ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
03.03.2018Справа № 910/19818/17 Господарський суд міста Києва у складі судді Чебикіної С.О., розглянувши заяву Фізичної особи-підприємця Дерев'янко Олени Олегівни та Товариства з обмеженою відповідальністю "Харат Старт" про затвердження мирової угоди у справі за позовом Фізичної особи-підприємця Дерев'янко Олени Олегівни до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харат Старт", без виклику представників сторін,
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2017 року до господарського суду м. Києва звернувся позивач з позовом до відповідача про стягнення 19 448,24 грн. основної заборгованості, 28,90 грн. інфляційних втрат, 212,49 грн. 3 % річних та 893,74 грн. пені у зв'язку з неналежним виконанням останнім взятих на себе зобов'язань за договором оренди нежитлового приміщення від 10.04.2017 року.
Рішенням господарського суду міста Києва від 06.12.2017р., позовні вимоги задоволено. Стягнуто з відповідача на користь позивача 19 448 (дев'ятнадцять тисяч чотириста сорок вісім) грн. 24 коп. основної заборгованості, 28 (двадцять вісім) грн. 90 коп. інфляційних втрат, 212 (двісті дванадцять) грн. 49 коп. 3 % річних, 893 (вісімсот дев'яносто три) грн. 74 коп. та 1 600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. судового збору.
Після набрання рішенням законної сили 22.12.2017р. видано відповідний наказ.
22.02.2018р. на адресу господарського суду міста Києва від Фізичної особи-підприємця Дерев'янко Олени Олегівни та Товариства з обмеженою відповідальністю "Харат Старт" з посиланням на приписи ст. 192 ГПК України надійшла заява про затвердження мирової угоди, в якій заявник просить розглянути та затвердити мирову угоду між сторонами у даній справі.
Розглянувши заяву про затвердження мирової угоди подану сторонами у справі, суд дійшов висновку про її повернення без розгляду з наступних підстав.
Приписами статті 192 Господарський процесуальний кодекс України визначено, що мирова угода укладається сторонами з метою врегулювання спору на підставі взаємних поступок і має стосуватися лише прав та обов'язків сторін. У мировій угоді сторони можуть вийти за межі предмета спору за умови, якщо мирова угода не порушує прав чи охоронюваних законом інтересів третіх осіб.
Сторони можуть укласти мирову угоду і повідомити про це суд, зробивши спільну письмову заяву, на будь-якій стадії судового процесу.
До ухвалення судового рішення у зв'язку з укладенням сторонами мирової угоди суд роз'яснює сторонам наслідки такого рішення, перевіряє, чи не обмежені представники сторін вчинити відповідні дії.
Укладена сторонами мирова угода затверджується ухвалою суду, в резолютивній частині якої зазначаються умови угоди. Затверджуючи мирову угоду, суд цією самою ухвалою одночасно закриває провадження у справі.
Суд постановляє ухвалу про відмову у затвердженні мирової угоди і продовжує судовий розгляд, якщо:
1) умови мирової угоди суперечать закону або порушують права чи охоронювані законом інтереси інших осіб, є невиконуваними; або
2) одну із сторін мирової угоди представляє її законний представник, дії якого суперечать інтересам особи, яку він представляє.
Отже, з аналізу положень статті 192 ГПК України вбачається, що остання підлягає застосування на будь-якій стадії судового процессу, проте до ухвалення судового рішення у справі.
Проте, у даній справі рішення господарським судом міста було прийнято по суті заявлених вимог ще 06.12.2017р.
Питання щодо укладання мирової угоди на стадії виконання судового рішення регулюється положеннями статті 330 ГПК України, яка передбачає, що мирова угода, укладена між сторонами, або заява про відмову стягувача від примусового виконання в процесі виконання рішення подається в письмовій формі державному або приватному виконавцеві, який не пізніше триденного строку передає її для затвердження до суду, який видав виконавчий документ.
Питання затвердження мирової угоди у процесі виконання рішення, задоволення заяви про відмову стягувача від примусового виконання рішення вирішується судом протягом десяти днів з дня надходження до суду відповідної заяви, про що постановляється ухвала.
Заявником не надано до суду доказів звернення на стадії виконання судового рішення до державного виконавця з виконавчим документом.
Таким чином, сторонами не дотримано порядку передбаченого чинним Господарським процесуальним кодексом України звернення з заявою про затвердження мирової угоди.
За таких обставин, заява Фізичної особи-підприємця Дерев'янко Олени Олегівни та Товариства з обмеженою відповідальністю "Харат Старт" про затвердження мирової угоди та додані до неї документи підлягають поверненню заявникам без розгляду.
Суд звертає увагу заявників, що повернення даної заяви з наведених вище підстав не перешкоджає повторному зверненню з відповідною заявою в порядку передбаченому ст. 330 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 192, 232-235, 330 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Фізичної особи-підприємця Дерев'янко Олени Олегівни та Товариства з обмеженою відповідальністю "Харат Старт" про затвердження мирової угоди та додані до неї документи повернути заявникам без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її складення до Київського апеляційного господарського суду.
Суддя С.О.Чебикіна
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.03.2018 |
Оприлюднено | 06.03.2018 |
Номер документу | 72563849 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чебикіна С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні