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, з заявами та клопотаннями про відкладання розгляду справи до суду не звертався.
З урахуванням ч. 4 ст. 229 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, дослідивши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.
Згідно Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 384/2011 (далі - Положення № 384/2011), Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України. Пунктом 7 вказаного Положення передбачено, що Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Таким чином, позивач у справі, Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області, є суб`єктом владних повноважень, який виконує у даних правовідносинах владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством.
Відповідач, Приватне підприємство «СВС» (код ЄДРПОУ 31762316, місцезнаходження: 85600, Донецька область, м. Мар'їнка, пр-т Ворошилова, 14) пройшов передбачену законодавством процедуру державної реєстрації, є юридичною особою, та в даних правовідносинах, у відповідності до вимог ст.43 Кодексу адміністративного судочинства України, здатний особисто здійснювати свої права та обов'язки.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Органами Пенсійного фонду України правомірно призначено та виплачено пенсію на пільгових умовах особам, які працювали у відповідача, та які були зайняті на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1.
Позивачем направлялись на адресу відповідача розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), в частині пенсій, призначених відповідно до п. “а” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” від 05.11.1991 року № 1788-XII( далі Закон № 1788-XII ) за період липень-вересень 2017 року на загальну суму 265,29 грн., що підтверджується поштовими повідомленнями.
Згідно з карткою особового рахунку заборгованість відповідача по сплаті фактичних витрат на виплату і доставку пенсій на користь позивача за спірний період складає 265,29 грн. та відповідачем не відшкодована.
Відповідно до пп.1 п.4 Положення “Про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014р. N 28-2 (далі - Положення № 28-2), встановлено, що управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення.
Згідно з пп.9 п.4 зазначеного Положення № 28-2, управління Фонду здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків та інших платежів.
Відповідно до пункту 2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону №1058-IV передбачено, що пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди:
1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України “Про пенсійне забезпечення”.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів “в”-“е” та “ж” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;
2) окремим категоріям працівників залежно від умов праці за результатами атестації робочих місць можуть призначатися пенсії за рахунок коштів підприємств та організацій, але не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону;
3) особам, які працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці та мали або матимуть право на пенсію відповідно до статті 100 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, пенсії призначаються за нормами цього Закону, виходячи з вимог віку та стажу, встановлених раніше діючим законодавством.
Відшкодування витрат на виплату і доставку пільгових пенсій до досягнення працівником пенсійного віку, призначених за списком № 1, має здійснюватися відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” п. “а” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Таким чином, обов'язок відшкодування підприємством фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій встановлений чинним законодавством України.
Відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” розроблена Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до ПФУ, яка затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663. (далі - Інтрукція №21-1)
Відповідно до п.6.2 Інструкції №21-1, передбачено, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи з урахуванням вимог абзацу третього підпункту 1 пункту 2 розділу XV “Прикінцеві положення” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
У разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійному фонду вносять правонаступники, про що зазначено в п. 6.3 Інструкції №21-1.
Згідно з п.6.7 Інструкції №21-1 встановлено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, розрахунки, у встановлений Законом термін, підприємством не оскаржені та у добровільному порядку не сплачені.
Враховуючи встановлені судом обставини та доведення позивачем обґрунтованості заявлених позовних вимог, суд вважає позовну заяву такою, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до п.18 ч.1 ст. 5 Закону України від 07.07.2011 №3674-VI «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 139, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 КАС України, суд-
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області (код ЄДРПОУ 22014014, місцезнаходження: 85600, Донецька область, м. Мар'їнка, вул. Заводська, 24) до Приватного підприємства «СВС» (код ЄДРПОУ 31762316, місцезнаходження: 85600, Донецька область, м. Мар'їнка, пр-т Ворошилова, 14) про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за Списком №1, що виникла у період липень-вересень 2017 року у розмірі 265,29 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства «СВС» (код ЄДРПОУ 31762316, місцезнаходження: 85600, Донецька область, м. Мар'їнка, пр-т Ворошилова, 14) на користь Управління Пенсійного фонду України в Мар'їнському районі Донецької області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених відповідно до п. “а” статі 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”, що виникла у період липень-вересень 2017 року в сумі 265 (двісті шістдесят п'ять) грн. 29 коп.
Вступна та резолютивна частини рішення ухвалені у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 20 лютого 2018 року. Повний текст судового рішення складено 28 лютого 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Мозговая Н.А.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2018 |
Оприлюднено | 06.03.2018 |
Номер документу | 72516156 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Мозговая Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні