Ухвала
від 28.02.2018 по справі 761/6026/18
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/6026/18

Провадження № 1-кс/761/4230/2018

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2018 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

слідчого судді: ОСОБА_1

при секретарі: ОСОБА_2

розглянувши клопотання слідчого з ОВС СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (МФО НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий з ОВС СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 , звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням, погодженим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури м.Києва ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню №32016100000000141, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.12.2016, за фактом доведення банку ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до неплатоспроможності, що завдали великої матеріальної шкоди державі та кредиторам, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 218-1 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (МФО НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивоване тим, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №32016100000000141, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 15.12.2016, за фактом доведення банку ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » до неплатоспроможності, що завдали великої матеріальної шкоди державі та кредиторам, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 218-1 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що Засновники та службові особи ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) умисно, з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб при проведенні фінансово-господарських та кредитних операцій із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), вчинили дії, спрямовані на виведення активів банку. Зазначені умисні дії засновників та службових осіб ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (МФО НОМЕР_2 ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), завдали великої матеріальної шкоди державі та кредиторам на загальну суму 21000 000, 00 грн., що призвело до віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Саме тому, з метою виконання вимог ст. 91 КПК України, встановлення обставин кримінального правопорушення (часу, місця, способу, та іншого), форми вини, мотиву і мети, виду та розміру шкоди, завданої Державному бюджету, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, що зберігаються у ІНФОРМАЦІЯ_1 , на підставі яких проводилась перевірка походження грошових коштів, що стали джерелом фінансування субординованого боргу ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які необхідні для швидкого та повного досудового розслідування, оскільки дані документи самі по собі та в сукупності з матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин вчинення злочину, а також містять відомості, за відсутності яких неможливо встановити обставини, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

Підставою вважати, що дані документи знаходяться у службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 єп.2.2Глави 2 Постанови правління ІНФОРМАЦІЯ_1 від 28.08.2001 № 368: «Про затвердження Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», документи, що подають банки для отримання дозволу на врахування залучених коштів на умовах субординованого боргу до капіталу банку: б) письмове підтвердження банку-боржника, що Інвестор не має фінансових та/або майнових зобов`язань перед банком-боржником на дату укладення угоди (договору), та список пов`язаних з Інвестором осіб.

Саме тому є достатні підстави вважати, що документи на підставі яких проводилась перевірка походження грошових коштів, що стали джерелом фінансування субординованого боргу ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є доказами під час досудового розслідування та знаходяться у володінні службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою АДРЕСА_2 .

Таким чином, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, що містять банківську таємницю, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Крім того, розгляд клопотання про надання тимчасового доступу до документів слідчий просив провести без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза знищення або зміна документів до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ.

У судовому засіданні слідчий з ОВС СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Враховуючи ту обставину, що наявні підстави вважати, що існує реальна загроза знищення або зміна документів до яких надається доступ, слідчий суддя вважає за необхідне розглянути клопотання без виклику осіб, у володінні яких вони знаходяться на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.

Вивчивши матеріали клопотання, суд вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 132 КПК України, визначено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.

Згідно з ч. 4 цієї ж статті передбачено, що для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що дана інформація міститься лише у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (МФО НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 , може бути використана під час досудового розслідування кримінального провадження, як докази факту протиправних дій суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню в частині надання тимчасового доступу до речей і документів.

Керуючись вимогами ст. ст. 132, 159, 163 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого з ОВС СУФР ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (МФО НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1 задовольнити.

Надати слідчому з особливо важливих справ першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у м. Києві ОСОБА_3 або іншим слідчим, прокурорам які входять в групу по даному кримінальному провадженню, тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (МФО НОМЕР_1 ), що за адресою АДРЕСА_2 , а саме: документи, на підставі яких проводилась перевірка походження грошових коштів, що стали джерелом фінансування субординованого боргу ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », отримані на підставі договору від 02.07.2010 укладеного з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ); положення про Департамент безвиїзного нагляду станом на дату укладання договору; положення про склад колегіального органу, до повноважень якого входило розгляд відповідних заявок; службові записки з висновками, на підставі яких приймалося рішення.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз`яснити особі, у володінні якої знаходяться речі та документи, що у відповідності до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

При виконанні даної ухвали слідчий, в порядку ч. 2 та ч. 3 ст. 165 КПК України, зобов`язаний пред`явити особі, у володінні якої знаходяться речі та документи її оригінал та вручити копію.

Ухвала оскарженню не підлягає, між тим відповідно до ст. 309 КПК України, може бути оскаржена в разі надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутністю яких фізична особа підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення28.02.2018
Оприлюднено01.03.2023
Номер документу72579151
СудочинствоКримінальне
Сутьтимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (МФО НОМЕР_1 ) за адресою: АДРЕСА_1

Судовий реєстр по справі —761/6026/18

Ухвала від 28.02.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

Ухвала від 28.02.2018

Кримінальне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні