ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В'ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 22-09-70/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 березня 2018 року Справа № 912/472/18
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Колодій С.Б. розглянув матеріали
за позовом Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області, 25006, м. Кропивницький, вул. В.Чміленка, 84/37
до відповідача ОСОБА_1 співвласників багатоквартирного будинку "Колос", АДРЕСА_1
про стягнення 169 428,42 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області звернулась до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою від 27.02.2018 р. № 04-4/508 до ОСОБА_1 співвласників багатоквартирного будинку "Колос" про стягнення на користь держави в особі Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області завдані збитки внаслідок забору підземних вод без дозволу на спеціальне водокористування в розмірі 169 428,42 грн., з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви.
Пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов"язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Відповідно до Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 належним доказом направлення копії позовної заяви з додатком відповідачу є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку. Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою. Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, належним доказом направлення іншим учасникам (в даному випадку відповідачу) копії позовної заяви з доданими до неї документами є оригінал розрахункового документу та оригінал опису вкладення до цінного листа. Крім того, статтею 164 ГПК визначений обов'язок позивача направити іншим учасникам справи копію позовної заяви і доданими до неї документів.
Як вбачається з матеріалів, доданих до позовної заяви, позивачем на підтвердження доказів направлення на адресу відповідача позовної заяви та доданих до неї документів надано копії фіскального чеку від 28.02.2018 та опису вкладення у цінний лист від 28.02.2018, отже позивачем не надано належних та допустимих доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Окрім того, згідно з приписами пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи.
Проте, попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи позовна заява Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області не містить.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що позивачем не дотримано припису пункту 9 частини 3 статті 162, статті 164 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд вважає за необхідне позовну заяву Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Державної екологічної інспекції у Кіровоградській області до об"єднання співвласників багатоквартирного будинку "Колос" про стягнення 169 428,42 грн. - залишити без руху.
2. Державній екологічній інспекції у Кіровоградській області усунути недоліки позовної заяви в строк не більше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме: надати суду оригінали доказів направлення позовної заяви відповідачу (фіскальний чек, опис вкладення у цінний лист); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку з розглядом справи.
3. Роз'яснити позивачу, що у відповідності до ч. ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
4. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
5. Повідомити учасників справи про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.
6. Примірники ухвали надіслати Державній екологічній інспекції у Кіровоградській області за адресою: 25006, м. Кропивницький, вул. В.Чміленка, 84/37; ОСОБА_1 співвласників багатоквартирного будинку "Колос" за адресою: АДРЕСА_1.
Суддя С.Б. Колодій
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2018 |
Оприлюднено | 03.03.2018 |
Номер документу | 72523483 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Колодій С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні