Рішення
від 05.03.2018 по справі 398/3850/17
ОЛЕКСАНДРІЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №: 398/3850/17

провадження №: 2/398/638/18

РІШЕННЯ

Іменем України

"05" березня 2018 р. м. Олександрія

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі: головуючої - судді Коліуш Г.В., за участю секретаря судового засідання Замкової Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 селищної ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 селищної ради про визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3, який помер 25 грудня 2014 року, строком в три місяці. В обґрунтування позовних вимог зазначила, що 25.12.2014 року помер ОСОБА_3, який був зареєстрований та постійно мешкав в с. Войнівка по вул. Леніна, 67, після його смерті залишилась спадщина, що складається з житлового будинку за адресою: вул. Леніна, 67 с. Войнівка, Олександрійського району Кіровоградської області, вона є єдиним спадкоємцем як така, що прийняла спадщину фактично, але документально її не оформила і свідоцтво про право на спадщину не отримала в зв'язку з відсутністю коштів та скрутним матеріальним становищем. Після смерті ОСОБА_3 вона не зверталась в нотаріальну контору, оскільки вважала, що згідно заповіту вона автоматично приймає спадщину яка залишилась після смерті ОСОБА_3

Позивач в судове засідання не з'явилася, про час, місце та дату судового засідання повідомлена належним чином, надала заяву про розгляд справу провести без її участі, позовні вимоги підтримала в повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, з підстав, зазначених в позовній заяві, просила його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 сільська рада представника в судове засідання не направила, про час, місце та дату судового засідання повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без участі представника відповідача.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи, всебічно, повно та об'єктивно оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, приходить до такого висновку.

Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії І-ОЛ №199910 ОСОБА_3 помер 25 грудня 2014 року, якому на підставі договору купівлі-продажу від 22.10.1980 року належав на праві власності житловий будинок по вул. Леніна, 67 в с. Войнівка, право власності зареєстровано 05.06.1989 року. За життя ОСОБА_3 залишив заповіт, посвідчений секретарем Войнівської сільської ради 17.06.2014 року за №18, яким належний йому будинок з надвірними будівлями за адресою: вул. Леніна, 67, с. Войнівка, Олександрійського району Кіровоградської області заповів ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Згідно з довідки від 07.07.2016 року, виданої сільським головою ОСОБА_2 сільської ради вбачається, що ОСОБА_3, який помер 25.12.2014 року до своєї смерті постійно проживав та був зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, на момент його смерті за вказаною адресою ніхто не проживав і не був зареєстрований.

Листом нотаріуса Олександрійської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_4 від 30.03.2017 року №263/02-31 позивачу було відмовлено у видачі свідоцтва про право власності на спадщину після смерті ОСОБА_3, оскільки позивач не подала до нотаріальної контори на протязі 6-ти місяців з дня смерті спадкодавця заяву про прийняття спадщини.

Відповідно до ст.. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

За ст. 1269 ЦПК України, спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦПК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Вирішуючи питання про надання позивачу додаткового строку для прийняття спадщини суд виходить з приписів Постанови Пленуму Верховного суду України від 30.05.2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування , згідно якої вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, для подання заяви про прийняття спадщини, суд вирішує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця для вчинення цих дій.

Враховуючи викладене, суд визнає поважною причину пропуску позивачем строку подання нею заяви про прийняття спадщини, оскільки позивач не була обізнана щодо обов'язку подачі заяви про прийняття спадщини за заповітом, мала істотні фінансові труднощі вважала, що фактично прийняла спадщину як спадкоємець за заповітом, що в сукупності свідчить про об'єктивні причини поважності пропущення встановленого законом строку для прийняття спадщини, тому позовні вимоги про визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, який помер 25 грудня 2014 року підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 1261, 1272 ЦК України, ст. ст. 10, 12, 13, 81, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354, пп.15.5 пп.15 п. 1 Розділу ХІІІ "Перехідні положення" ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4) до ОСОБА_2 сільської ради (місцезнаходження: Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Войнівка, вул. Центральна, 119, код ЄДРПОУ 04364644 ) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_3, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) додатковий строк в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_3, померлого 25 грудня 2014 року.

Рішення суду може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Кіровоградської області через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Коліуш Г.В.

СудОлександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення05.03.2018
Оприлюднено06.03.2018
Номер документу72570928
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —398/3850/17

Рішення від 05.03.2018

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Коліуш Г. В.

Ухвала від 14.11.2017

Цивільне

Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Коліуш Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні